Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért olcsóbb egy rendes...

Miért olcsóbb egy rendes tetoválás, mint egy szemöldök tetoválás, amikor az csak pár vonal és tartósabb is a rendes?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam bent egy NEVES! szalonban, ahol 40-50ezret mondott a tetováló, hogy kivarrja az alkarom, ami nagyobb felület és jóval részletesebb. Nézegettem szemöldöktetoválásokat 60nál kezdődnek a noname 20 éves kezdő tetováló lányoknál. Miért vannak így elszállva az árakkal, amikor 4-5 éven belül kikopik. A lábam volt anno 15ezer 2013ban és már, akkor sem egy garázsban csináltattam, hanem egy jó szalonban és még mindig nem kopott ki.

2021. szept. 3. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Pont azért, mert több energia ízlésesre megcsinálni, gondolom a festék is drágább hozzá, ennek pont az a lényege, hogy természetes legyen.Az igazi tetoválás ugyan ki nem kopik, de természetellenesen néz ki, egy idő után változik a színe, kicsit megfolyik.Nem csoda, ha valaki fizet azért többet, hogy ne így nézzen ki.Ki akarna ilyesmit pont az arcan hordani egész életében?

A kozmetikai tetoválást precízebben kell csinálni, nagyon sok tenyezőt figyelembevéve.Az pont addigra kopik ki, mire elkezdene torzulni a színe/formája.Ugye maga az arc is változik, megereszkedik.Amit 20 évesen tetoválnak, az 38 évesen már nem úgy állna az arcodon.

Egyebként a kozmetikai tetoválások 1 évig tartanak nem 4-5 évig, és nem mindenhol 60 ezerbe kerülm

2021. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Még annyit hozzátennék, hogy sokszor nem konkrétan az alapanyag és a tartósság alapján szabják meg az árakat.Ugye ha telefont veszel sem mondod azt, hogy mi kerül ezen ennyibe, mikor az anyagköltség 500Ft.A technikát, technológiát, a színvonalat is meg kell fizetni.
2021. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Láttam már rendes tetoválással készült szemöldök tetoválást, mondanom se kell hogy nézett ki. Nem is baj hogy kikopik a sminktetoválás, hiszen 5 év alatt változik az arcod és az ízlésed is. Nem hiszem hogy egy most elkészült mai divatnak megfelelő rendes tetoválás helyt állna 10 év múlva.
2021. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
3 Én is láttam már annyi elrettentő példát.Ismerek egy nagyon szép arcú nőt is,akinek egy neves, alapvetően jó tetováló olyan szemöldököt csinált, mint amilyen a McDonald's-os bohócnak van...Nagyon kínos és úgy elcsúnyítja az arcát, ráadásul fekete...Most már inkább kékes-zöldes fekete...Még ha mindent figyelmen kívül is hagyoj, azt kell mondjam, hogy a tetoválók egyszerűen nem tudnak szemöldököt tetoválni.A kozmetikai tetoválás teljesen más műfaj.
2021. szept. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

Kezdve ott, hogy más szakember csinálja: az egyik kozmetikus a másik meg csak jól rajzol/képzett művész(nem tudom milyen végzettsége van a tetovaloknak). Ez egy sarkalatos különbség.

Az anyag is más.


A testtetováláshoz használt tinta valószínűleg olcsóbb, ha 10 ezertől kezdődnek az árak, míg a sminktetovalashoz használt anyagkoltseg elerheti a 30 ezer Ft-ot is(+a gép és a steril eszközök, utoapolo költsége).


Aztán a sminktetoválásnal legyen az szem, szemhéj vagy száj, az arc arányai, a színek kulcsfontosságú. Ezen múlik, hogy mennyire lesz jó az összkép. Ezt szintén kozmetikus/sminktetovalo képzéseken tanítják. Egy sima tetováló ezekkel nincs tisztában.


Egy jó sminktetoválás 3 órán keresztül készül. Egy szemöldöknyi területű testtetoválás meg 10 perc alatt megvan.


Árban meg minimum 60-at kell egy ilyenre raszanni(+a konzultáció és a korrekció is), mert a 10 ezer forintos kuponos megoldásokkal csak tragédia lesz. És nem csak pár szálból áll egy szemöldöktetovalas.


Pl van egy kollégám, neki 30 ezres satir tetoválása van, nekem 100 ezres Fluffy szálas és ég és föld a különbség.

2021. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

A szemöldök tetoválás nem azért kerül annyiba, mert drágább lenne a festék, vagy a gép fenntartása, sőt még nem is a helybérlés vagy magas rezsiköltségek miatt, hanem mert sokkal kevesebb idő megcsinálni egy embernek és sokkal kevesebb ember csináltat szemöldöktetoválást. Mivel a kozmetikai tetováló sok esetben nem foglalkozik mással, csak sminktetoválással, esetleg annak korrekciójával, így csak abból él meg, így sajnos magas árakkal kell dolgozzon. Persze erre rájön még, hogy mert sokan, ha túl olcsó valami a szépségiparban, akkor meg sem veszik, pedig lehet az jó is. Erre inkább úgy kell gondolni, vagy számolni, hogy tegyük fel 5-8 évre jó, viszont ha nem csináltatsz, de minden nap sminkeled a szemöldököd, akkor mennyit költenél rá jelenidőre számítva az 5-8 év alatt? Így a 100.000 Ft sem tűnik annyira soknak, ha azt is beleszámítod, hogy nem kell vele foglalkoznod, nem kell rá időt szánnod minden nap.

Persze ettől még van olyan kozmetikus, aki sminktetoválást is készít, náluk általában nincsenek ennyire az árak elszállva, mivel a munkaidejét betáblázva ki tudja tölteni minden mással együtt és a napi bevétele is kellően jó lesz. Persze vannak, akik direkt ebből akarnak meggazdagoni és lehetőleg minél gyorsabban. (számold ki, hogy itthon kb 50-100 neves sminktetováló van és kb 2-3.000 sminktetováló, míg a lakosságot nézve nőből kb 5 millió van, akikből jó, ha másfél millió embert lehetne max célközönségnek nézni, ebből egy jó részük sosem fog sminktetoválást csináltatni, mert vagy sosem sminkelte magát, vagy már van neki rendes tetoválóval készíttetett szemöldök tetoválása. Máris a célközönség száma országosan lecsökken így 1-2 százezer nőre. Ez még persze szétoszlik a régiók között. Így egy sminktetoválónak egy évben jó esetben van 200 páciense, rosszabb esetben 50 vagy kevesebb. Akkor még ott vannak az adók, tb, költségek anyagra és időre is nézve...stb.

Szóval a sminktetoválásra is igaz, hogy nem mindig a drágább a jobb! Aki normálisan elsajátítja a technikát, gyakorol szorgosan babafejen/gyaksibőrőn és mellette képes arra, hogy mást is dolgozzon, akkor talán még profibb is lesz, mint a híresnevesek, viszont a színvonala jó lesz, az árak meg nem túl magasak. --- és a többi --- )

2021. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha arcra, kézre, nyakra tetoválunk normál, nem kozmetikai dolgokat, az is picit drágább, mert ezek nagyon technikásak.
2021. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én szemöldökömet rendes tetováló szalonban, tetováló művész és nem kozmatikai tetováló készítette . Nekem nagyon tetszik. Egyáltalán nem látszik rajta hogy tetovált. jó áron is készült. Hozzá teszem a tetováló 20 éve ezt a szakmát csinálja.
2021. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!