Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit csináljak? Hogyan ismerjek...

Mit csináljak? Hogyan ismerjek meg embereket?

Figyelt kérdés
Feltettem ezt a kérdést egy másik kategóriában de nem nagyon jött válasz..szóval, próbálom összeszedetten és tömören elmondani a problémámat. 17 éves fiú vagyok, kb. 1 évvel ezelőtt belekeveredtem egy rossz társaságba, amikor rájöttem, hogy ez nem járható út megszakítottam velük minden kapcsolatot. Aztán egy idő után rámszálltak, folyton fenyegettek (neten és az utcán is), lelki terrorban tartottak. Már vége, fél éve nagyjából nem futottam össze velük. A problémám, hogy eléggé zárkózott lettem, nem bízom meg szinte senkiben (még a legjobb barátomban sem, aki az ország másik felén tanul koleszban és csak hétvégente jár haza, ráadásul neki köze nincs ehhez a társasághoz), nem szeretek új embereket megismerni, mindig azt feltételezem mindenkiről, hogy azzal a társasággal vannak és csak ártani akarnak nekem. Az utcára is csak akkor megyek ki, ha nincs más választásom, de akkor is folyton hátranézek és mindig mellékutakon megyek, inkább kerülök egy hatalmasat, csakhogy ne menjek a forgalmas helyen. Folyton paranoiás vagyok, ezt kívülről az emberek nem látják rajtam valószínűleg, mert mondhatni jól nézek ki, próbálok "emberien" viselkedni, mosolyogni, de belül azt érzem, hogy elvonulnék egy sarokba és sírnék leginkább. Barátnőm sem volt még (egy lány volt akivel alakultak a dolgok, de vele sem lett semmi, a hülye társaság miatt, elrontották az egészet de ez nem ide tartozik), és lányokkal sem nagyon merek ismerkedni...mit tegyek? Szeretnék barátnőt, de a fent említett okok miatt egyszerűen nem megy, illetve lányok, ha egy ilyen fiú megnyílna előttetek akkor elutasítanátok vagy adnátok neki egy esélyt?!

2014. szept. 16. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
én adnék neked esélyt :) mivel velem is hasonló a helyzet. mikor elköltöztünk én is új helyre kerültem meg minden... és az elején nem is volt gond csak h utána vmiért elutasítóak lettek a többiek velem és 1 évig amíg osztályt nem váltottam állandóan piszkáltak :( mondhatni terrorban tartottak és azóta nekem is nagyon kevés az önbizalmam és mondhatni sokat is antiszockodom... nem szeretek kijárni az utcára.. hasonlók.. de azért próbálok nem hülyén viselkedni.. viszont a kérdesedre h "hogyan lehet változtatni?" én sem tudom a választ :/
2014. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 es vagyok, 15/L
2014. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és, hogy időt szántál rám. Igazából vannak "barátaim" de csak azért vagyok velük jóban, hogy ne tartson senki pszichopatának..bár ők lehet tényleg a barátjuknak tartanak engem. Egy ember van akit én barátomnak nevezhetek. De vele alig találkozok, mivel koleszos lett messze.
2014. szept. 16. 16:21
 4/10 anonim ***** válasza:
1 es vagyok. igen nekem is csak egy olyan barátnöm van akire azt tudom mondani " ö egy igazi barátnö, és jól érzem magam vele" sokat is találkozunk :) hála az égnek alig 15-20 percre lakunk egymástól, szoval nem akadály egy gyors tali sem... viszont a témához vissza térve lehet h közelednek feléd a lányok csak te nem veszed észre.. a környezetedben nincs egy lány sem akit kedvelsz?
2014. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincsen szerintem, igazából a külsőmmel nincs probléma, ha objektívan nézem magam akkor is jobb vagyok az átlagnál..:D csak egyszerűen az emberektől való félelmem miatt nem merek senkit sem megszólítani :\
2014. szept. 16. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok. értem :/ amugy lehet nem tenne rosszat ha mondjuk elkezdenél bulizni járni :)) az elején tuti szar lesz mert gondolom nem vagy hozzá szokva a nyüzsgéshez de kitudja... lehet találkozol egy csinos csajjal és talán még egy jó éjszakád is lesz ;)
2014. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Buliztam amíg azt az említett társaságot erősítettem, azóta nem járok inkább ilyen helyekre, mert ők mindig ott vannak én meg kerülöm a konfliktust.
2014. szept. 16. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
1 es, nem muszály csak a közeli bulizó helyekre menni :) mehetsz te akár messzebre is... ott pedig úgyis új emberek lesznek azaz lehetöség az ismerkedésre és a tiszta lappal kezdésre. bár tudom... mondani könnyebb mint cselekedni de :/ egy próbát megér :)
2014. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 >_< válasza:

Én sem vagyok valami nyílt típus, és ez összefüggésbe hozható azzal hogy még kisebb koromban rossz társaságban voltam, akikkel csak azért voltam együtt mert nem volt más. Lenéztek, folyton én voltam a célpont akit lehetett csesztetni, minden önbizalmamat elvették. Utána az iskolában másokat is megismertem, és már hosszú ideje elszakadtam ezektől az emberektől, de még mindig nem érzem magam olyannak mint a többiek. Visszahúzódó vagyok, pedig azóta barátnőm is volt aki kellő önbizalmat öntött belém viszonylag hosszú időn át.


Csak azt tudom tanácsolni hogy válassz egy számodra szimpatikusabb társaságot, és kezdj közeledni feléjük. Én is ezt tettem, és egyszer csak azt vettem észre hogy elhívtak magukkal koncertre, érdeklődni kezdtek felőlem és ez jól esik, megadja a kellő lendületet. Egy baráti társaság meg is védhet téged a régi, rossz ismerőseidtől, így nem kell kerülnöd a bulikat.

2014. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Utolsónak egy kérdés: Hogy lehet önbizalmat önteni a másikba?

Én is félek ismerkedni, mivel szinte csak komoly dolgok érdekelnek, humorzsák oldalam alig van, igy eleinte és később is félek attól, hogy a lány ez miatt visszautasit, sokszor megtörtént már... És sajnos van egy rossz hirem, önbizalmat csak úgy lehet szerezni, hogy amitől félünk legyőzzük. Jelen esetemben oda megyek egy ismeretlen csajhoz 20+, aki megtetszik és megmondom, hogy megtetszettél a tömegből, ezért kellett idejönnöm hozzád. Na pá sok sikert!

2014. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!