Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mire jó az alapozó? Miért...

Mire jó az alapozó? Miért használja minden nő, mikor egy pasi sem?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy ha fontos eseményre megy az ember és pattanásos a feje, akkor ezzel eltudja fedni a hibákat. De azt nem tudom megérteni, hogy akinek nincs olyan nagy problémája a bőrével, az minek keni magát nap mint nap be vele?

Eltömíti a pórusokat, és ne mondja senki sem , h ez nem igaz... Attól, h estére lemosod, még egész nap el van 'zárva' a bőrőd a levegőtől.


Komolyan, sztem felesleges rohadtul. Inkabb sminkelj úgy, h nem használsz alapozót.


A férfiak sem hasznàlnak, és biztos vagyok benne, h nekik ezért is szebb a bőrük, mert nem tömik a fejüket kenceficékkel.



2017. júl. 25. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Kiegyenlíti a bőrt, jobban megmaradnak rajta a később felvitt termékek. (pirosító, bronzosító). Ha a barnulás/szoli/önbarnító miatt nem egyforma az arcod és a tested színe, ezen is segíthet.

Én sem használok rendszeresen alapozót, jóval meghosszabbítaná a reggeli rutint. 😁

2017. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 pbani válasza:
100%
Az én párom szokta használni egy egy ragyánál, mert szárít is. Ezen felül egységessé teszi a bőrt. Elfedi a bőr hibákat, pattanás
2017. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Pasik is szokták használni, nehogy azt hidd :D Nem, nem b*zik.
2017. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Sok nő egyáltalán nem használ alapozót soha. És sokan csak néha, alkalmakra.

Nem minden nő visel állandóan full vakolat sminket.

2017. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pasik azért nem használják, mert jajj, az ciki meg b...is. Ha nem lenne ilyen konnotációja férfiak részére, kb. akkora lenne a sminkelt és sminkeletlen férfiak között az arány, mint hasonló nők között.


És, hogy miért használok alapozót:

- nekem genetikailag rohadt egyenetlen színű és helyenként baromi sápadt a bőröm... mindenki azt hiszi, ha nincs rajtam legalább korrektor, akkor betegnek néznek akkor is, ha makkegészséges vagyok...

ha meg lebarnulok, akkor a bőrszínem egyenetlensége miatt úgy nézek ki, mint vmi bokszos mexikói napszámosnő. Ez meg nekem nem tetszik.

- amilyen csodás a pesti levegő, főleg a belvárosban, ahol dolgozom, egy jó összetevőjű alapozó még jobban is védi a bőröm

- alapozó, púder nélkül egyszerűen a legtöbb termék nem marad meg a bőrön, nem elég intenzív

- az meg baromság, hogy a férfiaknak szebb a bőre :D sokkal több szép bőrű nőt látok, mint férfit, mert a nők ápolják is az arcukat... napfény elleni védelem, hidratálás... férfiaknál az sincs, mert az is kislányoknak való. Odaállítasz egymás mellé egy szabvány negyvenes férfit és negyvenes nőt, hát tuti a nő arca lesz szebb... tételezzük fel, hogy nem az alkesz kategóriából választottunk pasit, és nem püffedt meg borvirágos az arca... de az tuti, hogy vízhiányos, feszült, repedezett lesz, sokkal ráncosabb és durvább tapintású.

2017. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azok a férfiak, akik pl. híradóban vagy hasonló helyeken dolgoznak, használnak alapozót, egyszerűen a kamera előtt muszáj.

Másrészt azért használok, mert ez adja a smink alapját, alapozó nélkül az olyanok, hogy pirosító, highlighter, fent sem maradnának, illetve nekem is egyenetlen színű a bőröm.

2017. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pasik is használnak alapozót, főleg hírességek, tévés személységek, kamera előtt sokkal jobban kijönnek a bőrhibák.

Amúgy arra jó hogy elfedi a bőrhibákat, nekem mákom van ,viszonylag egyenletes bőröm van így bőven elég egy lightosan fedő alapozó amit max ünnepkor kenek fel hogy kiegyenlítse a bőröm ha vannak rajta piros foltok.

2017. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

A férfiak azért nem használnak, mert "b-zisnak" tartják ŐK maguk, nem mi. Ez nem a nők sara, akadj le rólunk, köszike :D A férfiaknak nem szebb a bőrük, csak rajtuk a kutya se kéri számon a bőrápolást, a nőkön meg igen.


Én minden nap sminkelek és nincsen eltömődve az arcom, tisztább, és szebb bőröm van, mint valaha.

Szerintem meg a neten picsogás is felesleges, de kinek mi :D

2017. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem használok minden nap, kb. havonta 4-5 alkalommal használok.

Ha meg nem sminkelnének a nők, az lenne a bajod.

2017. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, kedves utolsó! :)
2017. júl. 25. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!