Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért tetováltatja magát...

Miért tetováltatja magát mindenki?

Figyelt kérdés

Egy ideje észre vettem, hogy kb. minden második emberen van valamilyen tetoválás. Nem mondom, hogy undorító, mert tud jól kinézni (leginkább férfiakon), mégis valahogy taszít az ilyesmi. Mi lehet az oka, hogy emberek ilyen nagy mennyiségben varratnak magukra teljesen banális/ostoba ábrákat/szövegeket? Ennyire súlytalan vagy céltalan az életük, hogy ez kell ahhoz, hogy ne csavarodjanak be? Hogy legyen valami tét, amit muszáj komolyan venni, mert az már ott marad? Vannak ugyan olyan kultúrák, amikben a tetoválás valami pozitív dolog, mint pl. Óceánia környékén, de az európai kultúrában inkább megbélyegző szándékkal alkalmazták ezt a fajta test módosítást. Azt gondolják az emberek, hogy ettől jobban néznek ki? Nem gondolnak arra, hogy egy-két évtized múlva milyen idiótán fognak kinézni, akár a bőr megereszkedése, akár esetleges kulturális változások miatt? A legszomorúbb, hogy egészen szép lányok gyaláztatják meg önként magukat, pedig minél több nem oda való dolog van a bőrön, az annál csúnyább. Nem beszélve a beavatkozásokkal járó kockázatokról.


Különösen pszichológiailag képzettek véleménye érdekelne.



#tetoválás #céltalanság #miért tetováltatnak
2022. aug. 11. 23:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom. Számomra is taszító és közönséges. Pedig nem vagyok öregasszony...😂😂
2022. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy te nem érted egy tetoválás jelentését még nem lesz ostoba.


Egyébként kb. ezer oka lehet. Nyilván a legfontosabb tényező, hogy aki tetováltat annak nem “undorító” hanem tetszik neki a tetoválás.

(Kicsit nagyon el vagy tévedve ha azt hiszed, hogy mert te azt érzed undorító valami, akkor az már úgy is lesz, és másnak is azt kéne éreznie.)

Persze vannak akik divatból csináltatnak. Sőt van aki a tetoválás folyamatát élvezi, fura de van ilyen is. Szóval nem mindenkit ugyan az vezérel. Egy tetoválást művészi szinten is ki lehet vitelezni, néhány ember szebb “festményt” visel a testén mint egy-egy túlértékelt múzeumban kiakasztott krisz krax. Bizonyára van olyan akinek üres az élete és unalomból tetováltat, hisz lassan 9 milliárd ember között biztos akad mindenre példa. (De te megint csak elvagy tévedve ebben is, ha azt hiszed bármi fogalmad is lehet, hogy kibe milyen mentális állapot van.)

Ezt a megbélyegzés témát meg el kéne már felejteni. A 21. században kéne már annyi gógyi, hogy nem lesz xy börtöntöltelék csak mert van rajta tetoválás. A tetoválás meg létezett szerte a világon más más kultúrákban is, ahogyan te is mondtad, akár pozitív jelentéssel is. De már azelőtt is volt, hogy szadista emberek megbélyegzésre használták volna.

Az öregedés téma meg megint csak vicc kategória.

El kell, hogy keserítselek, mert te se leszel semmivel se szebb öregen, mint akin van.

A beavatkozásnak meg nincs nagyobb kockázata mint bármi másnak. Nem garázsban kell elektromos fogkeféből és gombostűből fabrikált géppel részegen tetoválni. Megfelelő helyen nagyobb higiénia van mint néhány korházban…


Neked vajon mennyire céltalan az életed ha ilyeneken rágod magadat éjszakánként?

El kéne gondolkozni azon hogy ezen a földön (mint ahogy már említettem) lassan 9 milliárd ember él, mind más-más véleménnyel és értékrenddel mint te, és nem biztos, hogy a tied a helyes.

2022. aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
46%
Ha már személyiséggel nem tudnak kitűnni, ezzel próbálkoznak sokan (nem minden tetovaltra jellemzo)
2022. aug. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

2. Azért te se panaszkodhatsz...

Te is osztod az észt éjjel...

2022. aug. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Azért, nert neked nem tetszik valami attól még nem lesz taszító és undorító. Nekem pl. a kopasz pasik nem tetszenek, mégse írkálok ide kérdést, hogy "miért van ennyi kopasz pasi, mikor akinek van haja sokkal jobban néz ki? gusztustalan a kopaszság brühühü". Mert nem gusztustalan vagy undorító, csak nekem nem tetszik/vonzó. Preferenciáid lehetnek, de az általánosítást és más emberek becsmérelését hanyagoljuk, ha lehet.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: sokan sok okból tetováltatnak, önkifejezés, divat, kultúra része, megemlékezés, csak hogy jól nézzenek ki, divatból, etc. Mindenkinek megvan rá az oka, kinek több elgondolás van mögötte, kinek kevesebb, de egy közös bennük: nekik ez tetszik és valószínűleg magasról tesznek rá, hogy neked nem. Ahogy arra is, hogy neked meg nincs tetoválásod, akkor fordítva miért olyan nehéz ezt negtenni? Nem ártanak vele neked és irigyellek, ha ez a legnagyobb gondod a világon, hogy más mit csinál a saját testével.

2022. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

1. Mert nekik az tetszik.

2. Közöd?

3. Körülbelül hatmilliószor volt már feltéve ugyanez a kérdés.

2022. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Második:

Nem, nem állítottam, hogy undorító. És gondoltam, hogy tetszik annak, aki csináltatja… Azt sem állítottam, hogy nem kellene bárkinek tetováltatnia attól, hogy nekem nem jön be, vagy hogy ne tetszhetne senkinek, ami nekem nem tetszik.

Azt sem jelentettem ki, kit milyen motiváció hajt a tetoválás felé, pont ezt szerettem volna megtudni. Látom már, hogy nem fogom.

Bizonyára az én bőröm is öregszik majd, de nem lesz rajta valami lógó deformált minta. A beavatkozás veszélyeiről meg csak annyit, hogy kórházba sem megyek jókedvemből. És bármilyen invazív beavatkozásnak nagyobb a kockázata, mint ha nem csinálnád. Kivétel persze, ha daganatod van, vagy meglőttek, akkor azért indokolt lehet, hogy felvágnak.


A személyeskedést nem minősíteném. Főleg, ha figyelembe vesszük, te hány órakor válaszoltál. De eskü, legközelebb csak arról kérdezek este, ki meddig mos fogat. Reggel pedig kizárólag arról, előbb a tej, vagy a müzli!


Az, hogy 9 milliárdan vagyunk, nem tudom, miért hajtja az embert a tetováló szalonba.

Azt pedig továbbra sem állítottam, mi helyes. Ha már értékrendekről beszélünk, valószínűleg nincs két ugyanolyan, már ha lehet ilyet mondani értékrendek esetében. Tehát bárki, aki helyesnek titulálja a sajátját, az nem túl intelligens. Legfeljebb általánosnak, vagy számára megfelelőnek érdemes nevezni.


Úgy veszem észre a válaszodból, támadva érzed magad, mert talán neked is van tetkód, vagy akár csinálod is őket (gondolom, ebben az esetben is van neked is). De az is lehet, hogy nem. Bármelyik is igaz, továbbra sem minősít(ettel)ek téged/senkit, egyszerűen a rengeteg tetoválás okát próbáltam kideríteni, amiknek a száma látszólag meredekebben emelkedik, mint a Föld népessége.


Azért köszönöm, ez is egy válasz, legalább is darabra.

2022. aug. 12. 13:04
 8/25 A kérdező kommentje:

Ötödik:

Nos. Nem mondtam, hogy undorító. Taszítónak pedig hadd nevezzek valamit, ami taszít engem. De egyik sem egy abszolút jelző, attól még lehet számomra taszító, vagy akár undorító is, hogy másnak nem az. A légy is rászáll a sz@rra (és nem, nem állítom, hogy aki tetovált, az egy sz@r), én mégsem enném meg. Ettől kirekesztő volnék?


A kopasz ember sok esetben nem önszántából kopasz. De ha igen, azért az sem teljesen tájidegen erre felé. Ugye mindenki szokott hajat vágatni. Van, aki kicsit nagyobb mértékben. Viszont ez ebben az esetben sem tartós beavatkozás. Ettől még jogodban áll, hogy ne tetsszen, aki kopasz.


Nem becsméreltem, nem általánosítottam. Csupán a tetoválások szaporodásának okát próbáltam felderíteni, aminek - tekintve, hogy elég robbanás szerű - gondoltam, lehet valami általános oka, ami a korszellemben gyökerezhet. És még egyszer, nem velem van a baj, ha taszít valaki és emiatt szerinte becsmérlem őt. Ahogy a tesmódosítást sem tiltja semmi, úgy azt sem, hogy ne tetsszen másnak.


Válaszod második fele már kicsit hasznosabb (természetesen csak szerintem haszontalan az első fele, attól még más szerint lehet hasznos).

Az önkifejezés, jelentsen ez bármit is, kicsit megfoghatatlan. Én pl. leginkább szavakkal szoktam fejezni magam önki. (Ez egy béna nyelvtani suttyósági vicc volt, felesleges kijavítania bárkinek. És jogodban áll, hogy ne tetsszen!!!) Divatnak lehet a része, bár én a divatot úgy ismerem, mint ami folyton változik. A kultúrának is része valahol, eddig erre felé nem volt az. De most, hogy az lett, próbálom kideríteni, miért lett az. A megemlékezést értem. A jól kinézés viszont szerinted is szubjektív, kiindulva a kopasz emberes példádból. Szóval csináltathatsz magadnak azért, hogy jobban tetssz magadnak. Azért is, hogy nekem tetssz jobban (gondolom, miattam azért nem csináltatnál). De az már tőlem függ, hogy tetszik-e nekem. És nem leszek sz@r ember, ha nem tetszik.

Biztos meg van rá mindenkinek az oka, épp ez érdekelt volna. Pszichológus hiányában akár egy tetováló válaszára is kíváncsi lennék, hisz ő tudhat a motivációkról, amikből valamilyen tendencia volna megfigyelhető. Tök nem érdekel, ha valaki tetkós, egyszerűen nem vonz, amivel nem tudok mit csinálni. Abban azért egyetérthetünk, hogy még senki sem született tetoválva, tehát érthető, ha valaki kevésbé preferálja, mint a tetoválatlant.

Ha már itt tartunk, igen, elég nagy problémám ez, mert egyre inkább fel kell kötnöm a gatyámat, ha módosítatlan csajt szeretnék találni “magamnak” (nem, nem akarom birtokolni).


Ebből a válaszból is leginkább a sértettség érezhető, amire semmi okod nem volna, ha ki lennél békülve a tetoválásoddal, persze, ha van.

2022. aug. 12. 13:45
 9/25 A kérdező kommentje:

Hatodik:


1. Gondoltam. Ennyi?

2. Csak annyi, mint bármi mást megkérdezni. De be is tilthatjuk a kérdőjelet.

3. Akkor a legjobb helyen kérdeztem, hisz ez a GYAKORI KÉRDÉSEK.


Köszönjük.

2022. aug. 12. 13:55
 10/25 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki, aki nem involvált érzelmileg, mert továbbra is úgy gondolja, hogy jó ötlet volt varratni?
2022. aug. 12. 13:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!