Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért száraz/olajos az arcom...

Miért száraz/olajos az arcom alapozás után?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle alapozót kipróbáltam már, de a bőröm visszásan működik!

Ha mattot használok (és intenzíven aláhidratálok!), az alapozó minden hidratáló összetevőjét pluszban felszívja belőle a bőröm, és egy szép színes porréteg marad az arcomon hámlásokkal bőrhibákkal. Ha önmagában hidratáló alapozót használok arckrém nélkül, akkor pedig extrém olajos leszek.

Ha mindezt fixálom, akkor a legrosszabb!!!


Moshatom a bőröm sminkelés előtt szappannal vagy olajos lemosókkal, az eredmény mindig ugyanez mindkét esetben. Nem lokális problémáról van szó, hanem teljes arcról!


Tipp?


24/N



2019. máj. 22. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt próbáltad már, hogy radírozol, hidratálsz és utána kened fel? Milyen a bőrtípusod alapvetően? Megkérdezhetem milyen fajta alapozót és arckrémet használsz jelenleg?
2019. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer szoktam radírozni de több kárt csinál mint hasznot, húzódik utána a bőröm :( jelenleg az avon luxe alapozóját viszem fel vizes szivaccsal eddig ez vált be úgy ahogy...mac, rimmel, maybelline, essence a lista :D
2019. máj. 22. 17:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is épp ilyen időszakom van. Egyetlen dolog ami bevált az a primer.
2019. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a bőrtípusomat nem tudom megállapítani, bármivel mosom száraz, érdes, pár órával később erre rájön egy zsírosabb réteg
2019. máj. 22. 18:02
 5/10 A kérdező kommentje:
arckrémből csak Helia-d/Zelka márkák érzékeny/normál bőrre
2019. máj. 22. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Arra gondolok a leírtak alapján, hogy vízhiányos/száraz bőröd lehet és a lemosók még inkább kiszárítják. Ez paradox módon fokozottabb zsírosodáshoz vezet.

Nekem kombinált bőröm van (T vonalban néha zsírosodik, máshol pedig könnyebben kiszárad), én is Helia D krémeket használok, mikor melyiket. Az Aqua boom-ot próbáltad? Esetleg abból a száraz bőrre valót? Hátha lenne tőle változás.

Az a lényeg, hogy olyan krémeket keress ami vízhiányos bőrre van.

Alapozóból nem tudom próbáltál-e már Catrice-t, vagy Bourjois-t. Nekem a Catrice all matt plus bejött, újabban pedig Bourjois-t vettem. Alapozóból is ilyen bőrre valót kéne keresned hátha megoldódik. A primer is jó ötlet.

2019. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hú de sokat gondolkoztam az aquaboomon hogy megvegyem-e! nekem a mélyhidratáló arcgél van meg, de szinte semmit nem ér, egy halom glicerin amitől ragadok sajnos nekem ez kevés :'(
2019. máj. 22. 18:54
 8/10 A kérdező kommentje:
az eddigi egyetlen bevált kencém a Mollis tégelyes cold krémje, RAGYOGOK tőle! csak ugye nulla hatóanyaggal huzamosabb használat után inkább árt mint használ...
2019. máj. 22. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez dehidratált bőr. Szerintem a túlzott tisztítással szárítod ki, azért ilyen még megfelelő hidratálás mellett is. A szappan alapból borzalmas a bőrnek, azzal nem kéne mosni semmilyen esetben sem. Valami nagyon gyengéd kell az ilyen bőrnek, pl cerave hydrating cleanser nagyon jó, azt hiszem már patikában is lehet kapni. Ha megoldható reggel ne is mosd semmivel csak vízzel öblítsd le, esetleg valami micellás vízzel áttörölheted, nekem ez baromi sokat javított a bőrömön.
2019. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ez lehet hülyen fog hangzani. De én most 22 évesen jöttem rá, hogy nekem amúgy rohadt érzékeny bőröm van. Annó mindíg csak lemostam egy himalaya-s arctisztítóval az arcom és bekentem helia-d hidratálóval. Néha ment még hozzá a barackmagos radír. Krém előtt tök száraz volt, húzódott. Bekentem akkor zsírosnak hatott. Rásminkeltem akkor megint full száraz, nap vegére zsíros. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy az arctisztító szétszárítja a bőrömet, a hidratálóban lévő alkohol és parfüm pedig irritál. A radírt ki is dobtam:D

Lecseréltem minden cuccomat. Lemosónak a cerave hydrating cleanser-jét használom. Nagyon szeretem, egyáltalán nem szárít. Előtte bioderma sensibióval szedem le a sminket/fenyvédőt. Lemosó után még nedves bőrre felviszem a the ordinary hialuronsavas szérumját, bele kell finoman ütögetni a bőrbe, ez is hidratál. Nem várom meg, hogy beszívódjon, hanem ugyan így teszem rá a cerave moisturizing lotion-t. Ha teljesen beszívta akkor tho ordinary hidratáló megy még rá.

Mindegyik termék "mindenmentes", nincs benne semmi irratáló, szárító. Még soha nem volt ilyen hidratált a bőröm. Kb alig zsírosodik, viszont van egy szép fénye.

Kicsit olvass utána a bőrápolásnak, a skinsmart.hu-t ajánlom.

2019. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!