Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban lehet elkezdeni a sminkelést?

Figyelt kérdés
Például a szemöldök kihúzást.
2019. júl. 16. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Én kb 13 évesen kezdtem..egy kis szempillaspirál, labello vagy szájfény, esetleg korrektor(?) ebben a korban szerintem simán mehet. :)
2019. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én nem korhoz kötném. Inkább alkalomhoz. Tehát ha iskolás (ált./közép) vagy, oda felesleges sminkelned, viszont ha randira mész, akkor nyilván szeretnél többet kihozni magadból (ezen belül is szituáció függő, hogy teljes harcisminket készítesz magadnak, vagy simán csak egy szájfény mellett döntesz). Ha dolgozol, akkor jobb benyomást tudsz kelteni vele.

Persze azért maradjunk ésszerű keretek között.

Ne feledkezzünk meg a bőrápolásról sem, azt bármilyen korban el lehet kezdeni és érdemes is, mert minden smink okoz károkat és ha szép a bőröd akkor nem is biztos, hogy kell mellette sminkelned.

A szemöldökre kitérve: nekem szőke, tehát ha nem emelem ki akkor olyan, mintha nem is lenne. De ha az arcom többi részére nem használok sminket (nem szoktam, mert lusta vagyok), akkor a szemöldökömre se fogok. Nekem elég festetni, mivel tartósabb és nem kell vacakolnom reggelente a megrajzolással.

2019. júl. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

A szemoldok nagyon fontos, keretet ad az arcnak es elkepesztoen meg tudja valtoztatni a tekintetet. Szerintem nyugodtan kezdd el, nem tudom hany eves vagy, de ha zavar toltsd ki!

En 14.5 eves voltam amikor elkezdtem, ekkor mar a legtobb baratnom sminkelt. En se vittem tulzasba. Korrektor, szemoldok. A smink mokas, es elegge rakattantam arra, hogy olyan cuccokat veszek amikre nincs szuksegem. Szerencsere eladtam a legtobbet, most mar csak olyanok vannak nalam amiket hasznalok is.

Most 16.5 vagyok, es nagyon keves sminket hasznalok, fokent azert mert a borom eleg aknes volt par honapja, ezert nem akarok ra korrektort rakni, de amugy en mindig korrektort hasznaltam, alapozot soha, ha volt valamilyen borhibam. Hasznalok meg szempillagondoritot, ritka alkalmakkor szempillaspiralt, szemoldokpomadet, de azt is lightosan, eszre se veszik hogy meg van csinalva. Meg valamilyen szajtermeket, ajakbalzsam vagy szajceruza (termeszetes szin). Meg naptej, azt mindig.

En nagyon jol erzem magam smink nelkul a boromben, de szeretek sminkelni, szeretem a folyamatot szoval szoktam magamra rakni ha megyek valahova.


Ha szeretnel sminkelni, kezdd el! Szerintem 12-13 evesen korai, de te tudod, hogy mit szeretnel, csak legyen igenyes a sminked! Ha valaki eszreveszi, vagy megemliti, hogy sok van rajtad, az neha azert van mert nem csinaltad jol.

2019. júl. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Lehetőleg soha.
2019. júl. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15 eves voltam mikor elkezdtem komolyabban a sminkelest. 13-14évesen egy kis szempillaspiral volt.
2019. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Ennyi idősen szempillaspirál, kevés korrektor ha szükséges pattanások miatt, esetleg egy kis szajfény de semmi képen sem élénk rúzs. A smink nem áll jól fiatalnak, leöregíti az amúgy szép fiatal arcot.
2019. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!