Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülbelövés kérdések?

Fülbelövés kérdések?

Figyelt kérdés

Szaisztok!

4 lyuk van jelenleg a fülemben. 2 egész gyerekkorom óta lenn. Tavaly nyáron lyukasztottam magamnak a jobb fülem, kicsit fentebb, de még nem porcba. Nem volt vele semmi baj, két hétig volt benne egy ezüst fülbevaló, utána bizsu. (alváshoz raktam csak vissza az ezüstöt)

Ma kozmetikus belőtt a bal fülembe ugyanebbe a magaságba egy fülbevalót, és azt mondta minimum egy hónapig hagyjam benn, meg kezeljem majd valami fertőtlenítővel, ez így jó is részemről, bár nem értem, hogy miért kell ennyi ideig bennhagyni. (ha hónapokig nem hordok fülbevalót akkor sem kezd el összeforrni a fülemen a lyuk)

Na és akkor maga a kérdés, hogy tervezekk majd a fülem felső felére porcba is két lyukat, viszon ahogy utánanéztem igencsak megoszlanak róla a vélemények, hogy lövetni vagy lyukasztani, így most elbizonytalanodtam, hogy ugyanoda a kozmetikushoz menjek-e, vagy hogy lenne érdemes?

Köszönöm szépen!



2017. okt. 17. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Felülre mindenképp piercingeshez menj, a belövőpisztoly egy relatív tompa szárat... üt át a füleden, amit a lágyszövet még kibír (bár nem szereti) de a porc akár el is törhet, ismertem egy csajt akinek az orrát lőtték és az a cimpája sokkal laposabb mert eltört benne a porc, plusz ha tűvel szuratod bármilyen ékszert bele tudnak tenni.
2017. okt. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2017. okt. 18. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a korábbi válaszolóval. Sokkal kisebb trauma éri a füledet (bármit), ha szúrják.


Én életem első porc pirszingét (helix) lövettem. Jól meg is szívtam. Jó egy hónapig totál vörös és duzzadt volt - pedig kezelgettem rendesen. Után rendben volt pár hétig. Majd begyulladt. Vér, genny minden csoda folyt belőle. Vadhús is nőtt. Kezelgettem minden nap, lelkiismeretesen. Rendbejött, majd egy hónap múltán ismét begyulladt. Másfél év kínlódás után végül kivettem.

Saját kezűleg szúrtam tragust, industrialt, azok 2 hét kezelés után szépek voltak. Cserélhettem ékszert is. Az egyik 5, a másik 4 éve van meg. Azóta sincs semmi bajuk. Elég pár havonta megtakarítani és kész.

Szóval irány a piercer és szúrasd. :)

2017. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!