Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás utáni kezelés -...

Tetoválás utáni kezelés - valamit elronthatok?

Figyelt kérdés

12. 22-én dél környékén csinálták az első tetoválásomat a bal alkaromra. Elmondták, hogy napi pár alkalommal be kell kenni Bepanthennel, illetve meg kell mosni anti-bakteriális szappannal, valamint fóliába kell tekerni.

Ezeket betartottam, napi 4-5-6 alkalommal kentem kenőccsel, 3-4 alkalommal be is fóliáztam, és napi több alkalommal mostam azzal a szappannal.

23-án már kevésbé fájt, 24-én már szinte egyáltalán, viszont még akkor este észrevettem, hogy elkezdett hámlani, ami gondolom normális (?).

Mára (25) viszont nagyon elkezdett fájni. Ég, feszül, és úgy érzem, mint amikor egy kemény kar-edzés után teljesen bedurran. Már a kenegetés is teljesen fájdalmas, de még az is, amikor megmosom.


Ez normális, vagy valamit elrontottam?



2019. dec. 25. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hogy mekkora a tetoválás mérete, hogy milyen vastagon kented be, a tetováló menyi időt javasolt a fólia rá, mert minden tetováló mást mond?

Nekem felkaromon van 5 db szó, 1 cm magasak, 6 nap után kezdet hamlani, nagyon vékonyan kentem a bepantent, 3 óra után már leszedtem a fóliát, 1 2 hét alatt elmúlt a 'kituremkedes', egyáltalán nem fájt se közben se utánna, 1 hónap után már körömviraggal sem kentem.

Szerintem írj egy e-mailt a tetovalonak és küldj fényképet.

Ha nem ír vissza a napokban, akkor minél előbb keresd fel a háziorvost, meg ha ez természetes (nem tudom h az-e), akkor legalább megnyugodhatsz.

2019. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igy nez ki jelenleg: [link]

Kb 20-25 centis a minta.

Vekonyan kentem mindig, szinte epphogy csak “csillogott”

2019. dec. 25. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy a tetovalonak küld el a képet magyarazattal együtt.

Lehet hogy ez teljesen normális reakció,de jobb biztosra menni.Ha nem válaszol idén, szerintem keresd fel a házi orvost.

2019. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mara sokkal jobb lett. Meg mindig picit faj, de mar egyaltalan nem veszes. Azert a biztonsag kedveert fokozottan figyelek arra, hogy semmi ne erje, illetve mosom azzal a szappannal gyakrabban, es kenegetem tovabb.

Koszi szepen a valaszokat! 👌

2019. dec. 26. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szappan szárítja. Nem szabad túl sokszor mosogatni.

A krém a fontos! Nem száradhat ki!

2019. dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annak semmi baja, békén kell hagyni. Picit piros, valszeg megkaptad pl pulcsi ujjával vagy álmodban a takaró szélén.



Viszketni fogsz mint a koldus kutyája, de ne zsírozd agyon mert felázik.

Igen hámlani fog, aztán ha magától (!!!!!) lehull a varr, ráncos, opálos lesz mert az új bõr még friss.

Aztán kb január 20.a környékén már olyan lesz amilyen gyógyultan marad.

Napi 2x bekenni untig elég, zuhanyzás után óvatosan mert ilyenkor könnyebb felsérteni a varrt (ha a varr idõ elõtt jön le, akkor kijön a tinta)


Ha tiszta közegben vagy, hagyjad levegõzni, ha dzsuva van, akkor fólia.

2019. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!