Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 16 éves lánynak piercing és...

16 éves lánynak piercing és hajfestés?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves, szeretné befesteni a haját, és piercinget is szeretne, egyet köldökbe, egyet pedig az orrába.

Egész jól viselkedik, az átlaga 3-as, 4-es, néha hazahoz pár 2-est, szóval nem a legjobb tanuló.

Megengedjem neki a fent leírtakat?



2017. máj. 31. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
... de meg veletlenul sem te vagy a lany, ugye? :D ennyire atlatszo kamu kerdest tenyleg csak egy
2017. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
... szoval tenyleg csak egy buta 16 eves liba tud kiirni.
2017. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az anya vagy, ha a lány... Én 16 vagyok, van piercingem és festett hajam (színes). Átlagomról ne beszéljünk inkább, 2-3 közti jó esetben. Viszont nem vagyok tipikus züllött, mielőtt valaki azt hinné.
2017. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én először azt mondtam volna, hogy szó sem lehet festett hajról, és piercingekről.

De amikor azt látom, hogy 8-10 éves kislányok melltartóban, tűsarkúban, sminkben, és festett hajjal járkálnak, így már csak annak örülök, hogy legalább 16 évesen akarja először festetni a haját, és nem 6 évesen.

A piercingről meg az a véleményem, hogy a köldökpiercing még elmegy ha szép a leányzó hasa. Viszont a takonyfogó orrpiercing még egy szép lány esetében is igénytelen, ronda. Volt rá példa, hogy orrpiercingre azt hittem érett pattanás. De nem csak én gondoltam így amikor a pénztárban sorban állva egy hölgy előttem, kedvesen szólt a fiatal pénztárosnak, hogy az orrán van egy érett pattanás, szünetben próbálja meg eltüntetni, mert nem szép. A lány sértődötten közölte, hogy az egy piercing ami sárga pötty.. Hát én is és mások is pattanásnak néztük.. Szóval köldök piercing ha annyira kell mehet de az orrpiercingről lebeszélném ( csak a végére. Valahol olvastam, hogy nem egészséges a köldök piercing)

2017. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

„Viszont a takonyfogó orrpiercing még egy szép lány esetében is igénytelen, ronda. Volt rá példa, hogy orrpiercingre azt hittem érett pattanás. De nem csak én gondoltam így amikor a pénztárban sorban állva egy hölgy előttem, kedvesen szólt a fiatal pénztárosnak, hogy az orrán van egy érett pattanás, szünetben próbálja meg eltüntetni, mert nem szép.”


Az ilyen szubjektív tirádáknak nem kell felülni.


Szerintem a tanulmányi átlaga nem fog elmozdulni egyik irányba sem festett hajtól és a pc-től. Ellenben elkerülhető vele, hogy a szülő indokolatlan szigorral idegenítse el maga mellől a gyerekét. Ezek tulajdonképpen ártatlan dolgok, felesleges tiltani tőlük egy 16 éves tinit. Több előnye lehet, mint hátránya.


24f

2017. máj. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Blondie.W ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ennyi idősen köldök piercing és festett haj. 4-es, 5-ös tanuló voltam/vagyok. :) Szóval az nem ettől függ. De azért a festéssel óvatosan.

20/n

2017. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezeket simán megengedném neki. Nem tanulmányi átlagtól függ... A mai iskolai rendszer meg amúgy se szolgál semmi értelmeset, nemhogy a fiatalok tapasztalat és értelem utáni vágyát növeli, de inkább elijeszti, csökkenti.

Ha az intelligenciájára vagy kíváncsi, akkor vidd el egy Mensa tesztre. Ha az érzelmi világára, akkor EQ értékelő tesztet töltess ki vele.

Mivel az anyja vagy, így eléggé jól ismerned kell.

A hajfestés ártalmatlan, akár az egészen extrém színek is, mivel frizurát bármikor meg lehet változtatni. Arra célszerű vigyázni, hogy elsőnek fodrászatban festessen.

A piercing téma ilyen korban kezd előjönni. Pár embernél feltűnési viszketegség, főleg olyanoknál, akik nem maguknak, hanem főleg másoknak akarnak megfelelni. (Lásd követendő példaképek, barátok, ismerősök, és lányoknál a fiúk, illetve fordítva.) Vannak persze, akik azért, mert nekik tetszik. Néha nem lehet ezt megindokolni. Tetszik mert tetszik és kész. Akár hóbort, akár a későbbiekben tele lesz lyukakkal és ékszerekkel, ilyen korban célszerű megengedni, sőt, vele menni, hogy ne valami kóklernél a garázsban a nagymama rozsdás kötőtűjével szúrják egymást.

Ha tiltod? Akkor úgyis megcsináltatja, viszont a normális helyek szülői beleegyezést, vagy jelenlétet kérnek, így olyas valakivel fogja megcsináltatni, aki nem ért hozzá. Ilyenekből jönnek azok, hogy el lett cseszve, nem túl mély/túl mély...gyulladások, kiszakadások, stb.

Egy köldök ékszer szolid, nem látszik csak akkor, ha akarja valaki, hogy látszódjon. Az orr ékszer viszont mindig látszik.

Tény, hogy ma már egyre jobban elfogadják és normális az orr ékszer. Fikafogónak nem mondanám abszolút, és aki egy orrpiercinget pattanásnak tud nézni, az nagyon rosszul kell lásson, vagy szimplán hülye kell legyen.

Ezek a testékszerek megunhatóak, ki lehet szedni. Az orr esetében egy rövid ideig nyoma marad, de az is eltűnik.

Ilyen korban ami még korai lenne:

Tetoválás csináltatás, akármilyen indokkal.

Indokolatlanul nagy, vagy túldíszített köröm/műköröm.

Intim ékszer.

Drogok.

Éjszakai bulik, több napos házibulik, ami csak a túlzott alkoholfogyasztás miatt lenne baj és az abból kifolyó következményekre nézve.

Energiaital fogyasztás napi szinten. (Egy-egy vizsga, doga előtt még elmegy, de csak úgy nem.)


Szülő szemmel és tini szemmel is kell egy ilyen kérdést vizsgálni. Ülj le vele, beszélgessetek, mérlegeld a dolgokat. Van olyan anya, aki a lányával együtt csináltat orr ékszert, de van, aki kalitkában tartja, amíg teheti.

A döntés a tied.

2017. jún. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

3, pár 2-es.... Én 16 évesen akkor írtam ilyen dogákat, amikor semmit, vagy nagyon keveset tanultam rá.

Mindegy... Ez egyébként is irreleváns egy ilyen kérdéshez.


A hajfestés teljesen rendben van. Én is ennyi idős voltam az első hajfestésemkor.

A köldökpiercing már egy jó ideje inkább gáz kategóriába tartozik, mint divatosba. De nem is ez a lényeg: Nagyon kockázatos, könnyen elfertőződhet. Van olyan ismerősöm, akinek egy ilyen tizenéves baromsága miatt kell minden nap lefertőtleníteni, átmosni.

Azt meg nem fogom fel, hogy hogy lehet így bármi intenzív fizikai dolgot csinálni. Én tuti kényelmetlennek érezném, pláne ha ilyen lógós szörnyűség.

Orpiercing lyukat meg abszolút felesleges furatni. Rengeteg féle "fake plug"-öt lehet vásárolni, amihez nem kell egy feleslegesen éktelenkedő lyukat fúrni a testedre.

2017. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Időpont tegnap 23:48

" Az ilyen szubjektív tirádáknak nem kell felülni. "


Nézzük csak.

tiráda szó jelentése:

szóáradat, ömlengés, rövidebb, élénk futam, hosszú monológ, francia, zene. "


Nos attól, sokan, köztük jó magam is takonyfogó, csúnyának tartjuk az orrpiercinget , ez nem jelenti azt, hogy ömlengek, monológot, vagy szóáradatot mondok.

Közöltem egy tényt. Ronda. Egyedül a bikának áll jól amivel jelölik őket.

A pénztáros eset meg velem történt meg.. elmeséltem egy történetet, de ez sem monológ.

Legközelebb használj olyan szavakat aminek érted a jelentését is.

Véleménye mindenkinek lehet..

2017. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

„szóáradat, terjengős beszéd”


Márpedig ez az volt. Ráadásul teljesen szubjektív az egész dolog. Te pedig tényként közlöd, hogy ronda és kész. Az élet nem így működik. Szerintem pedig kifejezetten esztétikus az orrkarika. Na most mi történik?:)

2017. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!