Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kezdőnek alap smink felszerelés?

Kezdőnek alap smink felszerelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig sose sminkeltem magam (szemceruza és szempilla spirálon kívül, valamint néha egy kis alapozó). Huszas éveimbennem éreztem, hogy többre lenne szükségem. Most viszont már bőven beléptem abba a korba, amikor nem ártana egy kicsit.

Tudom ciki 30+ vagyok és a gyerekek után most kerülök vissza a "felnőtt társadalomba".

Leírnátok (márka név is jól jönne), hogy miket érdemes beszerezni?



2018. márc. 17. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy jó hidratáló mindenképpen ha még nincs(száraz bőrön minden rosszabbul mutat). Arc:alapozó, korrektor, egy jó púder esetleg egy pirosító/bronzosító duo kompakt. Ha szeretnél ragyogóbb bőrt highlighter. Szemek :ha a szemöldököd is szeretnéd korrigálni akkor por, wax vagy ceruza (vigyázz mert a ceruza koptathatja a szemöldököd) amelyik neked beválik. Szemcerzuza esetleg szemhéjtus + spirál. Szerintem elég egy természetes színekből álló palettával kezdened(nudeok, barnák rózsaszínes csillogó árnyalatok) majdnem minden márkának van egy ilyen nude palettája 5-12 természetes színnel aztán ha kitapasztaltad esetleg színesebb extrémebb paletták. 1-2 ecsetet is érdemes lehet beszerezned. Rúzsokból 2-3 természetes rózsás barackos szín függ tónusodtól és akár 1-2 alkalmibb ha jobban szereted akkor szajfény.

Egyébként relatív ha jól érzed magad smink nélkül ne érdekeljen a korod, semmi nem elvárás. Imádok sminkelni, nekem ez egy művészet szívesen próbálok új színeket technikát de csak akkor ha kikapcsol. Ha nyűgnek és elvárásnak érzem akkor éltűnik az élvezet a kreativitás amiért szeretem csinálni. A szép egészséges arcbőr a legszebb vászon :)

2018. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló mindent szépen leírt, annyival egészíteném ki, hogy ha szép a bőröd, az alapozó felesleges, bőven elég egy színezett bb krém. Ha mégis használsz napi jelleggel alapozót, szerezz be primert. Egy egy ragacsos, glicerines krém, amely helyén tartja az alapozót, sokkal tartósabb lesz tőle a smink, alapozó előtt kell felkenni vékony rétegben. Továbbá érdemes venni szemhéj alapozót is, ha használsz szemhéjpúdert, mert nem ràncosodik be tőle a festék a mélyítővonalban, azt is a helyén tartja. Nem tudom milyen árkategóriában gondolkodsz, ha olcsó sminket keresel, akkor az e.l.f-et vagy az AURA-t ajánlom, ha jöhet a kicsit drágább, akkor Sleek vagy Malu Wilz. Az általan felsorolt mindegyik márkát használom napi szinten, meg vagyok velüj elégedve, ráadásul az összes vegán termék. Makeupplaza vagy pinkpanda pont hu :D
2018. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is kell egy korrektor, a bőrhibák elfedésére. Erre a legjobb a Catrice Camouflage folyékony korrektora (ez kb 1200 ft)

Alapozónak a Catrice HD liquid coverage nevezetű alapozót javaslom, de ha nem feltétlenül érzed szükségesnek, akkor egy BB krém is bőven jó,mert az egyszerre hidratál is :)

Szempillaspirálként én a Rimmel Extra Super lash-t használom, ami szépen szétválasztja a szempilláimat,szóval ezt is tudom ajánlani.

Ha szeretnél tusvonalat húzni akkor a Rival de Loopnak van a liquid waterproof tusa, ami kb. 600 ft,de nem kopik le.

Szemhéjpúderekből a Rival de Loop-nak is a Lovely-nek is van nude (természetesebb) színeket tartalmazó palettája, amikkel visszafogodtabb és alkalmakra is megfelelő sminkeket is elkészíthetsz. Bár én személy szerint a Makeup Revolution plettákat azért ajánlom jobban, mert azok pigmentáltabbak. Nekem is van Rival de Loop palettám és annál rétegezni kell eléggé, hogy némelyik szín kijöjjön.

De ezek a paletták nagyon jók mert 500-2500 közötti áron (attól függ hogy akcióban van e paletta, meg hogy milyen márkájut veszel) rögtön 12 színt is kapsz.

Válassz a sminkes táskádba egy pirosítót is, ha szeretnél,ugyanis egy enyhe arcpír szépen tud hatni.

Szemöldököt nem festek, de ha neked ritkásabb a szemöldököd,akkor vannak szemöldök porok, gélek, cerúzák, amikkel szépen meg lehet csinálni.

Rúzsból a Lovely-nek a K lips nevezetű folyékony rúzsait ajánlom. Vagyha enyhébbre gondoltál,akkor a Rival de loopnak van rágogumis és epres kis tégelyes ajakápolója, ami hihetetlenül selymessé teszi az ajkakat, kellemes illatúak, és még színezettek is.

Púdernek a legjobb talán amit így látatlanba ajánlhatok az az essence matt kompakt púdere, ami fehérnek tűnik a dobozban, de igazából átlászó, így minden bőrtípushoz jó.

Sokáig nem gondoltam hogy mennyire fontos,de tényleg jó befektetés ha van egy essence-s primer-ed, amit felkensz a szemedre, mielőtt a szemhéjpúdert rákened. Ez azért hasznos,mert szépen beleragad úgymond a púder az alapba és tényleg sokkal tartósabb.

2018. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok és azt elfelejtettem írni hogy azokat a márkákat és termékeket amiket megneveztem mind megtalálod a Rossmanban :)
2018. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden nap ajánlom a bõröd hidratálását megfelelõ folyadékmennyiség bevitelével, illetve bõrtípusodnak megfelelõen hidratálókrémet is használj reggel illetve este is.

Télen Nivea-val kenem az arcom, mert az valamivel zsírosabb textúrájú és szépen ápol, nyáron egy könnyű kis Balea arckrémet teszek fel.

Primernek ajánlom a Nivea férfi arcszeszt, szuper jó és az illata elillan.

Alapozónak ajánlom a Catrice HD Liquidet, ami gyönyörűen fed.

Korrektornak én Catricet használok, mind tégelyes, mind folyékony változatban meg vagyok elégedve.

Púderként Essence átlátszó púdert használok.

A szempillaspirálom Lovely-s, magasan üti a többi drogériás változatot!

A szemceruzám Avonos, jól pigmentált és könnyű vele dolgozni.

Ha a pórusaid tágak, akkor mitteszerlehúzó tapasz elengedhetetlen az igényesség kedvéért.

2018. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 😊
2018. márc. 18. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!