Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mik azok az alap sminkcuccok...

Mik azok az alap sminkcuccok amiket mindenképpen be kéne szereznem egy teljes sminkhez? És hol tudnám a legolcsóbban beszerezni, hogy azért minőségi is legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönök minden választ :)

2015. jún. 21. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Arcra:primer,alapozó,korrektor,púder,bronzosító,pirosító,highlither. Szemre:szemöldökformázó-,festőkészlet,szemhéjbázis,szemfestékpaletta,tus,szemceruza,szempillaspirál,(műszempilla) Ajakra:kontúrceruza,rúzs,szájfény. És hogy szép,profi hatást keltsen természetesen minden termékhez külön ecset.Drogériában,Ó utcai sminkboltban vagy neten,eBay-en rengeteg dolog van.Határ a csillagos ég.
2015. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló jól írta, de ha most ezt mind egyszerre veszed meg az lehet akár 20 ezer is.

Amit mindenképp első körben érdemes beszerezni egy jó alapozó (erre ne sajnáld a pénzt 2-3000 Ft.tól már kaphatsz használhatót). Ehhez kell egy ecset én olyan 1200 Ft körül ettem egy viszonylag jó ecsetet a DM-ben.

Aztán kell egy korrektor egy púder, szemceruza, tus (én jobb szeretem, mint a ceruzát), egy szemfesték paletta és egy szájfény. Ezekből már össze lehet dobni valamit. Ha jobb és tartósabb smink a cél, akkor meg az első válaszoló által említett termékekre is szükséged van.

2015. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami szerintem elengedhetetlen:

-alapozó (sokan a BB krémre esküsznek, de a drogériában kaphatók nagy része szart sem ér, szóval ha mindenáron kisebb fedésűt akarsz, akkor koreait vegyél)... Catrice-nek ár-érték arányban remek alapozói vannak, L'Orealnak is vannak jó alapozói

-púder (Catrice bevált abból is)

-korrektor (itt kérdés, hogy mennyire elég az alapozó a szemeid alá, vannak-e karikáid, mennyire durva bőrhibáid vannak... nekem pl. a karikáimra is tömény krém állagú kell, de ált. elég a folyékony... bőrhibákra inkább krémest szoktak ajánlani... krémesből a Catrice Camouflage Cream-et nem veri semmi árban, és minőségre is csodás)

-szempillaspirál (nekem sok eurós boltos is bevált, de ha azoktól ódzkodsz, Essence és Lovely is gyárt teljesen jól működőket)

-szemceruza (nekem leginkább az Essence Long Lasting jött be meg az Aden feketéje)

-szemhéjpúder (natúr, barnás színek - én pl. ebayről rendeltem matt barnás palettát, kb. 1500 Ft volt, árához képest szuper minőség... drogériából talán a Catrice mono szemhéjpúdereit tudom ajánlani)

-ha szükséges, szemöldökceruza (nekem nem kell, ezért nem tudok ajánlani... annyi biztos, hogy a Catrice-é nem vált be, amikor próbáltam)

-pirosító (Rimmel, Catrice)

-rúzs vagy szájfény (rúzsból Catrice, Rimmel, Avon, szájfényből Essence, Catrice)

-ecsetek (púderecset, pufi ecset satírozáshoz, alapozóecset ... ebayen a Real Techniques hasonmások nagyon jók, Essence-ből is lehet jókat kifogni - ott inkább szemre való ecseteket vennék, a púder- és pirosítóecseteik elég gagyik)


ami jól jöhet, de sztem nem muszáj:

-szemhéjtus (nekem az eurós boltos Lady Ann vált be, illetve a Lovely egyik filces tusa, de azt már nem lehet kapni)

-highlight (Rival de Loop Young, Terra Naturi)

-bronzosító

-kontúrszín

-ajakceruza (első körben vmi natúr, az egyik színtől sem üt el túlzottan, ha rendesen viszi fel rá az ember a rúzst; az Essence ceruzáit szeretem)

2015. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!