Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ti mit vontok le abból, ha...

Ti mit vontok le abból, ha egy internetes beszélgetés során az ellenkező nem egy szív szimbólumot küld nektek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy ha interneten beszélgettek,chateltek egy ellenkező neművel akivel egészen jóban vagytok,már-már barátok is és a beszélgetésetek végén,amikor elköszöntök egymástól szívet küld nektek a másik fél. Persze,tudom egyből olyasmi ugrik be mindenkinek,hogy szeret,mint barátot vagy ilyesmi,de gondoljatok bele mélyebben,mi lehet a dolog mögött szerintetek? Vagy ha ti küldtök szívet a másiknak,akkor miért? Ne csak annyit írjatok,mert "bírom" vagy "szeretem",mint barátot,írjátok le légy szíves kicsit mélyebben,bővebben ennek a szív szimbólumnak a tartalmát. Ezzel jelzést szeretnétek adni valamiről. Elnézést,nem tudtam jól megfogalmazni a kérdést,mert sietek,de remélem érthető.
2014. aug. 28. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet te most vmi mély dolgot vársz, de tényleg lehetséges hogy nincs semmi ilyen

van aki bármikor bármelyik barátjának küldene szíveket, csak mert kedveli és számára ez nem is jelent többet

2014. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem ismer engem...mert ha ismernek, akokr tuti valami macskás emoticon-t küldene...imádom a macskákat, mondtam már?
2014. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Manapság nem nagyon van komoly dolog a sziv szimbolum mögött. .
2014. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy mélyérzésű ember sosem fog neked szivecskét küldeni, mert az nem beszél az érzéseiről, nem tud beszélni, hanem a cselekedetei összességében fejezi ki az érzelmeit számodra.


A szivecskés küldözgetők komolytalan emberek, nekem ez a véleményem.Akiknek a szájából már elcsépelt egy "szeretlek". nincs tartalma.

2014. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A probléma abból eredhet, hogy a szív egyszerű jelentést hordoz, méghozzá a "szeretet" szó jelentésével azonosat. Kevésbé direkt megközelítés és árnyaltabb, mint azt írni, hogy "szeretlek", mert ezt többnyire barátságnál mélyebb kapcsolatnál használják.

Ha definiálnom kellene mire használom, akkor azt mondanám, hogy "a mindkét fél részéről tisztázott és közöttük fennálló kapcsolat szintjén álló ragaszkodás, szeretet, pozitív érzések kifejezésére használatos"

Amennyiben elköszönésen kívül és alkalmi kontextusban használják, már egyértelműbb, pl.:


-Megvettem a nyakláncot amit kinéztél, mikor Pesten voltam. Boldog születésnapot <3

-Komolyan? :o Imádlak <3

vagy

-Tudod számomra nálad különlegesebb lány nem létezik... igazából szeretlek mióta az eszemet tudom...

- :') <3


bár utóbbi esetben is előfordulhat, hogy a gondatlan leányzó csak a jóérzését és háláját fejezte ki, de kevésbé valószínű mint elköszönésnél~


Tehát a lányoknál gyakoribb általánosan is a használatuk, illetve gondatlanabbul is használják a szivecskéket, ezért tágabb az értelmezési tartomány.

2014. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Bújj már ki a saját fenekedből meg a nagy komolykodásodból. Attól, hogy valaki szivecskét küld másnak még lehet mélyérzésű és komoly ember. Mi az, hogy "mert az nem beszél az érzelmeiről"? Ez nem a mélyérzésű, hanem a zárkózott emberek sajátja, aminek semmi köze a másikhoz, hiába fordulhat elő együtt. Arra nem gondolsz, hogy azért küld szivecskét mert a "Szeretlek" -et komolyabbnak és mélyebb tartalmúnak tartja, minthogy erre "pazarolja"? Arra nem gondolsz, hogy lehet nem is tudja a tettei alapján megítélni mert távkapcsolat, még nem találkoztak/etc? Édes briós... milyen szemellenzős emberek vannak itt...
2014. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. Igaz,hogy a lányok gyakrabban és semmiféle érzelem nélkül használják,ezért akkor inkább a fiúk véleményére vagyok kíváncsi,hogy ti mikor küldtök szívet egy lánynak,és tegyük fel nem vagytok olyanok,hogy mindenkinek küldözgetitek,hanem csak annak akit úgy gondoltok,hogy tényleg "megérdemli".
2014. aug. 28. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:

6 Te mond, téged miért foglalkozol azzal, hgogy én hogy élem meg ezt a dolgot? Véleményt kértek-kaptak. A saját véleményemet, amit nem akarok másra erőszakolni, én igy élem meg az életemet. Neked is van saját véleményed, te másképp éled meg. No nagy dolog. De hogy ezért más embert ledegradálni, és annak látókörét? ez olyan ostoba dolog. Éld a kis életkédet úgy ahogy akarod, máséval meg nem rendelkezel, és nem irányithatod.

A magad problémáját meg ne másra vetítsd, hanem légy vidám és mosolygós ezen gyönyörű napsütésben:)

2014. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!