Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem büntetik meg "állatkínzásé...

Nem büntetik meg "állatkínzásért" a kozmetikai cégeket?

Figyelt kérdés
Nemrégiben hallottam, hogy a MAC kozmetikai vállalat állatokon teszteli le a termékeit. Nem kicsit felháborodtam, ugyanis imádom az állatokat, és ezt én "kínzásnak" nevezem. Ezért kérdezem, hogy ez az eljárás teljesen természetes és megengedett? Nekem olyan szinten elment a kedvem a MAC-es termékektől, hogy már gyakorlatilag undorodom tőlük.. Én például a L'oréal termékeivel vagyok kiegyezve, de nekik is ugyanez a techikájuk? Minden ilyen cég végez efféle kísérleteket? Aki jártas a smink cuccokban annak örülnék ha elmagyarázná, hogyan is müködik ez.. :) Előre is köszi!

2017. jún. 9. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ez a normális eljárás... Egyébként a Loreal is ugyanúgy tesztel állatokon, meg kb minden nagyobb cég. Ez főként azért van mert Kínában csak olyat adhatnak el ami állatokon van tesztelve. Ilyen kikötés csak ebben az egy országban van, és mivel hatalmas forgalmat hoz nekik a kínai piac, kénytelenek ezt "feláldozni". A MAC egyébként hosszú ideig állatkísérlet mentes volt és nem is árulták Kínában a termékeiket, de 2-3 éve sajnos visszaállatak. Szerencsére egyre több márka van itthon is ami nem állatokon tesztel, pl drogériás cuccok közül a catrice, essence, lovely, most fejből ezek jutottak eszembe de ha beírod googlebe hogy állatkísérlet mentes márkák találsz többet is :)
2017. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
A body shopos sminkek sincsenek tesztelve állatokon:)
2017. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!