Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováló szalonokban szoktak...

Tetováló szalonokban szoktak kitöltetni kérdőívet, illetve beleegyező nyilatkozatot aláíratni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy peldául van-e fémallergiám, vagy valami más, ami kizárná a tetoválás keszítését.

Mivel én fémallergiás vagyok, de tetoválás előtt engem erről senki nem tájékoztatott, így most allergiám jelentkezett a tetoválásra.



2020. júl. 22. 22:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, kérdőivet
Igen, beleegyező nyilatkozatot
Mindkettőt
Tetováló szalon válogatja
Egyiket sem
16 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az igényes szalonokba töltetnek ki.
2020. júl. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem mindkettőt kellett. Mondjuk én szóltam is, hogy elég hisztis bőröm van pl. napallergiás, gigafehér, szeret kiütéses lenni és inkább rendelt a tetováló ilyen majdhogynem hipoallergén festéket meg le is tesztelt rá varrás előtt 1 héttel.
2020. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát én a megye legigényesebb, leghíresebb tetováló szalonjaban voltam, de mégsem tájékoztattak erről.
2020. júl. 23. 16:57
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
De ha tudod, hogy érzékenyebb a bőröd, akkor miért nem szóltál? Ha a legigényesebb szalon, akkor biztos rendeltek volna a te bőröddel is kompatibilis festéket.
2020. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De nem érzékeny a bőröm igazán, csak a fémet nem bírom.. Nekem meg fogalmam sem volt az ilyenekről, és senki nem tájékoztatott...
2020. júl. 25. 17:48
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fémet nem bírod, akkor mégiscsak érzékeny.

Szerintem ha lesz egy műtétem vagy bármilyen beavatkozásom, akkor előtte utána nézek, hogy hogyan működik, kb 15-20 perc lett volna.

Persze most ezeket nem bántásból írom, csak hátha más tanul belőle. Sajnálom, hogy ez történt veled. Remélem ez után a szalonban is figyelmesebbek lesznek...

2020. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát a szalonról ezek után, amit állítanak ne is beszéljünk..
2020. júl. 25. 20:00
 8/20 Metionin ***** válasza:
100%
Fémallergiát direkt kérdezni szokták a legtöbb helyen akkor is ha nincs külön kérdőív vagy ilyesmi. Nekem is ez volt az első kérdés még mielőtt bármit mondtam volna meg ismerősök is mondták, hogy tőlük is kérdezték, főleg színes tetkók esetén. Ugyanúgy mint piercing szúráskor, ennek kell az első kérdésnek lennie.
2020. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Minden normális tetováló és szalon az oldalán is kirak egy tájékoztatást ezzel kapcsolatban, hogy bárminemű ismert betegséged, allergiád van azt feltétlenül jelezd a tetoválás előtt. Ez egy beavatkozás, így Te magadtól is mondhattad volna, hogy fémérzékeny vagy és nem e jelent ez problémát.

Beleegyező nyilatkozatot nem mindenhol töltetnek ki, attól függetlenül, hogy jó vagy rossz hely. egyébként a legtöbb modern és minőségi festék már nem okoz problémát, még a piros se, viszont mivel a tetováló tű fémből készül, ezért ez önmagában is elég lehet egy extrémen érzékeny személynél az allergiás reakcióhoz. egy tetováló

2020. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Na most direkt megnéztem az oldalukat, és nincs fent ilyen, nem írnak erről semmit!
2020. júl. 28. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!