Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Így kell valamilyen engedély...

Így kell valamilyen engedély vagy bármi?

Figyelt kérdés

Régebben szalonban dolgoztam tetoválóként, de sajnos lett egy sérülés a kezembe amivel kezelésekre kellett járnom stb. Így nem tudtam folytatni. Aztán a jelenlegi helyzet miatt az a szalon már be is zárt. Most magamnak csináltam párat, hogy hogy megy. Szeretnék visszarázódni.

Ahhoz kéne valami nekem, hogy itthon (ugye megvan az egész felszerelésem még) vállaljak kisebb mintákat anyagárban vagy ingyenesen?



2021. máj. 16. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzattól is függ. Egyéni vállalkozó biztos kell. És azt, hogy a lakásodban végezheted-e a tevékenységet az már bizonyos mértékig önkormányzat függő is. Maga a tevékenység végzettséghez kötött. Ha a végzettséged megvan hozzá akkor kérdezd meg a helyi polgármesteri hivatal megfelelő osztályát. Társasház esetén meg kell nézni az SZMSZ-t is, hogy milyen ipari tevékenységet végezhetsz csak úgy, és mihez kell a lakóközösség/közösképviselő engedélye.
2021. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ugye nem hosszú távon szeretném csinálni. Hanem csak pár embernek. Aztán újra mennék szalonba. Annyiért meg nem igazán akarnék vállalkozni. Meg mivel anyagárban/ingyen csinálnám, hogy adóznék?
2021. máj. 16. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyagárban->van belőle bevételed, adózni kell. Egyszer fuss bele egy NAV ellenőrbe (kb.fél éve volt ilyen hír, hogy egy csomó tetováló szalont ellenőriztek, vendégnek álcázva).
2021. máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyagáron adózás: Kiaások számlával igazolva - kontra - bevételek szintén számlával Ha nullára jön ki, akkor nagyjából ennyi, de bizonyos összeghatár alatt, vagy kistételként nem adózó jövedelem. A NAV-ot az érdekli, akinek feltűnően lesz több százezre, milliója anélkül, hogy közben adózna akármit is.

Anyagáron relatív sok mindent el tudsz számolni. Viszont kérdés itt az, hogy otthon mennyire tudnád a megfelelő körülményeket megteremteni. Meglehet, de nem annyira könnyű.

2021. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzilKa ***** válasza:

Minden kb úgy van, ahogy az első írta, egy dolog nem stimmel, a tetoválás nem végzettséghez kötött.

Persze, jó ha van valamilyen rajzos előképzettséged, de a hivatalos működéshez (sajnos) nem feltétel jelenleg. Az adózási és a higiéniai szabályoknak kell megfelelni.


Egy tetováló

2021. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szilka: akkor nézd meg a jogszabályt! írd be a google-ba: "végzettséghez kötött tevékenységek" első találat egy PDF abban fel van sorolva hivatkozza a jogszabályt, utána ennek van egy újabb változata de abban is benne van.
2021. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

SzilKának igaza van.

A testtetováló, mint tevékenység nem kötött OKJ alapú végzettséghez, mivel nincs rá megalkotva még. FEOR szerint igen, van besorolása. A szalonoknak is nagyon meg kell felelnie bizonyos követelményeknek (munkavédelmi, higiéniai, tűzvédelmi...stb).

De otthon sokan gyakorolnak, mivel drága egy szalont nyitni, vagy helyet bérelni úgy, hogy teljes mértékben kezdő valaki, vagy jelen esetben nincs vendégköre (ami miatt a legtöbb szalon nem foglalkozna vele, bár lenne pár aki lehetséges).

De mivel megfelelni a követelményeknek nagyon sokan megtudnak, így létezik sok olyan, aki szalonban dolgozik, mégis a szakmára tekintve kontár és léteznek páran, akik otthon dolgoznak és nagyon ügyesek.

2021. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem néhányan félre értették. Nem akarok itthon tetoválni hosszú távon. Párat szeretnék csinálni, hogy újra belelendüljek. Mivel sokat kihagytam a sérülésem miatt. Utána szalonba tervezek újra dolgozni.
2021. máj. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!