Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mik az alapkellékek egy...

Mik az alapkellékek egy kezdő, szolid smink elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 18 éves lány vagyok. Eddig nem igazán sminkeltem, de most megjött hozzá a kedvem. Továbbra is szeretnék természetes maradni, viszont vannak napok, amikor nem jó tükörbe nézni, mert mondjuk kialvatlan vagyok, karikás a szemem, piroskás az arcom. Ezekre a napokra szeretnék viselni egy kis szolid sminket, ami szépen elfedi a "hibáimat", illetve kiemeli, ami szép (a szemem szerintem alapból szép, csak néha karikás alatta).


Egy szolid, hétköznapi smink elkészítéséhez szerintetek mik az alapkellékek? Ár-érték arányban mik a legjobb termékek? Konkrét sminkeket, márkákat is írjatok, ha lehet, ne csak annyit pl., hogy szempillaspirál. :)


Néztem már youtube videókat a témában, kifejezetten "hétköznapi smink" címűeket is, de az árakat összeaadva mindig nagy összegek jöttek ki, én meg szeretnék kijönni legfeljebb 10 ezer forintból, ha ez lehetséges.


Előre is köszönöm, ha segítetek! Ölelés mindenkinek :)


Üdv:

Sári


2018. máj. 20. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szolidat szeretnél, akkor szerintem először ne alapozót,hanem BB krémet válassz, 1500-2000ft között van. Ha csak néhány bőrhiba zavar akkor elég egy korrektor, én Avonosat használok alapozó, púder és korrektor az egyben (legalábbis az újság szerint) de én nagyon szeretem. A szempillaspirálom szintén Avonos. Esetleg ha a szemöldöket szeretnéd még kihúzni, akkor ajánlom ahhoz az Oriflame filcét, bár ez nagyon kevés szemöldökszínhez áll jól. :)
2018. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a tanácsokat, nagyon kedves vagy, hogy válaszoltál! Az Avon és Oriflame termékeket csak rendelni lehet, vagy van olyan üzlet, ahol lehet belőlük válogatni?
2018. máj. 20. 21:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, BB krémet nem tudok ajánlani, de a Catrice HD Liquid Coverage alapozója nagyon jó, közepes fedésű, 2300ft.

Korrektornak a szem alá én a Catrice Liquid Camouflage korrektorját ajánlanám 1200ft, az krémes olcsóbb, de az szem alá nem jó, és érdemes bőrszínnél világosabbat venni ebből.

A szemöldöködre nem tudom használnál-e valamit, azt írd meg.

Szempillaspirálból sokan dícsérik Lovely Curling Pump Up nevű szempillaspirálját, ez 900ft

Szemhéjpúder palettának a Lovely Classic Nude Makeup Kit-jét ajánlanám, szolíd alapszínek találhatók benne, 1200ft

Szerintem púderre, bronzosítóra, highlighterre, rúzsra hétköznap nincsen szükség, de ha érdekel leírom ami olcsóbb, de bevált.

Talán még szemhéjtust mondanék, de igazából ez nagyon személyfüggő, kinek mi válik be, nekem a Maybelline Eye Studio Lasting Drama zselés tusa jött, be 3000ft (biztos van már olcsóbban is zselés tus, de amikor vettem még csak ez volt Magyarországon) kb. egy életig elég (cdak ugye lejár..) és a vízvonalon is szuperül megmarad.

2018. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a részletes, segítő választ, szuper vagy! :)

A szemöldökömre nem szeretnék semmit használni, max. átlátszó zselét, mert ritkásnak nem ritkás, csak néha meg kell fésülni, hogy szépen álljon. :)

Köszi, szerintem bronzosító, meg ilyenek nem kellenek. Vagy szerinted ha az alapozóra nem teszek semmit, akkor nem néz ki furán? A smink videókban amikor még csak az alap van fent, akkor olyan halottnak, sápadt arcúnak néznek ki a lányok. Vagy ez csak a nagyon erős fedésű alapozóknál van így?

2018. máj. 20. 23:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen az inkább az erősebb fedésű, vagy a matt alapozóknál van. Amit ajánlottam az egy természetes fényt biztosít, így nem leszel olyan, mint egy hulla. :)
2018. máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Skaiiripa ***** válasza:

[link]


Hali, a videóban elég jó kis termékek vannak felsorolva, persze ami nem tetszik, azt hagyd ki, cseréld fel.

2018. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szolid sminkhez szerintem a legfontosabb kellék egy jó kis zselés tus és egy szempillaspirál, valamint egy olyan kisebb méretű paletta, amiben szép természetes színek találhatók, esetleg még egy nude folyékony rúzs, de ez opcionális.

Tusból nekem a Maybelline tégelyes verziója jött be. Egyáltalán nem horror az ára, extra tartós és vízálló.

Spirálból is a Maybelline-re voksolok. Sokadjára veszem újra tőlük a Lash Sensational-t. Gyönyörű, nagyon látványos pillákat eredményez, és egész nap rajtad marad.


Ajánlom a Makeup Revolution palettáit. Az Iconic 3 palettájuk nagyon természetes rózsaszínes-pezsgős-barnás színeket tartalmaz.

Hétköznapokra inkább a matt színek használatát javaslom, alkalmakra pedig jöhet egy kis csillám.

Nekem a Fortune Favors Brave paletta van meg tőlük. Ez nagyobb, és más színek is vannak, de sok hasonló árnyalat is van bennük.


Egy természetes sminket is igazán egy folyékony matt rúzs koronáz meg leginkább.

A két kedvenc ilyen árnyalatom az Adentől a No.5 “Shell” és a Rimmel Stay Matte “Pink Blink”.

2018. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a bőrhibák eltűntetéséhez a Maybelline Fit me! korrektor ajánlom.

Ehhez viszont szükséged lesz egy fixáló púderre, amiből nekem a Trend It Up Expert Finish Powder-je bizonyult a legjobbnak drogériás viszonylatokban.

2018. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Fantasztikusak vagytok, nagyon köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz!


Még valami: milyen ecseteket ajánlanátok? Alapozóhoz pl.ecsettel vagy szivaccsal könnyebb dolgozni?

2018. máj. 21. 19:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az alapozót kézzel viszem fel, nekem úgy a legegyszerűbb, a szemem alá a korrektort szivaccsal, a púdert ecsettel. Szerintem próbáld ki többféleképpen, kinek hogy válik be, de egy két ecsetet és és egy szivacsot érdemes beszerezni amúgy is. :)

Avonos terméket pedig külön Avonos boltokban lehet kapni, nem tudom a te környékéden van-e , hozzám közel van, bár én leginkább online rendelek ismerősön keresztül.

Illetve még ha mégis alapozót szeretnél, én Maybelline Super Stay-t használok és nagyon jó, 2800ft, bár hétköznapokra, főleg nyáron nálam előnyben a BB krém. (1. voltam)

2018. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!