Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválás tényleg befolyásol...

A tetoválás tényleg befolyásolja a munkahely keresést?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom a környezetemben, hogy látható ne csináltassak tetoválást, mert akkor nem vesznek fel sehova. Ez tényleg igaz?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. okt. 31. 21:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*látható helyen

Bocsánat elírtam :)

2019. okt. 31. 21:53
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak olyan pozíciók, ahol nem engedélyezett a látható helyen lévő tetoválás.
2019. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve olyan cégek is, ahol semmilyen pozícióban sem, bár ilyenből ma már egyre kevesebb.
2019. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Magyarországon sajnos igen. Itt külföldön nem. Óvónéni full tetoválva, gyerekorvos arca tele tetkóval stb. Mit befolyásol? Az emberségét? A tudását? Hagyjuk már...
2019. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Vannak olyan helyek, ahol nagyon számít a külső.

De én azt mondom, hogy az ember legyen önmaga. Én ugyan nem szeretem a tetoválásokat, de ha valaki szereti, akkor miért ne csináltasson? Hülyeség aszerint élni, hogy minden létező munkahelynek megfelelj. Sőt, nem is lehet. Van pár tetovált barátom/ismerősöm, egyik sem panaszkodott eddig, hogy ne kapna munkahelyet. Még tanár is van köztük.

2019. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Azért nem utolsó, ha ügyfelekkel olyan foglalkozik, aki nem úgy néz ki, mintha jelmezbálból jönne. Én is megtisztelem pl. a bankban dolgozót, hogy ha vele beszélek, nincs rajtam farsangi szemüveg vagy papírcsákó és hasonló, sem semmi a bőrömön.
2019. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
Befolyásolja, mert a viselője igénytelenségét sugallja. Bár az is lehet hogy nem egyszerűen sugallja, hanem már messziről ordít róla. Persze van ahol nem lehet válogatni a jelentkezők között, ezért jobb híján felveszik a tetkós prolit.
2019. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Miért számít igénytelenségnek? Nem köteketésből kérdezem csak kíváncsi vagyok más szemszögre is.
2019. okt. 31. 23:17
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
magyarország még mindig a középkorban él. itt angliában láttam már televarrt rendőrt, pincért, üzletvezetőt, menedzsert, egészségügyi dolgozót, nyugdíjast, biztonsági őrt, buszvezetőt, péket. senkit sem érdekel, kire mi van varrva, nincsenek előítéletek
2019. nov. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

“Befolyásolja, mert a viselője igénytelenségét sugallja. Bár az is lehet hogy nem egyszerűen sugallja, hanem már messziről ordít róla. Persze van ahol nem lehet válogatni a jelentkezők között, ezért jobb híján felveszik a tetkós prolit.”


Előbb vennék fel egy “tetkós prolit”, mint egy ilyen mérhetetlen buta és előítéletes embert :) “messziről ordít rólad”, hogy mennyire primitív és visszamaradott vagy.


Kérdező!

Nekem is vannak kisebb tetoválásaim, de olyan helyen, ahol takarásban vannak. Másodlagos ok volt a munkahely. Sajnos eléggé konzervatív ország vagyunk, és sok a tuskó, akik ez alapján ítélkeznek. Például bankszektorban nem lehet látható helyen tetoválásod, egy nívósabb étteremben sem díjazzák. Az nem igaz, hogy nem vesznek fel sehová, én azt vettem észre, hogy szerencsére egyre kevesebb az előítélet ezzel kapcsolatban, de interjún mindenképp tanácsos eltakarni.

2019. nov. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!