Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Orr piercinggel kapcsolatban...

Orr piercinggel kapcsolatban lenne néhány kérdésem!?

Figyelt kérdés

Szóval, 1 napja rakattam be karika orr piercinget. Akkor nem volt semmi probléma. Éjszaka eléggé elkezdett fájni, főleg tisztításkor van az, hogy kb csillagokat látok tőle (talán még jobban fáj mikor szúrták). Igaz, hogy nem gennyedzik és nincs is bedagadva, csak amikor elmozdítom a fülpiszkálóval akkor vérzik kicsit. Egyébként 70%-os alkohollal tisztítom és utána neogranormonnal kenem.

Várnám a válaszokat, tanácsokat. Normális e, hogy ennyire fáj amikor tisztítom és mivel kenjem, vagy tisztítsam még amivel könnyíteném a gyógyulást és enyhíteném a fájdalmat?!

Előre is köszönöm.



2015. máj. 22. 08:21
 1/5 anonim válasza:
nem vagy femerzekeny? a pc anyaga is irritalhatja. mikor volt szurva? mert karikat mar csak akkor raktam bele mikor meggyogyult szuras utan teljesen.. nalam az kb 1-2 honap. sztem nem szabadna hogy annyira fajjon
2015. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Karikánál lassabban gyógyul, nekem egy hónapig tartott, és sokáig vérzett. Amúgy teljen rosszul csinálod az utókezelés. Alkohol abszolút nem jó rá, octanisept vagy betadin. Ha gyulladásos akkor tetran kenőcs. Naponta többször fertőtlenítsd.
2015. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy betadine jobb lenne alkohol helyett. De a piercer adott egy papírt szúrás végén, amire az volt írva, hogy alkohollal fertőtlenítsem 4x-5x egy nap. De egyébként már nem olyan vészes a fájdalom mint éjszaka és nem is vérzik. Viszont akkor majd beszerzek egy betadine-t is, ha esetleg rosszabb lesz. :)

Első válaszoló: Tegnap szúrták, és tudtommal nem vagyok fémérzékeny. Elvileg nem gond ha karika van bent elsőnek, az az egy hátránya van, hogy könnyebben beakad pulcsiba/törölközőbe stb..De ha vigyázok rá akkor talán nem lesz baj. :)

Egyébként köszönöm a gyors válaszokat!

2015. máj. 22. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam papírt anno, nekem octaniseptet írt, az alkohol mentes. Csak nehezen beszerezheto. De amúgy az a legjobb.
2015. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Alkoholt felejtsd el! Szárít, lassítja a gyógyulást. Erre rákened a neogranormont, ami még hámlasz is...

A krémek egy testékszer kezelésénél alapból rossz ötletek, mivel lassan szívódnak fel és mellé minden baci ami beleragadhat, bele fog ragadni.


Karika ékszerrel lassabban fog gyógyulni, talán 3-4 hét is lesz így a gyógyulás. Próbáld nem piszkálni, ne forgasd, semmilyen kozmetikum ne kerüljön bele...stb.

Tisztításhoz ajánlom a octenisept nevű, patikában kapható vagy rendelhető szert. Első két hétben napi 4-5-ször, utána a teljes gyógyulásig napi 3-szor használd. Szolit, szaunát kerüld egy ideig.


A fájdalom az elején normális, a vérzés is, mivel mozgatod, és ezzel újra és újra felsérted a sebet. Ha békén hagyod és csak kezeled, akkor a fájdalom 2 héten belül egészen le kell apadjon, majd megszűnjön.


Ha 2-3 héten belül semmilyen változást nem tudsz elérni pozitív irányba, akkor javaslom, hogy menj vissza a piercerhez és cseréltesd ki egy egyenes szárú ékszerre és viseld azt, amíg be nem gyógyul teljesen.

Ha vadhús jelenne meg rajta és az octenisepttől sem múlna el, akkor hidrogénperoxiddal tudod kezelni még.


Remélem hasznos voltam, ha mégis lenne kérdésed, tedd privátban!

2015. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!