Muszáj sminkelnem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nem sminkelem magamat. Az iskolában, főleg gimiben sokan beszóltak, hogy milyen ronda vagyok. Egyetlen egyszer volt rajtam egy szolid smink osztálytársak előtt, hirtelen mindenki jóba lett velem, szerettek, gyönyörűnek tartottak.

Nincsen semmi önértékelésem. Tudom, hogy megfelelő sminkes tudással én is bármikor gyönyörű lehetek, (ne értsetek félre, mindenkit széppé varázsol a smink) mint a népzűrű lányok, de öregíti a bőrt. Smink nélkül mindig kisgyereknek néznek, amit utálok, de megszeretném őrizni ezt a tulajdonságomat felnőtt koromra, ahol nem hátráltatni fog mint most, pont ellenkezőleg.


Félelmeim, ami sminkelésre ösztönöznek:

* Nem fognak alkalmazni

* Ha egyszer nyitok egy kutya kozmetikát, kevesebb kuncsaftom lesz ha nem vagyok elég szép

* Volt már több párkapcsolatom, de így nehezebb randizni, főleg azért, mert önbizalom hiányos vagyok smink nélkül.Lehet hogy emiatt magányos leszek


Félelmeim, ami miatt nem szeretnék sminkelni:

* gyerek korom óta a fejembe van verve, hogy mennyire káros, ezért mondhatni "félek" használni

* összejövök valakivel, aki aztán csalódni fog, mikor meglát smink nélkül



Rendesen tisztálkodom, oda figyelek magamra

Előfordul hogy van néhány pattanásom, ezeket mindig kinyomom. Ha utcára megyek, púderrel elrejtem az utána maradt pirosságot. Ami miatt csúnyának tartanak az az, hogy sápadt a bőröm a vérszegénységem miatt, karikás a szemem és...értitek...nem vagyok olyan tökéletes, mint aki sminkel rejti el a hibáit.

bocsánat hogy ennyit írtam. Kérlek írjátok le a véleményeteket, hogy milyen gyakorisággal lehet sminkelni anélkül hogy nagyon káros lenne, mikor érdemes kifesteni magadat, és hogy a mai világban egyáltalán muszáj e ezt tenni ahhoz, hogy alkalmazzanak, elfogadjon a társadalom.



2017. máj. 13. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapozóval az egész arcodat szemednél valami világos sminkel mivel sápadt vagy az alapozó ne legyen világosnap rendesen mosd ki a bőrödből esetleg veszel valami tisztító lötyit ami kiszedi rendesen a bőrödből. Vagyis a nap végén szedd le a sminket rendesen,alaposan. Bocsika lusta voltam rendesen fogalmazi. Amúgy ijen lötyit a rossmanban lehet kapni. (Ha ennyit sminkelsz tán nem olyan káros.)
2017. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatal koromban sminkeltem, de nem bírta a bőröm (akkoriban tényleg rengeteg káros anyag volt a sminkcuccokban), szóval hagytam a fenébe. Hosszú ideig semmi, mostanában az öregedés tüneteit próbálom elrejteni, nagyon szolídan. A faltól-falig vakolásnak nem vagyok híve, nem is tetszik másokon sem. Ma már sokkal jobb minőségűek sminktermékek, nincsenek tele allergénekkel. Szóval sminkelhetsz bátran.


Ettől függetlenül, aki szégyell amiatt, hogy nem vagy kisminkelve, és emiatt nem áll veled szóba, az szánalmas, magáról állít ki bizonyítványt.


A vérszegénység egészségügyi probléma, szedjél táplálékkiegészítőt, egyél sok piros gyümölcsöt, mozogj sokat szabad levegő, sokat fog javulni a helyzet.

2017. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, nagyon hasznos válaszok! :)
2017. máj. 13. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Mások miatt, meg azért, mert mások szerint így meg úgy nézel ki, ne kezdj el sminkelni!!!! Én imádok sminkelni, mert akármelyik oldalamat előtérbe helyezhetem,úgy érzem magam, mintha festenék, s az arcom lenne a vászon, és teszek magasról arra, mások mit gondolnak!!! Mondtak már olyat, hogy jobban néznék ki kevesebb vagy másfajta sminkkel, de lexartam vastagon! Szóval ha tényleg érdekel a sminkelés, akkor kezdj csak bele, mások miatt ne!! Nem emiatt fog valaki összejönni veled/elhagyni, nem ezért fognak elfogadni/nem elfogadni!


Egyébként én hétköznap minden nap sminkelek, elég sokat, hétvégén csak akkor, ha van valami program. Ha minőségi terméket használsz, nem lehet nagy baj.

De nekem sem tökéletes a bőröm, van néhány pattanásom, és nem zavar, hogy nem sikerül teljesen elfedni, illetve a kialvatlanságtól nagyon karikás szemem van, de arra direkt nem rakok semmit, az nem a fáradtság jele számomra, hanem annak, hogy tevékeny életet élek. Illetve ha nem tökéletes a bőröd, sokkal természetesebb, és akár szebb is a végeredmény.


Ha gondolod, írhatsz privátot, nyugodtan kérj segítséget. Megvannak a technikái,hogyan kell elrejteni a bőrhibákat nagyon jól és eredményesen.

2017. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sminkelés nem korral jár, neked kell eldöntened, hogy akarsz-e...

Ha úgy döntesz,hogy belevágsz akkor annyit tudok mondani, hogy nézz sok jutub videót, nagyon sokat tudsz fejlődni és gyakorolj!

Illetve ha nap végén rendesen lemosod a sminket, akkor nem "káros", nem is értem ezt, ha valaki nem mossa le inkább ne is sminkeljen, őszintén gusztustalan...

2017. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!