Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Akinek az arcán, nyakán,...

Akinek az arcán, nyakán, fején van jól látható tetoválás, ők milyen melóra számíthatnak/nem számíthatnak?

Figyelt kérdés
Kicsit felelőtlenségnek tartom, ti mit gondoltok? Én soha nem láttam arctetkós orvost, bankárt, köztisztviselőt, ingatlanost stb és valószínűleg semmilyen olyan munkahelyre nem veszik fel, ahol az ügyfélből ellenérzést válthat ki. Főleg egy idősebb nő milyen pályára kényszerül majd ez által?
2017. okt. 17. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem hogy bankárt, orvost nem láttam még arctetkóval, hanem mást sem. Nyakon szokott inkább lenni, azzal kereskedelembe felvesznek.
2017. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2017. okt. 17. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenütt számít ez... Sok munkánál nincs ügyfél. A tetkóval nem tudom, mi a helyzet, de a nem szokványos öltözködési stílusommal semmi baj nem volt programozóként. Olyan munkám is volt, hogy soha nem találkoztam a klienssel, neten át küldtem át az anyagot, kaptam meg a pénzt. Ezt programozóként és designerként, grafikusként is meg lehet tenni, bizonyára kismillió más esetben is, de ezeknél gyakori, hogy távmunkában dolgozik az ember.


Nyilván van még kiscsillió eset. Pl. egy kamionosnál is mit ártana a tetkó?

2017. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak bankárok és köztisztviselők léteznek ám. Rengeteg valódi értékkel rendelkező munka van ahol ez nem jelenthet hátrányt: kreatív, művészeti területek: például concept artist, grafikus. De egészségügyi mérnökként vagy mezőgazdasági IoT szakemberként (hogy nagyon modern területet is hozzak példának:D) sem fogsz sűrűn az előítéletes Marika nénivel találkozni, aki a tetoválásaid miatt fog elkönyvelni téged suttyó megbízhatatlan alaknak.


Sajnos az orvosi pályán sokan szembesülhetnek előítéletekkel. Ez igaz:( Fontos lenne, hogy a doktor személye is megnyugtató legyen a betegnek. De pár generáció múlva ez biztosan változni fog. A korosztályomban azért jelentősen nagyobb számban vannak nyitottabb és elfogadóbb emberek.


A társadalomban kellene változásokat elindítani, hogy kevésbé a külsőségekre helyezzék a hangsúlyt és próbálják meg magát a szaktudást és a hozzáállást értékelni. Mit számít, ha valakinek tetovált az arca, ha odaadással és magabiztosan végzi a hasznos munkáját?


25f

2017. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!