Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi a legjobb kezelési módszer...

Mi a legjobb kezelési módszer a tetoválásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinek mi a tapasztalata a tetoválás kezelésére? Mikor májusban elkészült (az alkaromra, a tenyerem alatt), 2 napig fóliáztam és sima Bepanthennel kentem (reggel és este cseréltem), utána csak kenegettem (naponta 2-3 alkalommal) és Clarasept folyékony szappannal + hideg vízzel mostam. A kezelés után elég sok festéket kidobott a bőröm, a szalonban azt mondták, hogy lehet rossz nálunk a víz minősége (ami igaz is), úgyhogy miután átütötték a második kezelésre víz helyett nedves törlőkendőt (a babapopsi -n szoktak használni) ajánlottak. Sajnos most is úgy tűnik, hogy nem lesz olyan szép, mint szeretném. 1-2 helyen megint nagyon meg van kopva, illetve sok helyen a minta körvonala is egyenetlen.

Szerintetek mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?



2013. jún. 20. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha csak reggel és este cserélted a fóliát, az nagyon kevés. 3-4 óránként kell cserélni+kenegeti.

én 2 napig fóliázom az említett módon, utána még 5 napig bepanthennel 3-4 óránként kenem, majd legalább még 1 hétig zsíros testápolóval.

2013. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: amúgy lehet, a tetováló nem a legprofibb.
2013. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Akkor nem értem miért mondták, hogy elég kétszer cserélni a fóliát és a kenegetésre is kevesebbet mondtak, a testápolót meg nem is említették, hogy az 5. nap után azzal kenjem :-/


Lehet tényleg nem a legjobb helyet választottam (legalábbis, ami a kezelési tanácsokat illeti)? Viszont mégis van forgalmuk. Ti mit ajánlotok, hova menjek legközelebb javíttatni? Ide már nem akarok visszamenni :-/

2013. jún. 20. 13:43
 4/11 SzilKa ***** válasza:

Hat igen, a napi 3x folia csere a minimum, meleg idoben meg gyakrabban kell.

Lehamlas utan (tobbnyire 1 het elteltevel) mar tenyleg nem szukseges hamosito kremmel (Bepanthen) kenni tovabb, hanem eleg a testapolo krem.


Velemenyem szerint viszont akkora gondot nem csinaltal magadnak a kezelessel, hogy ugy kikopjon, masodjara is, inkabb az a gyanum, hogy a tetovalo nem vitte be eleg rendesen a festeket. A viz minosegere fogni a kopast... hat eleg gaz indok, na.

Megkerdezhetem, hogy hol csinaltattad es kinel?


Egy tetovalo

2013. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Írtam privátban!
2013. jún. 20. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagy, ne is tegyél rá fóliát, az izzadással ki is áztatod a festék egy részét...

Utcára is azért kell, hogy ne érje a nap.

Nekem csak az első tetkómat kellett újraütni, mert néhol kiázott a festék... a többit nem fóliáztam, és elsőre szépek lettek!

2013. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, hogy ha az első két-három napban (amíg elméletileg fóliázni kéne) itthon vagyok, akkor ne is fóliázzam?

Utána pl. munkába menet (robogóval járok) mire figyeljek? Miként óvjam? (főleg nyáron) Valamint a munkahelyemről annyit tudni érdemes, hogy védőöltözetben dolgozunk egy zárt térben. Ezek tudatában igényel valami különleges bánásmódot, vagy ugyan úgy kenegessem egy hétig Bepanthennel, majd utána testápolóval?

2013. jún. 20. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
én is megkérdezhetném, hogy hol csináltattad?
2013. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne fóliázd, míg otthon vagy. Munkába menet (robogón) húzz olyat, ami eltakarja, hogy ne érje a nap, ilyenkor tegyél rá fóliát, mert a ruha beleragadhat. Ugyan ez igaz a védőruhára is, mert ha ragad, az nagyon kellemetlen. Viszont a fóliát ne tekerd rá, ne legyen szoros, csak éppenhogy legyen rajta, két szélén levegőzzön is.
2013. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor munkában az egész gyógyulási időszak alatt fóliázzam?
2013. jún. 21. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!