Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van olyan itt aki évekig...

Van olyan itt aki évekig sminkelte (alapozót a gondolok leginkább) magát de utána valami miatt abba hagyta és így is ugyan olyan jól érzi magát?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta sminkelek, nagyon problémás volt a bőröm, miteszerem a mai napig van.

Erre tud valaki valami tippet?

Sokszor a mai napig annyira nem érzem jól magam smink nélkül, hogy a családom előtt sem szeretek smink nélkül megjelenni.

A mitesszereken kívül mára már kb semmi baja az arcomnak, ha erre tudnék valami megoldást már legszívesebben nem is sminkelnék.

Több kozmetikusnál is jártam de sokkal rosszabb lett az arcom mint volt még több nap elteltével is, vagy pedig semmi hatása nem volt.

Tudtok mitesszerekre valami jó megoldást?

Valamint van itt olyan aki le tudta tenni legalább az alapozót?


19l



2019. ápr. 13. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen nekem katasztrófa volt az arcbőröm, sok piros pattanás, bőrhiba, mitesszer, minden amit el tudsz képzelni, szóval 14-5 évesen elég gyorsan felkaptam az alapozó mániát, hogy legalább egy kicsit emberszámba vegyenek a felszínes "csak a külső számít" osztálytársaim. Na mindegy. Most 21 évesen már sokkal jobb a bőröm, és néhanapján amikor mondjuk nem mensi előtt vagyok szinte már teljesen kitisztul néha az arcbőröm (hála az évekig tartó napi szintű kímélő arcápolásnak). Amikor szép tiszta akkor nem érzem úgy, hogy alapozóznom kéne, olyankor utcára is gond nélkül kimegyek nélküle. Máskor viszont ha nem olyan szép tiszta még mindig inkább alapozóval megyek még a boltba is. Ez van...
2019. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
40%

Jelen 😊

Bár nekem korábban kezdődött, 13-14 évesen ki sem mertem lépni a lakásból alapozó nélkül. Pár év alatt elmúlt, mar csak a szememet festem.


Mitesszerekre én szalicilsavas cinkpasztat hasznalok ejjelre, előtte pedig habzó tusfürdővel körkörös mozdulatokkal megmosom az arcom.


Amikor nagyon durva a helyzet, akkor van hogy puha sorteju fogkefevel és habzó tusfurdővel megyek végig a problémás területeken (na ez fajdalmas), neha pedig ki is nyomom oket. Ezután rakom rá a szalicilsavas cinkpasztat, ami hámlaszt, es gyonyoru szepen kitisztitja a porusokat.


Napkozben azert valami hidratáló krém nem árt, mert a paszta szárít.

2019. ápr. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Paleolit etrend es rendszeres sport.(futast ajanlom )De szigoru etrend nelkul nem jo.

Olyan a borom,mintha alapozva lenne.

2019. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az izzasztó sportok tényleg sokat jelentenek vagy a rendszeres szauna/gőzölés. Nekem pl a vegàn étrend se segített a bőröm állapotàn (rosszabb is lett igazából), de kaja terèn is érdemes megnèzni, hogy miket viszel be, mi az ami hajlamosít. Emellett a sok víz, napi 2-3 liter rendesen hidratál és a méreganyagok távozását is segíti. Pluszba èn az arc karbantartásàhoz a patikákban kikevert “mindenmentes” cuccokat hasznàlom.

Ma màr csak kirrektort szoktam hasznàlni a Gucci táskàimra. Régen volt hogy élni nem akartam a bőröm miatt..

2019. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, régen mindennap alapoztam. Ma már csak alkalmakra szoktam.

Mitteszer a sminktől is lehet, mert eltömítik a pórusokat.

2019. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Parfümmentes ápolók, tisztítók és tényleg a paleo vagy legalábbis minden tejterméket, készterméket, dohányt, alkoholt elhagyni, ahogy írják. Egyik barátnőmnek szegénynek nagyon durván problémás az arcbőre, neki ez segített, csak nem tudta tartani az étrendet. :/
2019. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fuhha, hát én tudnék mesélni.

15 éves koromtól 23 eves koromig, a boltba se mentem le smink nélkül.


Borzasztó arcom volt. Egyébként szép volt tiszta, szinte soha nem volt pattanásom, miteszerem is nagyon kevés. Viszont nagyon idegesítően és csúnyán vagyok szeplős, emellett, olyan pirospozsgás az arcom, hogy mindenki azt hiszi pirosító van rajtam.


Régen ez nagyon zavart engem, nem szerettem, hogy nem volt szép egyenletes színű a bőröm, és a szeplőimet is utáltam.


Aztán a férjem elmondta, hogy szerinte ez brutál cuki, és ez volt az első indok amiért feleségül vett.


Azóta megszerettem az arcomat, és már csak szemhéjtust és szempillaspirált használok.


Bár a legtöbben még mindig azt hiszik, hogy porosítót is.

2019. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En kb 15 eves korom ota festem magam napi szinten...Mai napig vannak pattanasaim, mitesszereim sajnos..Boltig kimerek menni korrektorral,kis puderrel...de ez a minimum! 23/L
2019. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!