Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért narancssárga az alapozó...

Miért narancssárga az alapozó az arcomon?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyan színű az arcomon az alapozó mint egy narancs. Direkt hideg tónusú alapozót vettem , mert az előbbi meleg tónusú alapozóm meg sárgás volt. Most konkrétan nem tudok már dönteni, lehet a semlegeset is le kellene tesztelnem? 😂 Egyébként még a barna bőrömnek köszönhetően még a színválasztás is nehéz.
2018. okt. 16. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Mert màs tónusu a bőröd mint az alapozóé.

Szem, haj, bőrszíned alapjàn besorolható vagy egy évszak típusba. Azon belül is hogy hideg vagy meleg típusú a bőröd.

Próbàlgass más árnyalatokat is. Hidegebb árnyalatú alapozót.

2018. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is jártam így.

Most Borjouis(v h írják) cc krémet használok. Ez egy korrektorral szépen fed, jó a színe is. Nyáron csoki voltam a naptól, akkor is ilyet használtam. Müllerben nézd meg. :)

2018. okt. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért mert oxidálódik, ekkor elég ha lepúderezed, vagy eggyel világosabbat veszel és ha az oxidálódik, akkor nem tűnik annyira sötétnek. Vagy lehet csak simán rossz az alapozó árnyalata/tónusa.

Ha alapozót veszel, mindig az állcsontodon próbáld ki, soha ne a kezeden. Dolgozd el rendesen és várj 10 percet. Az alapozók ha megszáradnak, kicsit megváltoztatják a színüket, ezért fontos várni. Ja és természetes fényben nézd meg hogy jó-e a színe. Fontos hogy ne az arcszínedhez viszonyíts, mert az kicsit eltérhet hanem a nyakad és a mellkasod színéhez, mert úgy lesz egységes a kép.

Az évszakozást valaki javasolta, szerintem felesleges ilyennel foglalkoznod, egyrészt nagyon 90-es évek, másrészt nem lehet az embereket 4 (vagy szubtípusokkal együtt 12) csoportba sorolni, mert mindenkinek egyedi külseje van.

A hideg/meleg tónust viszonylag egyszerű eldönteni, ha a bőröd sárgásnak tűnik, akkor meleg tónusú, ha rózsaszínesnek vagy kissé szürkésnek akkor hideg tónusú. Ha nem tudod egyértelműen eldönteni, akkor valószínű semleges, de semlegesből is van hideg semleges, meleg semleges, hideg-meleg keveréke...

Ja és még egy tipp, ha normális alapozót szeretnél, akkor ne drogériákban keresd, mert a színválaszték gyalázat, meg a legtöbb elég gyér minőségű, csak eltömíti a pórusaidat. Nem tudom hol laksz, de pl. Müllerben, Douglasban, Nyx boltokban van választék alapozó terén és ezekben lehet találni alapozót egész barátságos áron.

Bocsi a regényért és remélem segítettem :D

2018. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen, nagyon rendesek vagytok.

Igen egyebkent ha lepuderezem transzparenssel akkor mar nem narancssarga .

2018. okt. 16. 11:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ez pont egy NYX Total control drop foundation alapozó :/ 16os mahogany árnyalatban
2018. okt. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!