Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szerintetek miért tabu sok...

Szerintetek miért tabu sok ember szerint a tetoválás?

Figyelt kérdés
Vannak, akik elítélik a tetoválásokat, még azokat is, amelyeknek üzenetük van. Vajon mi lehet az oka?

2018. jún. 1. 17:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Szerintem például undorítóak.
2018. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Főként a kisebb tetkókra gondolok. A hatalmas, szinte az egész bőrfelületet befedő tetoválások nekem se jönnek be (bár nem ítélem el azokat, akiknek olyanjuk van), inkább azok, amik kicsik, és van valami üzenetük, jelentésük
2018. jún. 1. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ugyan mi lenne az üzenete?

Egy ismerősnek az van rátetoválva a kezére, hogy "elmúlik"....főleg, ha van, ami folyton emlékezteti rá. ..idióta.

Nekem nem tetszik a színe, se a natúr, se a színes, meg az, hogy nem lehet eltávolítani. Börtönszokás volt eredetileg, most se különb.

2018. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ahogy írták előtte, börtönszokás volt és ma is az alacsonyabb társadalmi osztályok szokása. Én még szép tetoválást nem láttam, undorítónak látom azokat a kifakult színeket, meg a gyerekes, igénytelen ábrákat. Mintha egy kétbalkezes óvodás rajzolta volna őket, és ezért még valaki fizet is. amúgy meg milyen "üzenet"? Ha nem tetováltatja magára, akkor elfelejti? :D
2018. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Tabu? Csak ronda.
2018. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
79%
Valószínűleg a rossz tapasztalatok vagy a tapasztalat hiánya miatt. Sokan akik így gondolják, nem is láttak még igényesen kivitelezett, minőségi tetkót. De igazából ez is magánügy, épp úgy mint a tetovált ember számára az hogy tetoválva van. Én csak azt nem értem, hogy mi értelme van lépten-nyomon véleményt nyilvánítani, tetováltatni nem kötelező, meg piros hajat festetni sem meg kék farmert hordani sem, aki megteszi, az nyilván a saját örömére teszi, akinek meg nem tetszik, az nem fogja csinálni, ennyi. A tetkós emberke sem közli minden tetoválatlannal hogy de gáz hogy nincs tetkód. Az a bizonyos hasonlat a vélemény és a segglyuk hasonlóságáról itt is érvényben van.
2018. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

#4-es.. "én még szép tetoválást nem láttam"

Nézd meg akkor Grindesign munkáit,majd fogsz. :) Én régen nagyon metálos-tetkós stílusban voltam,azt hittem nagy koromra ki leszek varrva mindenfelé,de ma már egyet se akarok,úgy érzem elrontaná az összképet. De azért egy Grind lehet hogy beleférne... Azt a műalkotást megtiszteltetés lenne magamon viselni.

De a legtöbb tetkó mostmár szeritnem is gagyi. Nagyon kevesett láttam ami tényleg jól nézett volna ki,és valahogy olyan. olcsó lesz tőle az ember külseje. Nem tudom miért. Pedig régen oda voltam érte :D

2018. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Megnéztem. Nem tetszik. Nem emberre való.
2018. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Szemely szerint en nem latom ertelmuket. Persze ugye mindenki azt csinal magaval amit akar, nem ez alapjan fogok valakit megitelni.
2018. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A tetoválás sokkal előbb létezett, mint börtön egyáltalán. Európa első bizonyítékai a tetoválásról úgy a paleolitikum környékéről vannak. Jobban tennék a begyöpösödött, szűk látókörűek, ha tájékozódnának, mielőtt beszélnek. Kiderülne, hogy a valóságot nem is csak a belétek vert "normák" fedik le.

Az meg, hogy undorító, így tényként mondva nyilvánvalóan értelmetlen, először is, mert mindenkinek különbözik az ízlése, a szépség, és a csúnyaság relatív, másodszor pedig, mert ennek a kijelentésnek a nagy része csak a makacs önfejűségetekből származik, mivel a nyitottság legkisebb jelét sem mutatjátok.


Például egy ilyenre azt mondani, hogy nem tetszik, vagy, hogy semmiképp nem tetováltatnám magamra, teljesen OKÉ, viszont azt mondani, hogy undorító (mint egy óvodás, aki csak szubjektíven képes gondolkodni), elég nevetséges.

[link]

2018. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!