Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szívbetegség kizáró ok tetovál...

Szívbetegség kizáró ok tetoválásnál?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egyet, de az egyik szalon honlapján azt olvastam, hogy szívbetegség mellett nem lehet. (Máshol ezt nem olvastam)

Egy szívbetegség mennyiben befolyásolja a tetoválást? Mit árthat egy tetkó? (Alkarra szeretném) Nem értem, mi köze van a kettőnek egymáshoz. Valaki tud valamit erről a témáról?


2017. okt. 21. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
a tetkoszalonban nem kernek orvosi igazolást! ez a te dontesed! a szivbetegseg annyiba okozhat problemát, hogy esetleg nagyon felsz, felidegesited magad kozben
2017. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Odaig en is kiokoskodtam, hogy ha felidegesitem magam felmehet a vernyomas/pulzus (ami mindketto eleg magas nekem), de ezt meg tudnam kontrollalni, nem vagyok egy idegeskedos tipus.

Akkor ez az egyetlen ok, amiert nem ajanljak szivbetegnek? Mas "mellekhatasa" ugymond nem lehet, igaz?

2017. okt. 21. 08:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A szívbetegség és a vérnyomás nem ugyanaz.

Magas vérnyomás esetén szakorvosi engedéllyel készülhet tetoválás, szívbetegségnél szimplán nem javallott - de nem mindegy, hogy milyen betegségről beszélünk. Pl. ha egy szimpla billentyűzáródási gond van, az nem kizáró ok. Súlyosabb betegség kapásból.

Én a helyedben első körben a szakorvost keresném fel, kérnék egy igazolást. Mivel vérnyomás gondod is van, semmiképp nem árt, de így a szívedre is rákérdezhetsz, az a biztos.


A szalonban valóban nem orvos vizsgál meg, csak kitöltetnek egy kérdőívet ezekről a betegségekről. A te döntésed, ha hazudsz. Viszont mivel az életedről, egészségedről beszélünk, nem biztos, hogy megéri.

2017. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tetováló vagyok, alapvetően nem az idegesség az ok.


Egyrészt akinek nem normál ütemben alvad a vére, azzal bajok lehetnek.

Ezen kívül a tetoválás tuldajdon képpen egy seb, kellemetlen és megterhelő is lehet. A szervezet hosszabb távú fájdalomra bizony fokozott szívdobogással reagál, beindul az egész harci készültség testi szinten.

Ezért is nem javallott előző este berúgni, mert az bizony erre rátesz egy lapáttal.


És igen, vannak akik rosszul lesznek, elájulnak ha olyan a tetoválás. Nem mindenki lesz rosszul persze, de pl. nyak, mellkas stb pl lehet probléma.


Ne hazudj a papíron, csak azért mert nem minden kérdésre nemet válaszoltál, még nem biztos hogy el fognak küldeni-sőt.

ha tudja a tetováló, hogy mire figyeljen, akkor pl. adni fog neked 15-20 percenként egy szusszanásnyi szünetet, és fokozottan figyelni fog arra hogy ne legyél rosszul.


Vigyél magaddal kaját, innivalót, és egyél előtte rendesen.

2017. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!