Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A henna festék jó megoldás...

A henna festék jó megoldás tetoválás helyett?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretnék tetoválást ezért gondoltam, hogy hátha jó a henna is. Ha tényleg így van akkor eltudnátok mondani mindent erről a hennás festésről?

2020. aug. 27. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a henna jó megoldás, mert pár hét múlva lekopik. Menj el egy olyanhoz aki ezzel foglalkozik vagy otthon is megcsinálhatod. Henna port kell venni és ezt valamivel keverik (azt nem tudom mivel, de hátha lesz aki tud ebben segíteni). Fel kell festeni vele a mintát és ha megszáradt le kell szedni. Ott marad a beszívódott festék és kb. egy nap múlva fog besötétedni.
2020. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tobb eve foglalkozok hennaval, szoval ha van meg kerdesed nyugodtan dobj egy uzit :) Hennat tobb helyen is tudsz venni, lehet boltban keszen (pl Szep kis india) ezeket Indiaban, es a kornyezo orszagokban keszitik. Kb 600 ft korul mozog egy "tubus". Altalaban ezekben henna por/mehandi powder, viz, illetve valamilyen illoolaj (sokszor eukaliptusz) van, esetleg citromle..... barmi mas ezen kivul lehet festek anyag, vagy parfum ami nem szukseges resze a hennanak es irritalhatja a borodet. Vehetsz henna port is, en legutobb a Szell Kalman tertol nem messze egy bio(?) boltban vettem, kb 800 ft volt ha jol emlekszem es nagyon sokaig elvoltam egy zacskonyival. Nem minden recept egyezik de általánosságban citromle es eukaliptusz olaj kell a porhoz, erdemes utana olvasni a neten kulonbozo recepteknek. Ha ez kesz van, meghajtogatod a tolcsert, beletoltod es kesz van. A por minosegetol ( es a minta elhelyezesetol) fuggoen 1 hettol akar 3 hetig is megmaradhat. Ha megszaradt magatol lepereg (vannak modszerek arra hogyan lehet minel tovabb fenn tartani a pasztat a boron) es eloszor narancssarga lesz, majd 1 napon belul besotetedik. Ha termeszetes henna akkor fokozatosan fog lekopni. Egyebkent a szine is fugg attol hogy hova festesz pl a kezeden es tenyereden sokszor sotetebb mint az alkarodon....

A henna mivel termeszetes festek ezert ugyan allergias lehetsz ra (borprobat mindig csinalj) nem okoz olyan irritaciot, mint egy hajfestek pl. Ha pirossag, viszketes stb jelentkezik akkor ne kenj tobbet fel. ( a viszketest nem szabad osszekeverni azzal amikor szarad a paszta es esetleg huzza a bort vagy a pihes szorszalakat). Ami fontos, hogy NINCS FEKETE HENNA, csak barna es annak kulonbozo voroses arnyalatai, amihez festeket kevernek hogy fekete legyen, nagyjabol hasonlo festeket, mint a hajfestekekben. Ezek nagyon sulyos borreakciot okozhatnak, akar holyagosodas, sebesedes is elofordulhat, nagyon rossz esetben akar evekre rajtad maradhat a minta hegkent. (Van olyan paszta ami a hennahoz hasonlatos, szinten novenyi eredetu es fekete, de az olyan draga, hogy kizart a Balatonon partjan vagy a strandon azzal csinaljak). Igazabol szerintem ennyit erdemes tudni a hennarol, egy nagyon kreativ, mar mar meditativ dolog, az illata is jo es husito hatasu szoval nyarra idealis.


Btw ez meg eszembe jutott: nagyon jol ki lehet szurni azokat az elorecsomagolt hennakat, amik plusz festeket tartalmaznak ugy ha megdorzsolod a megszaradt mintat egy kkromlakklemosoba aztatott vattakoronggal. Ha szimplan leszedi a minta egy reszet akkor az biztis nem csak henna. Erdemes pont ezert nem a "kemeny" tubusoso hennakat venni a boltban.

2020. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is eedekel de olyan bonyolult nekem
2020. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!