Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti egy vagy kettő rétegben...

Ti egy vagy kettő rétegben szoktátok felvinni a fény zselét, mikor géllakkoztok?

Figyelt kérdés
Magamnak csinálom mindig a géllakkozást és én egy rétegben viszem fel. Viszont volt, hogy voltam műkörmösnel és ő két rétegben vitte fel. De én úgy tudom (bár lehet rosszul, ezért bocsi), hogy a fényzselet, top gélt csak matt felületre lehet felvinni, szóval ha már egy fényes réteg van a körmödön, akkor így osszefut (próbáltam) rajta a második réteg. Szóval, ti hogy csináljátok?

2019. máj. 31. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem körmös csinálja ugyan, de mindig csak 1 réteg.
2019. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig ha körmösnel csinaltattam nekem is mindig egy rétegben vitte fel, csak ugye ez akiről írtam, elég érdekesen dolgozott(első körmös volt az életemben), hol tiszta hullámos volt a köröm felszíne, hol volt resz ahol nem kent rá fedolakkot (akkor épp egy rétegben vitte fel), hol meg mikor direkt rövid körmöt kértem, azt mondta, ő rövidet nem tud, majd ha nő és nagyon zavar, lereszelek belőle 😀. Szóval aztán meguntam, hogy alapból gyorsan is nő a körmöm és kéthetente járhatnek lakkoztatni, így beszereztem minden kelléket és már pár éve én csinálom magamnak.
2019. máj. 31. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy márkától is függ. Mindig Diamond Nails fénnyel zárom. Egy réteg elég. Ha teszek rá köveket, akkor viszek fel két réteget.

Amíg nincs fixálva, addig tapad meg rajta a következő réteg.

2019. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én fixalas mentes moonbasa Nailst használok. Szerintem ez a legjobb.
2019. jún. 1. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is egy rétegben kenem fel, elég az, igazából a körmeim szuper vékonyak a gél lakkozás pedig "kimerevíti" így nem törik és hajlik össze-vissza és végre meg tudtam növeszteni de azt néztem hogy 1 réteg alap, 2 réteg szín és egy réteg fedővel még zavaróan hajlékony marad, kell rá plusz egy réteg szín vagy valami hogy pont jól megtartsa a gél, szóval ha nem teszek rá más extrát (most pl a moonbasa mágneses covering gélt) akkor 2x fedőlakkozok, nem vettem észre különbséget kinézatben.
2019. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs szabály...nagyban függ a márkától, milyen sűrű a fényzselé, mennyire fed jól. Pl. ami kevésbé sűrű, inkább "vizes" és bármilyen alaposan kened, akkor is foltos marad, azt nyilván többször kell felvinni. Én törekszem arra, hogy maximum a 2 réteget megtartsam. Voltam egyszer egy oktatáson, ahol az oktati azt mondta, hogy akár fel lehet vinni 4 rétegben is (természetesen határokon belül, nyilván a kevésbé sűrű gél lakk esetében, ami nem olyan vastag, hisz törekedni kell, hogy vastag se legyen). Egyébként pedig 2 réteget ajánlanak, először egy vékony réteg, majd a második vastagabban. Szerintem így szebb, élettel telibb is a szín. A 2 réteg közt NEM kell fixálni! Főleg azt nem, ami alapból fixálásmentes...ha a gél lakk alá viszem fel Hardenert (erősítőt), azt sem mattítod le az első réteg gél lakk előtt! Majd ha megvan az általad szimpatikus réteg, akkor megy rá a fény, ha mást nem akarsz (díszítés), de a gél lakkot sem fixálod előtte. Inkább fényzseléből kell vigyázni, hogy rugalmast vegyél, különben meg tud törni a gél lakk tetején, amelyik nem rugalmas.
2019. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Persze, ezek egyértelmű dolgok.
2019. jún. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!