Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválók! El tudnátok mondani...

Tetoválók! El tudnátok mondani miben különbözik egy sima tetoválás és egy orvosi pigmentáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy elég nagy heget lefedetni, azonban nézelődés közben felmerült bennem hogy egy orvosi pigmentációs tetoválás (amit hegek,striák stb elfedésére alkalmaznak) miben különbözhet mint egy "sima" társa,mert jóval drágább,de én mint hozzá nem értő a tinta színén kívül semmi eltérést nem fedeztem fel!

A dolog csupán kíváncsiságból érdekel,a válaszokat előre is köszönöm!



2022. márc. 7. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Más a festék és kicsit más szakértelem olyan téren, hogy a tetováló a mintának látja a helyét és színét, míg az orvosi esetben az orvos a bőrnek látja a középszínét (tehát télen ne legyen túl sötét, nyáron ne legyen túl világos, tehát az átlag bőrszínedhez passzintja és színezi ki azt a részt), tehát, hogy elvesszen a tetoválás a testen.

Valójában nem fogja fedni kellőképpen. Hegeket csak plasztikai sebészeti úton, vagy őssejtes megoldással lehet tökéltesen eltűntetni. A plasztikai sebész "lézer" szikével kivágja a heget magát és úgy ölti össze a bőrt, hogy nagyon minimális legyen az utána lévő hely (ue a striáknál is). Itt a lézer szike nem lézer, hanem tulajdonképpen egy hevítőszálas vágóalkalmatosság, ami lehet sima kézi, de lehet kézzel vezérelt robotikus is. Persze, ha túl nagy a heg, akkor vagy több alkalommal, vagy bőrpótlással oldják meg a dolgok. Az őssejtes kicsit komplexebb, de lényegében az embrionális sejteket úgy "programozzák" (ültetik be szöveti felületbe és reagáltatják), hogy a bőrszöveti közép és alsó sejteknek megfelelően viselkedjen, szaporodjon, amiben szintén beindul a melanin termelés és testszínű lesz.

Van több, köztes megoldás is.

A hegek több hónapig vörösek, esetleg barnásak, majd idővel fehérek lesznek. Egyfajta albínó szövet, amikben nem nagyon vannak szőrhagymák, kevesebb bennük az idegvégződés (jóval kevesebb), nem termelődik bennük az fénytől védő melanin, és mennyiségben kevesebb folyadékot és kollagént tartalmaznak. De ettől eltekintve ugyan úgy hámlanak, kicsit kevésbé rugalmasak. Fontos megjegyezni, hogy valaki minél fiatalabban szerez komolx heget, annak annál több esélye van, hogy tökéletesen meggyógyuljon és ugyan úgy szőrös/színes bőrszövet fedje el. Nekem is van jó pár hegem és volt sok-sok sérülésem gyerekként. Érdekes módon, amikor az egész sípcsomtomról lenyúztam ügyesen a bőrt, szépen, nagyon lassan, évek alatt, de úgy begyógyult, hogy senki nem mondaná meg, hogy melyik lábamról hiányzott a bőr. Míg nagyjából ugyan annyi évesen lett két másik hegem, amik kisebbek lettek jóval, de fehérek maradtak (egyik az ujjamon, a másik a ülepemen van), míg volt olyan hegem, ami bőven mélyebb seb volt, mivel varrni kellett és az sincs meg már.

Igaz, van más műtéti hegem is, van, amit tetoválás fed, van, amit félig, és van amit nem.

Orvosi pigmentáción én is gondolkoztam egyik esetben és utána is jártam bőven, de teljes mértékben nem éri meg. A tetoválásokat szeretem, volt az előtt is, lesz még ez után is rajtam, így rátetováltattam. Tapintásra érződik ettől még, illetve ha valaki közelről nézi, azért láthatja a furcsa alakják, de ennyi. Egyik exem egyik barátnőjének kiskorában megégett az arca, neki volt többször orvosi pigmentációja, de akármilyen évszak is volt, látni lehetett, leginkább nyáron, amikor több helyen lepirult és barnult.

Viszont már nem csak elméleti dolog a bőr növesztése laborban, pár éve volt, hogy egy hölgyet műtöttek meg és ő eléggé nagy felületen kapott laborban növesztett emberi bőrt és egész jól befogadta a teste. (komoly autóbaleset után nagyon széttört az egész arca és nagyon sok műtét után rakták valamelyest helyre, gondolom ezért is vállalta a kísérleti műtétet)

Érdemes ilyen témában orvosi szaklapokat nézni neten (digitális változatok, angol, német, francia, spanyol nyelven is sokat találni, bár ha nem megy az adott nyelv, akkor ne próbálkozz a webfordítóval, mert eléggé gyatrán fordít, olykor hatalmas marhasággal sajna.)

2022. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon jól összefoglaltad!
2022. márc. 8. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!