Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mennyire esélyes hogy valaki...

Mennyire esélyes hogy valaki allergiás a tetkóra?

Figyelt kérdés

Régóta tervezek tetoválást és kicsit aggódok, hogy esetleg allergiás lehetek rá későbbiekbben vagy már ott.

Egyszer volt olyan, hogy mikor borotváltam magam akkor elég erősen csípett a bőröm és tiszta piros lett tőle de korábbi borotvákkal nem volt gond lehet a krémező csík volt talán, meg egyszer egy mitesszeres krém miatt lett piros az arcom ahol bekentem, más egyéb nem volt igazán.

Tetoválás előtt érdemes lenne egy allergia tesztet csinálni valahol, amúgy ezt hol kéne csinálni?

Vagy sima fekete tintára mennyire szoktak allergiások lenni, vagy még ha színes is?

Ez ott kiderülne már ha ilyen lenne?

Színeseben is tervezek meg feketében is.

23L



2021. márc. 9. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon felelősségteljes vagy, hogy ilyen eszedbe jut! Mikor kiválasztottad, hogy ki fog tetoválni, mindenképpen kérj egy ilyen "teszt tetkót", ami lehet egy nagyon rövid, pici csík vagy kör ott, ahol el is tudod takarni a jövőben. Érzékenyebb bőröd van, ezt muszáj lesz megnézned.
2021. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1..Köszönön.:D

Igen ez tényleg jó ötlet.

Remélem azért nem lesz gond mert tényleg szeretnék és mintát is tudom már meg minden csak emiatt félek kicsit nem is a fájdalomtól vagy a tűtől azoktól egyáltalán.:)

2021. márc. 9. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy valakinek extrém módon reagáljon a bőre a tintára, legyen az bármilyen, nem túl gyakori, sőt. Az már gyakrabban előfordul, hogy ápolatlanság miatt vagy éppen a gyógyítására ajánlott krém miatt hólyagosodik a terület, ott alakul ki érzékenység.
2021. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a krémre lettem allergiás, amivel kentem (nem a bepanthenre, hanem mikor utána már testápolózni kellett). Direkt olyan krémet választottam, amit már előtte is használtam - tetováló is ezt javasolta, hogy ne kísérletezzek -, de (gondolom) a tetoválás miatti érzékenyebb bőröm kevésbé bírta, tele lettem pici hólyagokkal.

Szerencsére krémváltás után elmúlt a dolog.

2021. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg semmi bajod nem lesz tőle, a mai festékek teljesen bőrbarát összetevőket tartalmaznak.

Ha nagyon aggódsz két módszerrel szoktak tesztelni, egyik az alkar hajlatodba kér egy csepp tintát, dörzsöld el, ha bármi gond lenne másnapra látni fogod, utána pedig nyom nélkül le tudod mosni.

A másik pedig, hogy a tetoválás helyére kérj egy pontot, de inkább egy vonalat, legalább 1cm-es azért legyen, ha semmi gond nincs, ezt a vonalat később a mintád takarni fogja.

Helyileg merre vagy? Ha a közelemben tudok adni teszt cseppet. :)

2021. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!