Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nektek nem hullik a szemhéjpúd...

Nektek nem hullik a szemhéjpúder rá az alapozóra?

Figyelt kérdés

Régóta küzdök azzal a problémával hogyha megcsinalom az alapozást és a korrektorozást és utána viszek fel szemhéjpúdert... akkor egyszerűen porzik és ráesik az alapozóra.

Ha meg megpróbálom a színes púdert lesöpörni róla... akkor színes csíkként ott lesz az alapozó tetején... az arcomon :(


Csak én járok mindig így?

Valaki tud ezellen valami praktikát? Azt láttam hogy van aki egy negyed tisztasági betétet ragaszt oda amolyan beauty hack-ként de nekem ez az ötlet nem tetszett. :/



2018. márc. 22. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Rossz minőségű a szemhéjpúdered. De amúgy kapni lehet ebay stb ilyen szem alá ragasztható kis papírkát, ami ugye felfogja. Még esetleg tixo. Vagy az alapozást hagyd a szemhéjpúderezés utánra
2018. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Először a szemed csináld meg utána alapozz, nagyon sokan így csinálják pont ezért
2018. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem csak ecsettel porol, applikátorral nem.
2018. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A trükk: felteszel a szemed alá bőségesen púdert (színtelent), kifested a szemed, és a végén ami lepotyog, egyszerűen lesöpröd egy legyezőecsettel (erre van), a porpùderrel együtt, ugyanis így a lepotyogó szemhéjfesték nem ragad az alapozóba, hanem "megül" a felvitt púderréteg tetején. A sminkesek nagy része is így csinálja.


Az először szemfestés - utána alapozás hibája az, hogy én pl. a szemkörnyékemet, szemhéjamat is alapozom (kell is, hogy egységes legyen az arc), tehát muszáj azzal kezdeni. A szép szemfestést "tiszta vászonra" festjük, ami már egységes.

A ragasztható bigyó problémája, hogy ráragasztod a szépen lealapozott bőrödre, aztán amikor lehúzod, szétcs*szi a gondos alapozást (régi tapasztalat).


A szemhejpúder minősegéről annyit, hogy a minőségi is potyog, ha pl. csillámos a textúrája, vagy pigmentet akarsz feltenni. A 16 ezres Urban Decay csillámosai is potyognak. A színházi festék is. A sminkes ezért használja a púderréteges trükköt!

2018. márc. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Jól mondja a második!
2018. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, hogy először a szememet festem csak ki, utána lemosom a szemem alatt, és utána alapozom és púderezem az arcom többi részét.
2018. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen transzparens púder megteszi, bár én a fehér porosokat kedvelem. Rakj a szemed alá így felfogja a lepotyogó szemhéjpúdert utána meg söpörd ki egy nagyobb ecsettel. Szerintem a korrektor se lehet valami jó minőség ha így lepattan róla a festék, nézz szét drogériákban egész jók vannak már, pl a Maybelline és Catrice korrektorokat rengetegen dícsérik.
2018. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!