Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen betegségekről tudtok,...

Milyen betegségekről tudtok, amelyek esetén problémás lenne tetováltatni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ekcéma
2021. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérzékenység
2021. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A bőrbetegségek egy részénél, tetoválófestékek bármely összetevőjére való allergia esetén, vérzékenység, hiv fertőzöttség, pestis, himlő(k), bizonyos autoimmun betegségeknél, és a többi. Kicsit kérdezhetnél fixebben is, mert biztos számos sok olyan betegség van, ami valamilyen indok miatt, de problémásnak tartaná, vagy egyenesen lehetetleníteni a tetováltatást. Náthásan sem célszerű menni, ahogy fáradtan sem, toxikáltabb állapotban sem.
2021. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a széleskörű választ! Én fémérzékeny vagyok, ez már egy allergia (nem sok mindenben gátol, csak a leggázabb minőségű fülbevalókkal és karórákkal van bajom), és pajzsmirigyet érintő automimmunos.

Viszont alig várom hogy meglegyen az első tetoválásom, egy viszonylag aprót szeretnék az ujjaimra. Nem tudom mennyi esélyem van, eléggé aggódok.

2021. febr. 27. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fémérzékenység főleg a színes tetoválásoknál a baj, ott is a vörös, narancs, sárga, kék. A fekete festékek általában (99%) fémmentesek. Érdemes azért egy allergiatesztet a fémekre csináltatni.

Ujjakról hamar és könnyen kopik sajna és jó párszor kell átüttetni. A pajzsmirigyre ható autoimmun nem gond. A májra ható lehet gond, illetve az agyalapi mirigyre ható is.

Ha csak feketét szeretnél, nem baj, de úgyis óvni, védeni és ápolni kell. Ha színes, akkor célszerű előbb allergiateszt, hogy pontosan mire is vagy allergiás. Lehet nikkel, króm, réz, ólom, kobalt, amik a színeknél vannak, de az allergiateszt többről is szól, ami a későbbiekhez sem baj, ha megvan ;)

2021. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm, pont feketébe akartam (tudom pont a leggyakoribb szín), és nem zavarna az se ha később lekopna a kezemről. Ha ennyi volt, akkor ennyi volt.:d Azt viszont nem tudom, hogy az autoimmun miatt mekkora az esélye hogy egyszerűen kidobja majd a testem (az ilyen még saját magát is támadja, nemhogy egy idegesn anyagot)..
2021. febr. 28. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!