Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a véleményetek a parfüm...

Mi a véleményetek a parfüm utánzatokról? Melyek a legjobb gyártók és a legjobban sikerült utánzatok? Nem a hamisított parfümökre, hanem a legálisan árult másolatokra gondolok.

Figyelt kérdés

Eddig eredeti parfümöket hordtam, de gyerek mellett már nem akarok annyi pénzt kiadni rájuk és alternatív megoldásként az utánzatokra gondoltam.

A kedvenceim:

Dolce and Gabbanna: Light blue

Dior: Hypnotic Poison

Lancome: Hypnose

YSL: Opium

Escada: Moon Sparkle és Taj Sunset


Ezek közül melyik gyártó találta el valamelyiket nagyon jól?



2016. ápr. 22. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig boltban vetted, akkor rendelj netről tesztert, jóval olcsóbb és a minőségről sem kell lemondanod. Pl Light Blue Douglasban 25ml 15.000, neten 100ml teszter 10.000 körül.
2016. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezeket a lehetőségeket ismerem. A kérdésem viszont az utánzatokra vonatkozott.
2016. ápr. 22. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten laksz(jársz),akkor metro aluljárókban levő parfümös(vagy ajándék ill egyéb kozmetikai )kis boltokban mindig vannak hasonmás parfümök.Az eladók tudják mi minek az utánzata, illetve ázsia centerben is pl,vagy sárkány centerben.
2016. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
illetve kimért parfümös boltokban(pl a köki terminál földszintjén van,meg savoya parkban is)
2016. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy utánzat? Miben más a hamisítványtól?
2016. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek legálisan gyártott és forgalmazott másolatai az eredeti parfümöknek. Nem ugyanazon a néven forgalmazzák, hanem más fantázianeveket adnak nekik. A hamisítványt ugyanolyan kinézet és név alatt adják el, sokszor elég magas áron.
2016. ápr. 22. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
És erről az eredetiek tudnak?
2016. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen. Természetesen nagy különbség van a komplexitásukban, de vannak jól sikerült másolatok is.

Azt elfelejtettem írni, hogy ezek bevizsgált termékek (pl. a bőrre nem ártalmasak), szemben a hamisítványokkal. Mindenki (vásárló) tudatában van annak, hogy másolatot vesz és még értékelheti is a másolat sikerültségét a forgalmazó oldalán.


Egyébként úgy kezdett el érdekelni ez az egész, hogy rábukkantam egy nagyon jó hamisítványra.


A kolléganőm kapott egy Hypnotic Poisont, de mivel nem szereti nekem akarta ajándékozni. Már a kicsomagoláskor láttam, hogy hamis (olcsó, hanyag kinézet, hiányzó számsorokkal stb.). Majd ezután fújtam egyet és csodálkoztam, hogy pont úgy viselkedik rajtam, mint az eredeti (tartósság, illatfejlődés). Majd teszteltem (egyik csuklómon eredeti, míg másikon a hamis), és így 15 év Hypnotic Poison hordás után nem láttam különbséget.


Ettől még a hamis tartalmazhat káros anyagokat, hiszen nem bevizsgált és ezért is keresek most inkább utánzatokat.

2016. ápr. 23. 06:38
 9/11 A kérdező kommentje:

Közben rendeltem négy parfümutánzatot és nem vagyok csalódott.

A négyből három jól vagy nagyon jól hasonlít az eredetire, kellemes az illata és ami igazán meglep, hogy rajtam TARTÓSAK vagy akár tartósabbak is, mint az eredeti.

Egy illatnak köze nem volt az eredetihez, de az is nagyon tartós és jó illat lett csak én nem szeretem.

Az erdetiek természetesen sokkal komplexebb és szebb illatok, fejlődnek.

Összességében ilyen árban nagyon meg vagyok elégedve és örülök, hogy rátaláltam az utánzatokra.

2016. ápr. 29. 07:05
 10/11 A kérdező kommentje:

Update:

További parfümutánzatokat rendeltem és csodálkozom milyen jól sikerültek vannak.


A Dolce and Gabbanna Light blue utánzat az összes közül kiemelkedik (Blue Up: White), de a Dior Hypnotic Poison utánzat a Lamistól, J. Fenzi Moon Sparkle és Ocean Lounge illata, valamint a Lancome Hypnose Hypnosis néven futó utánzat mind kiváló.


Van olyan parfüm, ami jó, de sok köze az eredetihez nincs (Taj Sunset utánzat).


Azt hiszem, hogy a mindennapokra ezek az illatok nagyon jók és az eredetieket tartogatom különlegesebb alkalmakra.

2016. máj. 11. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!