Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás mellékhatásai és...

RaspberryRoseLilac kérdése:

Tetoválás mellékhatásai és fontos tudnivalók róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre leszögezném, hogy tetkógyűlölők el innen. Nos szeretnék majd csináltatni egy teljes karos tetoválást. És szeretnék róla tudni mindent ami fontos lenne, tudom a tetoválós is elfogja mondani, de előtte nem árt felkészülni. Keress rá googleon--ilyen válaszokra csak annyi hogy olyanoktól is kérnék választ akinek már van tetkója, szóval tapasztaltabb ebben. Jobb karomra szeretnék csináltatni egy ilyen fekete alapon virágos tetkót körbe válltól mondjuk a csuklómig talán. Melyik szalont ajánlanátok rá? Milyen mellékhatások lehetnek utána ha kész lesz. Mennyi idő mire kb elkészül. Mennyire lesz fájdalmas és kibírható egy vékonyka lánynak? Beszélgetni ugye nem muszáj a tetoválóval meg akkor sem lesz kínos ha csendben ülök ott igaz? Mindent tudni akarok róla. Előre is köszönöm a válaszokat. Aki meg kérdezi hogy minek költöd a pénzed ilyenekre stb nem a te dolgod hanem az enyém. 22l.



2020. márc. 31. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mellékhatása nincs, ha nem vagy allergiás. Maximum kis hőemelkedés előfordulhat, bár ez ritka. Egy teljes karos tetkó több alkalom alatt készül el, ez függ a te tűrőképességedtől is, hogy egyszerre mennyi időt tudsz végigülni, de pár óránál nem fog tovabb tartani egy allalom. Nem testalkattól függ a fájdalom. A tetkó mindog mindenh fáj, vannak fájdalmasabb területek, például a felkar belső fele, könyök.. Elvileg csuklónál kevésbé fájdalmas, de nekem az fájt a legjobban. Háromszor voltam tetováltatni, nem nagyon beszélgettem a tetoválóval, nem akartam elvonni a figyelmét. Egy-egy mondat erejéig beszéltünk csak.
2020. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ne szalont keress, hanem tetováló művészt. Én kb egy évig levelezgettem tetováló művészekkel egy ötletem kapcsán, kértem tőlük referenciát, bújtam az instagram oldalukat, mire eldöntöttem, kit bízok meg vele. Volt, hogy személyes konzultációra is elmentem, amivel elment egy fél napom meg 15 ezer forintom (utazás + időpont foglaló), aztán mégsem őt választottam. Most nem azt mondom, hogy mindenki így csinálja, illetve nyilván nem mindenki olyan válogatós, mint én és egy egyszerűbb mintát kb. bármelyik jobb szalonban meg tudnak csinálni, viszont én egy egész karos tetoválással nem mennék be csak úgy akárkihez még ismerősök ajánlása alapján sem, csak úgy, hogy én is utána néztem az illetőnek és tájékozódtam.


Az pedig teljesen a stílustól, a mérettől és a tetoválótól függ, hogy mennyi idő, de egy egész karos tetoválás esetében én több alkalommal számolnék és legalább 100+ezer forinttal (bár nyilván, ez is attól függ, hol és kivel csináltatod, a Budapesti szalonok nyilván drágábbak, mint egy vidéken maszekban tetováló ember).


Beszélgetni nem muszáj senkivel, ha nem akarsz, bár elég hosszú időt lesztek együtt, szerintem kibírhatóbb és jobb mindenkinek, ha nem ültök ott kukán a második, harmadik délutánon is.

Fájni nyilván fog, területtől és egyéni fájdalomtűréstől függ, hogy mennyire. Belső felkaron, tehát bicepsznél fájdalmasabb, mint mondjuk alkar külső részén (nekem pl.), s nyilván, minél nagyobb, minél tovább tart, annál rosszabb. Én pl. mellkas tetoválásnál majdnem elájultam, míg a bordámon kb. meg sem éreztem, kinek mi.


Mellékhatás nincs, csak rendesen kell ápolni és igényes szalonba menni és rendesen tisztítani, hogy ne fertőződjön el, illetve az sem árt, ha nem vagy allergiás a festékre

2020. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire tájékozatlan vagy, akkor a helyedben biztos nem egész karossal kezdenek.


Szalont / művészt meg esetleg város, környék ismeretében lehetne ajánlani...

2020. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most készül a telikar rajtam,nekem 3 alkalom lesz összesen . Az ár az tetoválótól függ. És amúgy a tetoválógép tud hangos lenni, nem baj, ha nem beszélgettek, nem kötelező. A fájdalom egyéni, rajtam több minta van, volt ahol nem is éreztem és volt ahol baromira fájt, meg függ attól mekkora a tűréshatáros. Tetováltként is azt mondom, hogy mindenképpen gondold át. A mellékhatás részéhez nem tudok hozzászólni, semmit nem tapasztaltam :)
2020. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!