Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 13 évesen lehet tetkot?

13 évesen lehet tetkot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! OLyan kérdésem lenne ,hogy 13 évesen mengengedik-e ,hogy legyen tetoválásod beleértve szülői beleegyezéssel és ,hogy 13 évesen menyire fáj mien érzés vagy ,hogy ugyan olyan érzés mint ha egy 20 évesnek csinálnák? Negativ kommentet nem szeretnék kérni!

2018. máj. 18. 12:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%

Ha tetováló szalonba mész biztos elküldenek..ne csináld megbánod

+nagyon sokat fog nyúlni a bőröd és 25-30 éves korodra már csúnya lesz mire öreg leszel arról meg már ne is beszéljünk

2018. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Miért küldenek el? Én ugy hallotam szülői belegyezzésel és papiral megengedik.
2018. máj. 18. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szülői beleegyezéssel is csak 16 év és a felett csinálnak.
2018. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. De pár emberen láttom , hogy van tetoválásuk pedig még csak 14ek. És abban a tetoválo szalonban csinálták amelyik a legjobb.
2018. máj. 18. 12:43
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, már 14. évtől csinálnak szülői hozzájárulással. De kérdezd meg az illetékes szalont emailben.

Nekem csuklón van egy 3x3as, nem fájt, picit birizgált, de ez a része személytől függ, mennyire fáj :D

2018. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. máj. 18. 13:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Törvényi szabályozás értelmében 14 éven aluli személynél még a szülő (gondviselő/gyám) külön kérésére sem szabad. Ez alól kivételt képez az esztétikai (orvosi) tetoválás, amivel bizonyos bőrhibák esetén engednek, de azt sem tetováló szalonban és nem mintára, hanem bőrhöz közeli árnyalatokat. Kivételt képez még egy olyan kapu, hogy ha pszichológiai értelemben sérültnek tekinted magad és azt a tetoválás megoldaná (tehát mondjuk halvány, vagy szőrhiányosoknál), akkor erre lehet a bonyolult magyar jogrendszeren keresztül igazolást kérni, amivel készíttethető tetoválás.

Továbbá nagykorúsíttatás (önállóan államtól kérve, vagy házasságból adódóan) esetén is lehet.

A 16 év a rendes és normális szalonoknál a minimális határ. Miért? Mert rendben, hogy jó pénz van benne, de tudják, hogy sokan csak megbánnák, illetve bizonyos jogokat 16 éves korban kapsz meg, tehát, ha úgy hamisítasz szülői beleegyezést, hogy utolérhetőek legyenek, de az egy ismerősöd csak, aki minden adatok ismeri, vagy hamis személyivel...stb csináltatod meg, akkor a szülő/gondviselő/gyám hiába perli be a szalont, az törvényileg helyesen járt el. Ne feledd, nem vagy köteles kiadni az adataidat és a személyidet sem a tetoválónak/szalonnak, mivel nem olyan szerv, akinek erre felhatalmazása lenne erre, viszont ez ellenében el is utasíthatják a kérésed.

Az, hogy más tini ebbe belemegy, az ő marhaságuk. Lesz, amit majd megbánnak még 18 éves koruk előtt és lesz, amit utána, amit meg amúgy sem fognak, az meg várhat 16-18 éves korukig.

Persze sufiscsávók occsón ötezeré' elvállalnak, de ott meg nem csodálkozni, ha összeszedsz valami ganét, vagy rosszabbat.

A fájdalomról annyi, hogy 13 évesen jobban fáj, mint 20 évesen. 13 éves korra nem megy át túl sok fájdalmon a tested és amin átmegy, gyorsan felejti. De utána jobban emlékszik rá és biológiailag is kevésbé érzed fájdalmasnak ugyan azt az érzést.

Vannak tetoválásaim, eléggé sok, de tudtam vele várni. Nekem is volt fejemben, hogy 13 évesen tetkót akarok, de vártam vele, ami nem baj, mert most már nagyon nem tetszene. Amit nagyon akartam, azzal kivártam a 18-at és nem azért mert nem engedték, szimplán csak magam miatt.

A milyen érzésre azt tudom felelni, hogy olyan, mint amikor sok tűvel másodpercenként sokszor beléd szúrnak. Eleinte fáj, éget, mintha karmolnák, utána enyhébb, bizsergőbb. Utána nagyon érzékeny, óvni kell, kezelni kell és nem csak a gyógyulási időben, hanem örökké, ha azt akarod, hogy szép is maradjon.

2018. máj. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 19. 11:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet viszont hennád.
2018. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
14 től lehet szülői beleegyezéssel, de van olyan tetováló aki 18 alatt nem csinál, de 16 alatt lánynak se nagyon ajánlott.
2018. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!