Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Japán, Maori és különböző...

Japán, Maori és különböző törzsi tetoválásokat csináltatni nem a vallás kicsúfolása?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 06:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
De. Ezért csak a tróger kocagyúrósoknál divat.
2019. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki olyan varrat magára ilyet, akinek semmi köze az adott kultúrához, akkor elég szánalmas...vagy inkább nevetséges
2019. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha a művész maori/japán/akármilyen törzs tagja akkor oké. Ha tőlük tanult és ért az autentikus technikákhoz meg a szimbolikához akkor is.


Egy random tetováló számára viszont kb annyira kínai ez mintha bemennél egy pizzériába és megpróbálnál sushit rendelni.

Ilyet sztem nem érdemes

2019. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 De La Cruse ***** válasza:
0%

Nem.

De ezek rendszámok amik arról tudósítják a környezetet, hogy melyik szellemi erőnek vagy bűnszövetkezetnek rendelted alá magad.

Ha tetkót viselsz akkor nem jó erők uralnak.

Szóval ha nehézségek és látszólag indokolatlan balesetek "Vonzom a bajt" életvitelt akarsz akkor tetováld magadra bátran.

2019. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Meton ***** válasza:
Vallási, politikai, etnikai vagy más hasonló tetkókkal vigyázz. Ha nem vernek meg érte, a rendőrök nem visznek el, nem fognak rád fújolni, akkor varrasd fel. De ha Jézus képet tetováltatsz a hátadra, akkor talán Szíriába, vagy törökökhöz ne nagyon menj nyaralni.
2019. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtam,hogy ezeknek ekkora jelentősége van én csak simán nevetsegesnek tartottam meg döbbenet, mennyi embernek van 😀
2019. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De miért lenne a vallás kicsúfolása ? És melyik vallásé?
2019. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Hogy mennyi fogyatekos van itt te jo eg:) azert alapbol egy szep osszefuggo japan mintat nem is lehet osszehasonlitani egy maorival, amit 99%-ban a netrol masolnak le es azt se tudjak mit jelent, vagy van-e egyaltalan jelentese, csak tetszik, meg hat dörákknak is van:)

Elobbinel pl mindennek van jelentese, a szineknek, allatoknak, viragoknak, formaknak, hogy hogyan helyezed el oket stb. Alapvetoen nem csak a japan hanem az osszes mintanal max annyira kell vigyazni hogy ha a netrol szeded le akkor nehogy magadra varrasd valamelyik maffia csalad/szervezet jelkepet vagy barmi hozzajuk kothetot, egyebkent nem lesz baj. Japanban megvetik azt akinek van tetovalasa, mar ha japan az illeto, de egytol egyik mindenki azt mondja hogy kulfoldi eseteben egeszen mas, senki nem fog megvetni erte. Ha az adott hitvilag ertekeit mervadonak talalod az eletedben es kozelebb szeretned erezni magadhoz, menjen. Mivel rosszabb magadra varratni akar egy buddha szobrot, mint az amikor a sok bunozo sz*reletu emberen kereszt es Jezus van? Csak ezt gondold at. Senkinek semmi koze mi van rajtad:)

Egyebkent a maori valoban torzsi tetovalas, de a japan pl nem.

2021. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért a maori/polinéz tetoválásokat sem írnám le. Igaz, hogy az utóbbi években sokan csak divatból varrattak maguknak ilyeneket. De minden motívumnak, illetve az elhelyezkedésüknek egymáshoz képest is jelentősége/jelentése van.

Olvastam, hogy egy ilyen nem eredeti polinéz tetkóval nem nagyon kell menni Tahiti környékére, mert jó eséllyel szúrós szemmel néznek feléd. Esetleg beszólogatnak, rosszabb esetben beléd is kötnek komolyabban, megvernek. de itt Európában nem látom okát, miért ne csináltatna magának az ember ilyen félét. Senkinek nem lehet megmondani, hogy csak olyan tetkója legyen, ami fontos jelentéssel bír számára, és ne olyan, ami csak trendből kell neki. Szabad országban élünk, szóval nem kell ok.

Számomra fontos a jelentés. Érdekelnek a maori és hasonló tetkók. Tudom, hogy nem fogok eljutni Polinéziába egy tetováló mesterhez. Messze van, illetve nem azt varr rám, amit én szeretnék. Ő dönti el, hogy egyáltalán vállalja-e, hogy megérdemlem-e a tetoválást. És a tetoválás menete sem olyan, amilyen hazánkban.


Még annyit, hogy a legtöbb japán tetoválás ilyen jakuza eredetű. Szépek, színesek általában. De itt is jelentősége van annak, hogy mi van rajtad. Japánban amúgy sem szeretik a tetovált embereket. De a jakuzák sem szeretik azokat, akik másolják a tetkóikat. Más szervezetek sem amúgy.


Én szeretnék majd ilyen polinéz tetoválást/tetoválásokat. Nem trendből. Jó 1 éve gondolkodom rajta, szóval messze nem sietem el. Alaposan átgondolom. Még előtte benézek bőrgyógyászatra is, illetve valszeg kikérem egy tetováló véleményét is. Személyes állapot miatt. Bocsi a bő lére eresztett monológért...

2021. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Meton ***** válasza:
Szerintem csak azt gondolják, hogy egy lökött külföldi vagy. Jót röhögnek rajtad. Ez olyan, mint amikor idegen nyelven mondasz valamit. Tök jó poén, nem néznek le érte, nem fognak miatta megsértődni. Talán még szimpi is leszel, hogy magadra tetováltad a kultúrájuk egy kis részét. Nem is kell, hogy értelme legyen. Talán ha értelme is van, az még rosszabb, mert akkor felmerül a kérdés, hogy közöd van hozzájuk.
2021. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!