Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Sminktetoválás megfelelően...

Sminktetoválás megfelelően gyógyul?

Figyelt kérdés

2,5 hete csináltattam szálas szemöldöktetoválást, nagyon szép volt eleinte, az sem zavart, hogy sötét.

Viszont eltelt egy csomó idő és még mindig alig esett le var, igazából nem is nagyon érzem varasnak. Az elkészítés utáni pár napban sem nedvedzett. Mostanra már ki kellett volna világosodnia és aggódok.


Illetve tudom, hogy tilos, de sajnos véletlen sikerült leszednem egy apró darabot belőle. Extrém száraz bőröm van, a tetoválás utáni napokban nem nagyon krémeztem, mert féltettem a frissen készült szemöldököm. Ezért lemezesen hámlani kezdett a bőröm a szemöldök felett.

Sajnos elég csúnya volt, mielőtt emberek közé mentem le kellett szednem az elhalt bőrlemezeket és egy kicsi lejött a "varból" is (nem igazán hívnám annak, technikailag a bőröm felső rétege jött le egy vékony lemezben és láttam rajta a sötét szálakat, ez olyan 1,5 hét után). Azóta újra krémezem a homlokom és helyrejött.

Lényeg, hogy mire számítsak ezen a területen, nagyon csúnya lesz?


Normális, hogy még mindig varas?

Írtam a sminktetoválónak, aki készítette, de elég lassan válaszol, ezért teszem fel itt is a kérdésem.


Nyugtassatok meg kérlek, sosem volt még korábban tetoválásom és sok pénzem ráment, szeretném, ha minden rendben lenne vele.



2022. jan. 27. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Akármilyen sminktetoválás is, de azt kenni kell! Rendszeresen, hogy ne száradjon ki. Nem tudom, hogy hol csináltattad, de hívd fel mindenképpen, sőt inkább nézesd is meg velük.

Ettől eltekintve halványodik hámlás után is, és idővel magától is. Általában korrekcióra szorul pár éven belül.

2022. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, félreérthetően írtam

A tetoválást krémeztem, kaptam utóápolót, csak a homlokom nem kentem arckrémmel, mert féltem, hogy belenyúlok a tetoválásba is. Nem lett volna semmi baja mondjuk, de úgy vigyáztam rá mint a hímes tojásra.


Pesten csináltattam egyébként, normális helyen, nem egy garázsban. Azóta kaptam véleményt, minden rendben vele, csak valószínűleg az ekcémám miatt gyógyul lassabban. Sajnos így jártam, de igyekszem türelemmel lenni. Azóta elkezdett egyébként lejönni a var, lassan látom az előrelépést.


Februárban megyek egy korrekcióra, illetve utána is fogok frissítésre.

Köszönöm a választ! 😊

2022. jan. 29. 22:45
 3/4 anonim válasza:
Azóta sikeresen begyógyult, jó lett a színe? Látszódik még most is?
2023. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gyógyulás után nagyon szép volt, de nem microbladinget kellett volna választanom, hamar kikopott (8 hónap) pedig kentem fényvédővel, hidratáltam, vigyáztam rá.

Azóta nem is tetováltattam újra, nem érte meg az árát, de egy hibridet mondjuk lehet csináltatnék.

2023. máj. 26. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!