Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ha a nőknek nem számít a...

Ha a nőknek nem számít a végzettség, az álláskör, a pozíció, a kereset, akkor hogy lehet az, hogy a szerényebb körülmények között élő férfiak sokkal nehezebben találnak maguknak párt?

Figyelt kérdés

Rengeteg középfokú OKJ, vagy érettségivel, vagy szakmunkás végzettséggel rendelkező ismerősöm van, akik nem jelentkeztek továbbtanulni, inkább elhelyezkedtek dolgozni. Megkeresik a havi 120-130-at, néhányuknak másodállása is van fizetéskiegészítésért, ám meglepő módon csak nagyon kis hányaduknak van kapcsolata, nem nagyon kapkodnak értük a lányok, nők.


Ellenben úgy látom, hogy azok, akik egyetemen tanulnak tovább, nem nagyon van olyan időszakuk az életükben, amikor egyedülállóak lennének, mert mindig van egy-egy nő mellettük rövidebb-hosszabb ideig, még a kevésbé népszerű srácoknak is van párjuk.


Két testvérem van, egy idősebb és egy fiatalabb, és velük is beszéltem már erről, hogy akik nem tanulnak tovább egyetemen vagy főiskolán, azoknak jelentősen csökken az esélyük arra, hogy komoly kapcsolatra párt találjanak maguk mellé, mert bennük nem látnak a nők jövőt.


A bátyámat például utasította már el főiskolás lány azzal, hogy "jaaaa te csak villanyszerelő vagy?" Vagy egy könyvelő lány azzal kosarazta ki, hogy ő csak egyetemet végzett pasikra bukik, pedig amíg nem tudta róla, hogy csak villanyszerelői képesítése van, addig minden rendben volt közöttük az ismerkedés alatt. Az öcsém jelenleg gépésztechnikusit végzett és az osztályukba járókért sem kapkodnak túlzottan (többségükben ők sem akarnak továbbtanulni).


Nyugodtan pörgessétek végig FB-on az ismerőseiteket. Arányaiban sokkal több egyetemista, főiskolás férfinak van barátnője, mint azoknak akik kevesebb iskolát végeztek. És ez tény!


Ennyit számít az, ha valakinek csak középfokú végzettsége van? Akinek nincs középiskolainál magasabb végzettsége, az már el is áshatja magát? Szörnyű, de ezeket látjuk, tapasztaljuk mostanában.


2014. szept. 26. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenki igyekszik jó életet biztosítani a maga és szerettei számára, így ha van lehetőség rá, akkor tehetősebb partnert keres magának az illető, vagy legalább ugyan olyan anyagi viszonyban állót, így a szegényebbeknek, különösen a férfiaknak valóban nehéz lehet párt találni. A végzettséged direkt nem említettem meg, mert egy jó szakmunkás simán keres annyit, mint egy kezdő diplomás, vagy annál többet is akár, persze ehhez szerencse és kapcsolatrendszer is kell.
2014. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
De sok szabad időd van. Szerintem a kettő nem áll összefüggésben. Nekem is van végzettségem pont elég és még lesz is... mégis volt már barátnőm, meg gondolom még lesz is.
2014. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem nezek le senkit, a szakma szep dolog, de azert az intellektualis kapocs is fontos egy parkapcsolatban. Masreszt pedig tobbnyire a nok azok akik "felfele" nyomulnak a tarsadalmi rangletran (legyen az tanult ember vagy epp sikeres vallalkozo).
2014. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igy nem igaz, nekem sok baratnomnek szakmunkas a baratja es rendes fiuk. Valami mas hianyzik a fiukbol, lehet nem eleg sarmosak, unalmasak. A lanyok foleg a szexis pasikra buknak, akik korul forr a levego es szorakoztatoak. Az masodlagos ki, milyen vegzettsegu. Esetleg ha nincs meg bennuk semmi, egy unalmas, atlag alatti kinezetuek akkor meg mentheto a helyzet ha jol allnak anyagilag vagy jo poziciojuk, egyetemjuk van. De ha se nem sarmos, se nem szorakoztato, se nem tanult, se nem gazdag akkor megis mi a fene fogjon meg egy sracban.
2014. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, akkor egy egyetemista srác véleménye jön. Immár hatodik évem taposom az orvosin, és az a nagy helyzet, hogy az átlag fiatal magyar nőnek az egyetemi végzettség is kevés egy férfi részéről. Itt nálunk akkor van párod, ha jól nézel ki, jó a dumád, és minden második héten úgy húznak haza matt részegen a haverok a buliból, az tök mindegy, hogy az illetőből soha nem lesz orvos, mert cseszik tanulni, az se gáz, ha tíz év alatt végzi el a hat éves képzést, ő a jóképű faszagyerek, ő a partyarc őt akarják a nők. Ez az egyik véglet, a másik véglet meg szóba sem áll veled amíg nem keresel minimum 200-at havonta, vagy nem vagy legalább egyetemi adjunktus, jólmenő vállalkozó, vagy legalább valami egzotikus országból származó külföldi.

A normális csajoknak pedig már gimnázium óta van barátjuk, és ha esetleg még sincs nagyon gyorsan lesz.

Szóval ha nem vagy tipikus léha, bunkó, partyarc, normális vagy, tanulsz, érdekel a jövőd, de nem vagy gazdag és nincs nagyobb társadalmi státuszod, mint az adott csajnak, akkor eláshatod magad.

Az meg a külön vicc, hogy a hozzánk járó csajoknak akkor az arcuk a szakjukra, mint a ház, de jó nyolcvan százalékuk kb. úgy nyúl a beteghez, mint egy lepráshoz. Ha gyakorlaton valamit meg kellett csinálni, azt tuti, hogy vagy én vagy valamelyik srác csinálta meg, a lányok közül egy-kettő normális volt akire lehetett számítani a többi seggelni tudott, dolgozni nem szeretett.

2014. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak három aprócska gondolat:

1.: Ugyan már, ne mondd, hogy nem ismersz pénzéhes pitsákat, akiknek csak arra kell a pasi, hogy mindenüket finanszírozza, meg ugye hogy el lehessen vele dicsekedni a barátnők előtt, hogy milyen menő mérnök pasija van.

2.: Azért akad jócskán a diplomások között is olyan, aki rémesen balszerencsés a párkeresésben. Sőt, meglepően sokan vannak, akik diplomás értelmiségiek, és mégis alig találnak párt.

3.: Az sem igaz, hogy olyan kilátástalan lenne a helyzetük a nem diplomásoknak.

De csak a te kedvedért összeszámoltam a Facebook-ismerőseimet, hogy hány egyetemet végzett/végző van kapcsolatban vagy házas, és hány egyedülálló, meg ugyanezt az egyetemet nem végzettek körében is összeszámoltam.

Az egyetemet nem végzett ismerőseim 75%-a kapcsolatban van vagy hézas, 25%-a egyedülálló. 6%-ukról tudom, hogy rendes párkapcsolatuk még nem volt.

Az egyetemet/főiskolát végzett/végző ismerőseim között ez az arány kereken 60%-40%. 5% azoknak az aránya, akiknem tudomásom szerint még nem volt rendes párkapcsolatuk. Ennél fogva a "tényedet" én azért erőteljes kétségekkel nevezném ténynek.


Persze, abban van valami, hogy a "hasonló a hasonlóhoz vonzódik", és a nők szeretik, ha a férfi legalább azt a szintet elérte, mint ők. ( Mielőtt félreértenétek, ezzel nem állítom azt, hogy az ész, intelligencia és műveltség a végzettséggel egyenes arányban lenne!)

De hogy a sztoridra rákonktrázzak: engem már kosaraztak ki azért, mert diplomám van. Mondjuk ulag belegondolva nem is bánom, hogy vele inkább nem lett semmi, de ettől még tény: nem mindenkit vonz a diploma. (A hölgy kifogása az volt, hogy szerinte a diplomások lusták, mert mialatt ő már 19 éves kora óta dolgozik, a diplomások éveken át csak lustálkodnak az iskolapadban.)

Szóval azt sem állíthatjuk, hogy a diploma minden esetben vonzó, bár tény, hogy a legtöbb nő számára az.

És tény, hogy vannak, akikkel csak azért járnak, mert van diplomájuk. Ez esetben én megkérdezném: az valóban egy komoly párkapcsolat? Az, amikor egy végzettség miatt "szeret" valaki?


De van mégegy sztorim ide kapcsolódóan: próbáltam ismerkedni egy lánnyal, aki viszont a kezdetktől fogva kategorikusan elutasított. Aztán amikor megtudta, hogy diplomás informatikus vagyok, egyből jött a "ja, te informatikus vagy? az tök jó, imádom, ha egy pasi informatikus", stb, stb. Aha... csakhogy én ebből nem kértem. Én nem tartom valódi, komoly kapcsolatnak azt, amikor valakiben nem az embert, hanem a végzettséget szeretik.

2014. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom utolsó éves vagyok az egyik legjobb egyetemen, de nem mondanám, hogy kapkodnak utánam a csajok. Ellenben ismerek több srácot is, aki gimi után rögtön dolgozni ment, vagy már a harmadik-negyedik suliját kezdi, mert lusta, céltalan, és csak teng-leng, mégis mindig van csaja, szóval nem hinném hogy ezen múlik.
2014. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, és nálam nem a végzettség számít, hanem az intelligencia, műveltség, kifinomultság. Ezek akárkiben meglehetnek, egy szakmunkásban is. De tény, hogy diplomások/egyetemisták között eddig nagyobb arányban fordultak elő az ilyen emberek (az én életemben, én ismerőseim között), de ettől még ez nem törvényszerűség.
2014. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyébként kedves kérdező, lehet, hogy ti nem egyetemisták annyiból talán még szerencsésebb helyzetben is vagytok, hogy kevesebb önelégült, önmagától totálisan elszállt lánnyal találkoztok, és több olyannal akinek a munka világa kicsit már letörte a szarvát, ezért értékesebb, szerényebb jobban megbecsüli az párját.
2014. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"nálam nem a végzettség számít, hanem az intelligencia, műveltség, kifinomultság."


Na ezekkel a tulajdonságokkal az én nőismerőseimnél kb. kitörölhetem a fenekem. Már bocsánat a kifejezésért.

2014. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!