Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért fáj a 4 hónapos tetoválá...

Miért fáj a 4 hónapos tetoválásom? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

4 hónappal ezelőtt csináltattam meg a 3.tetoválásom. Normális szalonban, normális, korrekt tetkóssal. Rendesen ápoltam, tényleg semmi gond nem volt, betartottam a szabályokat. Korrekción is voltam. A tetkóm nagy, az oldalamon van és fekete. Szoliba nem járok. Kb 2 hónapja már csak heti 3x kenem az Uriage hámositó krémjével. Ma is bekentem, aztán vettem be 500 mg-os Aszpirint. Mitől fájhat a tetoválásom? Lehetek allergiás a krémre? A fájdalmon kivül semmi baj nincs.

21 éves nő



2020. febr. 20. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezted már erről a szakembert aki csinàlta?

Lehet ő többet tudna segíteni, hiszen ő ért hozzá. Meg gondolom mondta is távozáskor hogy ha panaszod van, akkor keresd fel!

2020. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem, de fogok írni neki hétfőn. Hétvégén nem zaklatom.
2020. febr. 20. 22:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen fogok menni orvoshoz ha marad a fájdalom, de addig is érdekel hogy ti voltatok-e ilyen helyzetben
2020. febr. 20. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mióta fáj?

Korrekción miért voltál, és mikor?

Az első és második tetoválásod is ott csináltattad és azok is feketék?

Illetve minek kened 2 hónapja uriage krémmel???

Durván 1 hónapig kell kenni, de ezzel sokat mondok, de nem Uriage-el, hanem Bepanthennel, vagy Tattoomed-el, vagy hasonló, tetoválásra is jóval és csak addig, míg a hámlási folyamat lezárul. Utána már nem kell kenni semmilyen hámosító szerrel! Legfeljebb csak hidratáló testápolóval.

Az, hogy fáj, lehet az uriage-re való allergia, de csak ha mellé piros is, tehát bőrpírt látsz, vagy hólyagocskákat. Allergia tünete nem a fájdalom, hanem a viszketés, bőrpír, erősebb esetben kiütések, hólyagok, bőrfoszlása, váladékozás, gennyedzzés, vérzés.

Az, hogy a tetovált bőrfelület érzékeny, normális, mivel egy nagy seb az egész. De 3-4 hét alatt meggyógyul. Ha allegia lenne, akkor a fenti tünetek az elejétől jelen lennének. Ha gombás fertőzésed lenne, akkor is hasonló tünetekkel járna, csak mellé még büdösödne is (olykor, nem minden gomba esetén!). A másik, hogy ha nem bőrérzékeny, akkor nem a tetoválásod fáj, hanem az oldalad, amit meg megint annyi minden okozhat... esés, elfekvés, erős nyomás, izomgyulladás, húzódás, bordarepedés vagy törés, és a többi.

2020. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm a választ. Nem allergia akkor szerintem sem. Ma melóban nem fájt. Nem vészes most sem. Mondom kb heti 3x kenem már hat hetes kora óta. Tetkósommal fogok beszélni. Most nem kenem pár napig.

Egyébként az Uriage hámositó krémje nem szedi ki a színt. Nagyon jó az egész termékcsalad.

Lezártnak tekintem a témát. Jóéjt :)

2020. febr. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!