Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan és miféle kompromisszum...

Hogyan és miféle kompromisszumot lehetne (még) kötni a szülőkkel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, volt már pár ehhez hasonló kérdés, de az én helyzetem kissé sajátságos: már 20 éves vagyok és olyan 16-17 éves korom óta szeretnék tetoválás(oka)t. A nagyjábóli elképzelés is megvan és nem is sokban változott a kezdetekhez képest. Nem is nagy tetoválásokat szeretnék, inkább maradnék a minimalista és fineline vonalon a max. közepes méretig és inkább könnye(bbe)n elrejthető testrészeket céloznék meg.

Mégis a szüleim igencsak konzervatívak ezen a téren és szinte ki nem állhatják a tetoválásokat, ebből kifolyólag pedig nekem sem akarják megengedni. (tudom, jogilag már mindegy, felnőtt vagyok és ehhez nem kell szülői engedély, de nem szeretném őket egy nap kész tények elé állítani, hanem ha lehet, keresnék más lehetőségeket-bár lehet, nem lesz más lehetőség). Ja, a költségeket természetesen én vállalnám, ez nem is kérdés.


Felétek az lenne a kérdésem, hogy van e valami ötletetek, ami segíthet megtalálni a közös megoldást?


Már érveltem azzal, hogy ez nekem tetszik, szeretném, évek óta, nem csak valami fellángolás, hogy nem nagy és feltűnő formákat akarok, hogy a tetkóknak számomra jelentésük is van(nem csak azért akarom, mert x forma az most trendi), és hogy manapság már a legtöbb tetoválást el lehet távolíttatni, ha minden kötél szakad.


Vannak még esetleg érveitek, amikkel legalább minimálisan több elfogadást tudnék elérni?


Anyám azt is megígértette velem, hogy amíg ő él, meg azután se tetováltassak, de ezt attól tartok, nem biztos, hogy be fogom tudni tartani, sajnos. Márcsak azért se, mert akkor még arról volt szó, hogy piercinget talán lehet, azóta viszont azt is megtiltotta...

Szóval nem egyszerű a helyzet.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. aug. 8. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Manapság már inkább az a fura aki nem tetovált. Én sem vagyok az, én egyszerűen közönségesnek tartom, azért nincs és nem is lesz.


Te dolgod eldonteni hogy az édesanyádnak tett fogadalmadat megtartod és kibírod tetkó nélkül, mert nem az életed múlik rajta... Vagy hallgass a saját fejedre, de akkor ne titkolózz, úgyis lebukás lesz előbb utóbb.

2022. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katona Dius ***** válasza:
65%

Én nem vagyok tetoválva,de majd szeretnék,csak még nem találtam olyan mintát,amit szívesen viseljék évtizedekig. Anyám iszonyat tetoválás gyűlölő,férjemet is nagyon sokáig utálta,mert van tetoválása. Mintha attól negatív irányba fordulna valaki személyisége vagy ilyesmi...

Amit javasolni tudok,nálam legalábbis bevált,mutattam neki szép minimalista tetoválásokat,ízléses,nőies tetkókat.

2022. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kis nem színes mintádból csináltass hennánt. Megmutatod neki, ugye az lekopik. Látni fogjátok, hogy hogy néz ki, azután lehet alkudozni.
2022. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csakis egyféle képen tudod megoldani, én is ezt tettem, és remekül bevált. :) Néha sajnos kellenek kegyes hazugságok, hogy elkerüljünk kellemetlen helyzeteket, vagy mikor más emberek nem értenek meg minket, ez pont ilyen. Szóval: Csináltasd meg olyan helyre, más nem látja, csak a Tiéd. Vagy ahol könnyen el tudod rejteni, és megmutatni is ha szeretnéd, hogy más is lássa. Szüleidnek pedig ne mond el, ők boldogok lesznek, hogy az történt amit ők mondtak, és Te is az leszel, hogy lett egy tetoválásod. :) Biztos lehetsz benne, hogy nekik is vannak ilyen kegyes hazugságaik, amikkel Téged védenek, és ez pont így van jól.

Nekem a combom felső részén van egy idézet, ha otthon vagyok szülőkkel, nem veszek fel forrónacit, csak normál rövidet, vagy comb középig érőt. Ha pedig szeretném, hogy látszódon forrónaci, és abból kint van. :)

2022. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
6%

A tetoválástól nemhogy nem leszel több, csak kevesebb. A szüleid ezt tudják, te nem. Ezek után miről akarod őket meggyőzni? Hogy szeretnél elmerülni az ilyen alantasságokban és igénytelenségekben? Az nem konzervetizmus hogy a hülyeségnek próbálnak gátat szabni. "- Kislányom ne nyúlkálj a szöggel a konnektorba!", "- De mama miért mondod meg hogy mit tegyek és mit nem? Ne legyél már ilyen konzervatív!". Kb ilyen környezetben használod a konzervatív szót most is.

Amúgy mindegy mit mondunk mert úgyis meg fogod csináltatni. Rengeteg hozzád hasonlót láttunk már. Elkapja az illetőt ez a tetkós inger, ez a "bőrviszketés" és nem tud mit kezdeni vele amíg össze nem firkáltatja a bőrét. Miután kész, vár valami látszatkielégülést és semmi. A probléma, amire a tetoválást gondolta megoldásként továbbra is vele marad.

Ja, és még a harmincat sem fogod betölteni mire a mintádból egy alaktalan, diffúz, zöld paca lesz.

2022. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!