Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Nektek melyik alapozó...

Lányok! Nektek melyik alapozó vált be?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagy bőrhibáim csupán egységes szín miatt használok alapozót. De sajnos nekem mind átfénylik :( púderral fixálom. (rimmel)

Loreal true match-t használtam eddig hosszabb ideig és maybelline affinitone, de nem váltak be nagyon. Most egy douglas márkásat vettem, még nem próbáltam ki. Alapvetően nem zsíros a bőröm, inkább kicsit száraz. Ezért se értem miért fénylik át :(



2019. máj. 7. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Catrice All matt plus alapozó a kedvencem. Nekem alapjában normál, időnként kissé száraz a bőröm, de azt vetten észre ha nagyon mattító alapozót veszek akkor viszont zsírosodik. Ha minden igaz pont az alapozó okozza, kiszárítja a bőrt mire az védekezésszerűen több faggyút termel. Legalábbis google alapján ezt szedtem össze. :D


Meg ami még bevált nekem, hogy hidratáló primert használok először (pl. Nivea Make up starter-t), erre megy az alapozó majd szintén Rimmel púderrel fixálom. Azt vettem észre így a matt alapozók, mint pl a Maybelline fit me! is tartósabbak, kevésbé fénylenek át.

2019. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért zsírosodik a bőr,hogy meggátolja a kiszáradást. Nekem borzasztóan zsíros a bőröm,akármilyen mattítót raktam rá,pár óra múlva már szanaszét fénylettem. Ami bevált,az hogy rendesen hidratálom és tisztítom a bőröm. Először féltem még több hidratáló krémet/olajat kenni az arcomra,mert úgy gondoltam,logikus hogy az csak olaj a tűzre,de tévedtem. Amióta bőségesen van elég zsír a bőrömben felesleges extra zsírt termelnie.

Ami a sminkelést illeti,ellestem egy pár tippet hasonló zsíros bőrű sminkesektől. Azt ajánlják,a micellás tisztítás és hidratálás után primer kerüljön a bőrre,majd átlátszó púder,amit szivaccsal masszírozunk bele a problémás területekebe (itt lehet fixálni spray-vel is),majd erre az alapozó,és aztán rá még egy extra fixálás púderrel,majd szükség esetén fixáló spray-vel. Én ebből csak a hidratálást és az átlátszó púdert alá-felé fogadtam meg,de neekm tökéletesen működik! Egész este nem zsírosodik át a bőröm,csak talán minimálisn,ami normális mivel lélegzik a púderen keresztül.

Én sima Avon Calming Effect-es matt finish alapozót használok,de most tervezek váltani L'oreal Infallibe-mattra,mivel azt ajánlják zsírosság ellen,nagyon jókat olvastam róla,a napokban meg is nézem a drogériában,mennyire működik :)

Nem tudom hogy viszed fel a púdert,de úgy vettem észre tényleg hatásosabb a szivaccsal belenyomkodva felvinni. Azt hittem le fogja szedni az alapozót,de olyan gyönyörű matt és egyenletes lett,hogy nem hittem el. Jobban kezelhető a szivacs,ha előtte megnedvesíted és alaposan kicsavarod hogy a felülete ne legyen nedves csak nyirkos a belseje. De nem muszáj,én úgy vettem észre hogy akkor jobban kezelhető,az egyik videóban is így mutatták,de ezt már ki kell tapasztalni :)

2019. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi! :)

használok primert nivea makeup startert szintén. :) fixálót is a végén. és az alapozó fölé rimmel púdert.

ez a bőrszárazság egy ideje jött elő nálam mert elkezdem fogamzásgátlót szedni. de bodyshop body butter-rel kenem az arcom minden este attól nem száraz de nem is zsíros. :D de akkor valószínű ezért zsírosodik, hogy ne száradjon ki :)

maybelline fit me volt az alapozóim között az első amit használtam nekem sajnos az nagyon nem vált be, akkor cseréltem az affinitone-ra majd a loreal true match. (hát a true match se vált nagyon nekem be, az affinitonet kb 2x vettem újra, nem rossz)

a douglas-esre kíváncsi leszek, ha nem jön be a catrice-t megpróbálom abból korrektort használom azt szeretem :)

2019. máj. 7. 22:49
 4/15 A kérdező kommentje:
nedves szivaccsal szoktam felvenni. üres fixaló spray üvegbe töltök vizet és azzal kicsit benedvesítem a szivacsot :D praktikus :)
2019. máj. 7. 22:51
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
A testre való cuccot kened az arcodra? Mert akkor megvan a probléma.
2019. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Rimmel Lasting finish 25H vált be.
2019. máj. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a nivea make up starter miért lenne testre való :)? azért make up starter mert arcra való
2019. máj. 8. 11:50
 8/15 A kérdező kommentje:
ja hogy a body shop body butter. sajnos csak ettől nem hámlik az arcbőröm mióta fogamzásgátlót szedek, így ezért használom ezt ha kezd száradni az arcom :/ mástól nem jött rendbe :(
2019. máj. 8. 11:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Gondolom a bogyó abbahagyása nem opció. Így pedig szerintem minden külső kezelés hatástalan lesz.


Patikában esetleg nem tudnak segíteni?

2019. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*Mármint valamilyen krémmel, mert a testvaj testre kiváló, de arcra csak zombiapokalipszisben.
2019. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!