Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Állatkísérlet mentes termékek?...

Állatkísérlet mentes termékek? Ha nem az állatokon tesztelik akkor kin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában határoztam el hogy innentől nem veszek olyan termékeket amiket állatokon tesztelnek.

Azonban felmerült a kérdés hogyha az állatokon nem tesztelik le a termékeket... akkor konkrétan úgy kerül piacra hogy nincsenek letesztelve... hanem majd az embereken lesz úgymond tesztelve már a gyakorlatban? Vagy ez hogy működik?



A válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 18. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Embereken tesztelik
2018. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Embereken pénzért, vagy önkénteseken, vagy in vitro teszttel.
2018. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megveszik a tesztek eredményét olyanoktól, akik tesztelnek.
2018. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

1, Önkénteseken

2, Sok évvel ezelőtt van egy recept vmilyen termékre, pl. dezodorra, amit még mindig használnak - kérdem én, mi a búbánatért kell letesztelni?

3, Sok olyan termék van, amibe mért kéne olyan kemikáliát, veszélyes anyagot belerakni, hogy állatkísérletekre van szükség? Most komolyan, ha valamit meg kell nézni, hogy nem-e okoz kiütéseket, elváltozásokat, akkor azt te felkennéd a testedre? :X

4, Vannak már erre való gépek, mesterséges bőrfelület, amin lehet az ilyesmit tesztelni, és nagyon sok korszerű technológia


Egyébként az állatkísérletek eredménye az esetek 80%-ában kb. nem ugyanazt mutatja, mint később az embereken, illetve sokszor halálos dózist tesztelik le (értsd jól: adott egy patkány/kutya/majom/nyúl/egér, akinek beadnak vmilyen anyagból annyit, amitől amúgy meghal, de embereknél ez teljesen máshogy működik, és amúgy se annyit fogyasztasz belőle, hogy az rád negatív hatással legyne, bármi is legyen az)


S ha ezek után vki kérdezi, hogy akkor mért csinálnak ilyesmit, hát, az emberi faj sok fura meg értelmetlen dolgot csinál, illetve Kínában nagyon korszerű, és fantasztikus törvények vannak.

2018. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom mesterséges bőrszöveten
2018. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenkinek zöld kezet nyomtam ^^
2018. márc. 18. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Ostoba pácienseken
2018. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!