Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Fülpiercing utókezelést lehet...

Fülpiercing utókezelést lehet így?

Figyelt kérdés

Most csináltattam fül piercinget, jobban mondva lövettem egy második lyukat a fülembe, szóval nem is tudom mennyire számít ez pcnek, a lényegi kérdésem az lenne hogy kezelés során kivehetem e az ékszert (illetve fürdésnél) és úgy jó e ha octenisepttel való lefújás után teszem vissza és mozgatom a lyukban? Vagy egyáltalán ki se vegyem hanem úgy fújjam rá a sprayt? Egyáltalán érheti ezt a nem arany, patkós pc-t víz?

Bocsi a hülye kerdesekert de nagyon izgultam mikor csinaltattam és ilyenkor nem figyelek semmire...



2019. szept. 16. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Ne vedd ki!

Aki lőtte, annak mindent elkelett volna mondania, hogy mi a teendő.

Mai nap nem érheti víz!

6 hétig tuti hogy nem szabad kivenni, mert hamar összenőhet!

Úgy is tudod fertőtleníteni hogy tenyeredbe fújod és egy kis fülpucival felitatod a fertőtlenítőt és azzal törölgeted. Vagy csak simàn ráfújod a fertőtlenítőt.

Tetrán is beszerezhetsz, azzal tudod kenegetni ha esetleg hogy ne gyulladjon be.

2019. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehetőleg ne vedd ki akkor sem, ha cimpába készült ékszer az. A cimpa gyógyulási ideje 2-6 hét körüli, legalább 3 hétig érdemes octenisepttel kezeleni. Ráfújsz octeniseptből, majd óvatosan belemozgatod, majd fújsz rá újra, újra átmozgatod és végül még egy fújás és békén hagyod. Víz is érheti persze, de ettől függetlenül próbáld nem kiáztatni, tehát kerüld az uszoda, szauna, kádban való ázás lehetőségeit. Sampon sem baj, ha éri, de bő vízzel öblítsd le, majd utána kezeled octenisepttel. Lehetőleg más vegyszer ne érje, krémmekkel, gélekkel, kenőcsökkel meg ne kezeld, többet ártanak, mint használnak.

Ha hosszabb hajad van, akkor arra ügyelj, hogy ne tekeredjen rá alvás közben, mondjuk gumizd egy oldalra a hajad, vagy kis csattal tűzd fel azt az oldalt. Kezelni reggel tisztálkodás után, valamikor napközben és végül este, lefekvés előtt érdemes.

Ékszert ne cseréld legalább 2 hónapon át, majd utána, ha cseréled, a csereékszert mindig fertőtlenítsd le (octenisepttel befújod 5 percig hagyod állni majd csak utána rakod a füledbe), és jó tanácsként próbálj nem rajta aludni ;)

2019. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen! Víz érte tegnap de folyamatosan törölgetem octenispetes vattakoronggal és mozgatom a fulemben az ékszert.


Még egy hülye kerdes: hogyan fogom a gyógyulási idő után ezt az ékszert kiszedni? Mert most nem jut eszembe a hivatalos neve, de ez a félkör alakú (banán talán) aminek a két végén kis golyók vannak viszont a golyók sokkal nagyobbak mint a lyuk 😳 és nem tudom hogy fog átférni

2019. szept. 17. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen ékszerek lényege, hogy a golyó lecsavarható. Valószínűleg mindkét oldalon. Ha átférne, könnyen kiesne.
2019. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!