Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, mennyi sminketek van?...

Lányok, mennyi sminketek van? Hétköznapokon hogy szoktatok sminkelni?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, és nem a sminkekhez, mert kamaszokhoz, gimisekhez szól a kérdésem.

17 éves lány vagyok és nagyon szeretek sminkelni (tudok is, mielőtt valaki ebbe kötne bele). De az anyám néha már kiborul, hogy mennyit készülődök, vagy hogyha rendelek/veszek egy újabb sminkterméket, hogy "ez nálam már nem normális".

Szóval ezért érdeklődök, hogy nektek mennyi sminkcuccotok van. Köszönöm előre is!:)



2017. jan. 12. 19:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem nekem nincs olyan sok de ez relatív.Egyébként én nem olyan régen kezdtem el sminkelni szóval még gyakorlom :)Hétköznapokon átlag csak szempillaspirált, nude szemszíneket ,és kevésbé feltűnő rúzsokat használok.Amúgy a mennyi sminketek van kérdésre: 14 rúzs,12 külön szemhéjfesték,3 szemhéjpaletta,három mini szemhéjpaletta,5 szempillaspirál,3 szemhéjtus,4 szemceruza,2 alapozó,2 pirosító,korrektorból és primerből csak 1-1.Ezt a mennyiséget kb.fél év alatt halmoztam fel szóval néha nekem is szólnak a szüleim,hogy minek veszek újakat :) 17/l
2017. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is 17 éves vagyok. Nekem is szokott anyukám ilyen szövegeket magyarázni, pedig az összes osztálytársnőmön sokkal több vakolat van, mint amennyi rajtam a hétköznapokon lenni szokott.


Jelenleg ezekből áll a készletem:

- 1 szempillaspirál amit naponta használok. Már sokadszorra veszem újra, pedig előtte ezerfélét kipróbáltam, de ezt szeretem a legjobban.

- 1 nagy szemhéjpúder paletta (12 szín)

- 2 kicsi szemhéjpúder paletta (5-5 szín)

- 1 metálosan csillogó krém szemhéjpúder

- 2 szemkontúr ceruza (fekete és türkiz)

- 8 folyékony matt rúzs, a pirosakat elég ritkán használom, a nude a hétköznapokon jöhet minden mennyiségben

- 2 szájfény

- 2 rúzs, a folyékony rúzsok óta már nem használom őket, mert egyáltalán nem tartósak rajtam

- 1 soros műszempilla

2017. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Huhh, akkor lehet, hogy nekem kicsit tényleg több van a kelleténél...
2017. jan. 12. 20:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A Kicsit több az mit jelent?:)amúgy ugye én még nem olyan régóta sminkelek és amennyi sminkem van már elég kevésnek tartom.Első voltam :)
2017. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) Én is 17 vagyok...

Hát most ez fura lesz, de én egyáltalán nem sminkelek:D Egyszerűen hozzám nem illene...viszont mások szerint nem vagyok ronda, meg annyira nem is érdekel, hogy mit gondolnak rólam. Szóval megvagyok sminkkel csak a különleges alkalmakra:)

2017. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az legyen a szempont, hogy ne legyen több annyi sminknél, amennyit kb. egy év alatt el tudsz használni.

Különben rádmaradnak, megromlanak és az összeset dobhatod a szemétbe.

2017. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

én mindig ugyanazokat a termékeket használom szinte, ritkán kísérletezem, de viszonylag sok sminkem van.. a nagy részét, amik már megromlottak, régiek voltak, nem használtam őket már kidobtam/elajándékoztam.

-alapozó, amit állandóan használok: yves rocher youthful glow

púder: catrice prime and fine mattifying powder waterproof

-korrektor: catrice tégelyes, catrice camouflage korrektor, néha astor

tus: astor eyeartist, rimmel keményecsetes

szempillaspirál: loreal million lashes, lovely pump up, esetleg yves rocher

szemöldök ceruza: rimmel, essence

van egy make up revolution szemhéjpúder palettám (matt)

a többi szemhéjpúderemet nem használom.

sok ajakpáoló és sok rúzs ( kb 15 db) a maxfactor a kedvencem, ezekhez szájkontúrceruza.

2 db pirosító

néhány műszempilla és ragasztó

2017. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Egy nagy komód fiókja tele van velük.:D

Pontosan nem tudom, mennyi van, de azért próbálom az összeset használni is.

2017. jan. 12. 21:14
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag sok, de nem mindet használom. Azért van ennyi, mert mivel problémás a bőröm, így évek óta kísérletezek az alapozókkal, és ami nem vált be, azt egyszerűen nincs szívem kidobni, és csak úgy van. Van, amelyiket anyukám többet használja nálam, és olyan is van, amit ismeretlen okokból megvettem, de egyszer nem használtam és nem is fogom. Odaadhatnám valakinek, mielőtt megromlik. Igazából sok réteg sminket felteszek, de a végeredmény nem lesz maszkhatású általában, ezerszer természetesebbnek látom, mint sok társam vakolatát.


- 2 szempillaspirál - egy vízálló és egy nem, a vízállóz eredetileg csak mondjuk strandon meg ilyen helyeken használtam, de aztán rájöttem, hogy nem is kéne sminkkel járni fürdeni

- 1 fekete szemhéjpúder

- 1 barna szemhéjpúder paletta (4 féle barna)

- 1 stiftes pirosító (inkább anyukám használja)

- 1 krém állagú kontúrozó paletta (5 szín, de nem használom annyit)

- 1 por állagú kontúrozó (2 szín - egy barna és egy csillogós-bronzos, inkább ezt használom mert könnyebb felvinni)

- 3 alapozó, abból csak egyet használok, a másik kettő csak úgy van, mert nem váltak be

- 2 korrektor, az egyik stiftes, a másik tégelyes, csak a tégelyes vált be így a másik is csak kb dísznek van

- 3 rúzs, egyet használok (vörös, rózsaszín, nude, utóbbit használom, a vöröset nagyon ritkán)

- 2 púder, szintén csak az egyiket használom

- 2 szemhéjtus, az egyik beszáradt, fogalmam sincs miért nem dobom ki

- egy kétoldalú sminkecset (egyik oldala szivacsos végű, mint a beauty blender, a másik sima ecset), egy zsebre tehető, tetős ecset, egy szemhéjpúder ecset, egy korrektor ecset, egy szemöldökkihúzó ecset, egy szemöldökfésülő ecset, 3 picike kétvégű szemkéjpúder ecset (egyiket sem használom)


Ezeken kívül még ugye ott van az arclemosó, a sminklemosó, a bőrhidratáló smink alá, meg egy kamillás krém, amit lemosás után szoktam használni.


20L

2017. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Én is 17 éves vagyok, és imádok sminkelni C: néha kicsit extrémebben.


Van...

- 2 db 8 részes Essence palettám (All about grey, All about roses)

- 4 makeup revolutionös mono szemhéjpúderem + 4-5 egyéb

- fekete, fehér, sötétbarna, és piros szemcerkám

- egy vastag, barna szemceruzám

- szempillaspirálom

- folyékony pirosítóm

- egy alverdés paletta

- egy tus

- egy alapozó

- egy világosító alapozó

- két korrektor (egy sárgás, egy fehér)

- egy sötétebb korrektor (néha szoktam kontúrozni)


és van még egy csomó rúzsom :DD


hétköznapokon minimális alapozást használok, néha a karikás szemeimre csak azért se rakok korrektort, lefixálom púderrel, majd 2-3 szín felhasználásával csinálok vmilyen szemsminket. az ajkaimra néha csak ajakbalzsamot használok (házi készítésű, kakaóval enyhén színezett), de van, amikor erősebb színű rúzst.

2017. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!