Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szerintetek ilyen kondíciókkal...

Szerintetek ilyen kondíciókkal lehet tetoválásom?

Figyelt kérdés
A családomban halmozottan előfodrult már hogy rákos bőrelváltozásokat műtöttek le rokanaimról, dédapám, 2 nagyszülőm, édesapám...nem tudom milyen rossz vagy kevésbé rosszindulatúak voltak az elváltozások, de engem már készítenek fel lelkileg, hogy vigyázzak a bőrőmre, ne napozzak, stb, mert nekem is előjöhet...viszont azt nem tudom hogy a tetoválás mennyire növeli a kockázatát, mert mindenfélét olvastam a neten mikor utána kerestem, olyat is hogy igen növeli, olyat is hogy nem, semmi köze hozzá....szóval ha esetleg valaki tudna válaszolni, előre is megköszönném a választ!

2022. aug. 29. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként nem tudok extra kockázatokról, de menj biztosra és beszélj egy bőrgyógyásszal.
2022. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet végezni olyan genetikai vizsgálatokat ami kimutatja mennyire vagy hajlamos a betegségre. Talán érdemes volna utánna nézned ennek. Lehet nem örököltél hajlamot rá és feleslegesen félsz.

Nyilván a bőrön lévő képződményekkel pl. anyajegy, vigyázni kell mert ha megsértik szövődményei lehetnek. De egy feketével tetovált mintában is nehezebb lenne meglátni egy elszíneződött foltot a bőrön. Szóval bizonyos tekintetben okozhat gondot, de hogy maga a tetovált állapot a későbbiekben okozhat e a te speciális helyzetedben valamit azt bőrgyógyásszal kellenne konzultálnod inkább mert itt kaphatsz mindenféle véleményt attól még nem biztos, hogy helytállóak.

2022. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
42%
Lassan lejár a tetkódivat, és újra a patyolatbőr lesz a módi. Ugyanezt történt 50 éve. Biztos, hogy érdemes kockáztatni?
2022. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Hármas válaszoló, az emberek több évezrede tetováltatnak és nem is mostanában fog ez megszűnni.

Már csak azért sem mert a tetoválás nem egy nadrág amit hordasz egy évig aztán kidobod. Pl. ha 20 évesen tetováltatsz jó esetbe élsz legalább vagy 50-70 évet is, és mindaddig rajtad is lesz. Emberek óriási tömegeinek van valamilyen tetkója tehát ha mai naptól nem tetováltatna senki (pedig pont egyre többen) akkor is vagy fél évszázad lesz mire nem lesz hétköznapi/divatos.

2022. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A tetoválás nem okoz semmilyen rákos elváltozást, ha alapvetően nincs probléma a bőröddel, tetoválás után se lesz, ráadásul mostmár eu szinten elismert festékeket használnak amik elvileg még annyira se károsak mint a régiek (bár tudtommal azokkal se volt semmilyen probléma tetoválásnál)
2022. szept. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!