Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Van rá valami hatásos gyógymód...

Van rá valami hatásos gyógymód, hogy ne tekintsek a nőkre úgy, mintha megközelíthetetlen félistenek lennének? (hosszú regény lesz, csak erős idegzetűeknek)

Figyelt kérdés
33 évesen jöttem rá, talán már túl későn, hogy az aáltalánosításaim miatt szigeteltem el magam a nőktől már tizenéves koromban. Zűrös gyerekkorom volt, de nem ez a lényeg. Kétszer voltam szerelmes az elmúlt 16-17 évben, de csak plátói volt mindkettő, mert esélyem nem lett volna ezeknél a nőknél. Jött egy jó 15 éves időszakom, amikor is mindig mindenért a nőket hibáztattam, mindenért őket okoltam, és csak most tudatosodott bennem, hogy a nők talán nem is annyira gonoszak, mint amennyire hiszem ezt róluk. Ismerkedni teljesen esélytelen, napi 14-15 órákat dolgozok, hétvégén pedig örülök, hogy egyáltalán talpra tudok állni és lemenni a boltba, mert annyira szétcsúszok a hajtás miatt a hétvégéhez közeledve, hogy erőm alig van. Viszont változtatni akarok, legalább felismertem, hogy majdnem 20 éven keresztül egy előítéletes nőgyűlölő voltam. Amúgy az egész karrieremre rányomta billogját ez a szemlélet. Teljesen, minden szempontból kizártam az életemből az összes létező nőt. Ha valaki közeledni próbált, menekülésbe fogtam, majd itthon, magányomban bosszankodtam azon, hogy már megint egy nő akart megkörnyékezni, aki a pénzemre, egzisztenciámra hajt, vagy a külsőm, autóm, lakásom, hobbijaim stb. miatt. Ezekkel nyugtattam magam, és amikor megismétlődött egy másik nőtől egy újabb kezdeményezés, ez az érzés egyre csak erősödött bennem. Az utolsó néhány évben méregerős gyűlöletté vált a fóbiám, a női tekintetekben, pillantásokban, szemezésekben csak egy alantas, sunyi, érdekjellemet láttam, pedig nem feltétlenül lehetett ez így minden esetben. Olyan is előfordult párszor, hogy vételeztem egy nő közeledését, majd pillanatok alatt végigfutott az agyamon, hogy úgyis az lenne a vége, hogy összejövök vele, szerelmes leszek, ő kihasználja ezt a gyengeségemet, átver, hazudozik majd, hülyére vesz, megcsal stb. Majd végül 2-3 próbálkozás után a tudtára adtam az aktuális nőnek elég nyers modorban, hogy szakadjon le rólam, mert úgyse magamért kedvel, hanem valami hátsó szándék lapul a kezdeményezése mögött. Volt két olyan lány, akik ezt hallva sírva rohantak el, de egyáltalán nem érdekelt soha a női lélek, az érzelmességük, mert ezek mögött is egyből a hazudozásukra, a színészkedésükre asszociáltam. Alapjában teljesen normális vagyok, van néhány idősebb, házas, 40-50 éves női kollégám, velük hihetetlenül jó kapcsolatban állok, és úgy érzem, kedvelnek, mert velük nem éreztetem, hogy egy tapló vagyok. Sokszor kérdezték már, hogy egy ilyen jófej srácnak miért nincs évek óta barátnője. Nos azért, mert ők sem tudják rólam, hogy tkp. irtózom a nőktől, nem érzem jól magam, ha megkörnyékeznek. Ha már tudom valakiről, vagy legalábbis sejtem, hogy bejövök neki, akkor inkább kerülöm, látni se bírom, és tudatalatt azt érzem, hogy már megint egy szutyok, akit dobott a pasija, és most jó leszek neki én. Folyton arra gondolok, hogy a nőknél én csupán egy hosszú sorban álló, sokadik farok vagyok, akiről majd dönteni fognak, hogy jó leszek-e vagy sem. Hiszen egy kapcsolat elkezdéséről mindig a nő dönt, a nőtől függ, hogy az ismerkedésből lesz-e valami komolyabb. Ez számomra megalázó. Miért a nőn múlik ez? Na ezek miatt a rigolyák miatt nem tekintek a nőkre emberként, úgy nézek rájuk, mintha istenek lennének, akiknek számtalan elvárásnak kéne megfeleljek, és ha a 100 tényezőből egyetlenegy sem stimmel, akkor elhajítanak, eldobnak, mint egy koszos mosogatórongyot. Az ilyen eszmék miatt húztam magam köré a magas falakat, azt remélve, hogy valaki csak meg tudja mászni, de rájöttem, hogy magammal b#sztam ki, mert ezt a falat nekem kell megmásznom. Már csak egy csákány, egy véső és egy kalapács kéne, amivel önhibámból fakadóan nem rendelkezek. Tudnátok kölcsönadni néhány szerszámot?
2014. okt. 11. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon is lényeges a gyerekkor milyensége. Ott gyökerezik minden. Valószínű, valami nagy trauma ért már akkor vagy anyukád, vagy közelálló női rokonod, vagy óvodás, kisiskolás kri udvarlásoknál sikertelenség...minden innen indul. Alapvetően nem lőttél nagyon mellé, mert tényleg ritka az, aki mindenféle alantas szándék nélkül az ember valódi lényegi mondanivalóját meg akarná érteni, de azért erős túlzásokba esel. Egy remek blokkoldó szakembert ajánlanék, aki a gátlásaid, félelmeid kezelésében, feloldásában vezetni tudna utadon. Így nem maradhatsz, mert ideje korán megkérgesedik a lelked.
2014. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"kiről majd dönteni fognak, hogy jó leszek-e vagy sem. Hiszen egy kapcsolat elkezdéséről mindig a nő dönt, a nőtől függ, hogy az ismerkedésből lesz-e valami komolyabb."


Elég érdekes, mert én meg pont, hogy azt látom, a pasik kezében van a döntés. Ők döntik el, hogy csak egyéjszakára kell-e a nő vagy többre vagy kapcsolatra. A nőnek kell várni a férfi hívására, mert ha ő keresi sokszor, akkor "tapadós"... A férfi eldönti magában, tetszik-e a nő vagy sem, kihasználja-e vagy sem...


Valószínűleg mind a két megközelítés rossz, hiszen mind a két fél dönt magában, hogy megfelel-e neki az adott nő/férfi vagy sem.


Örülök, hogy felismerted a problémáidat és változtatni akarsz, viszont szerintem inkább pszichológushoz kellene fordulnod, mert nem hinném, hogy ennyi év nőgyülöletet csak úgy el tudsz magadtól taszítani és tiszta lappal kezdeni és nagyon szomorú lenne, ha ezt a leendő párod szívná meg. Először tedd rendbe a dolgokat, amiket leírtál azon nem a gyakorikérdések.hu-nak a rendkívül értelmes válaszadói fognak segíteni (sőt, talán még rontanak is a helyzeten, hiszen itt elég sok a megkeseredett nőhibáztató , aki még neked fog igazat adni...), hanem egy szakember.


Én azt tudom tanácsolni, hogy talán először barátkozz a nőkkel, ne a párkapcsolatot keresd, hanem ismerd meg hogyan gondolkodnak, lásd meg, hogy ők is normális, rendes és kedves emberek (kivéve aki nem, de nyilván férfiból is van egy pár ilyen..) és nincs mitől tartanod. Vannak aranyásók, vannak hazudozók, de azért nem nehéz egy intelligens, rendes nőt találni.


Egyébként azt megkérdezhetem, hogy volt-e szexuális kapcsolatod?

Na meg amit még kérdezni akartam...Azt írtad, hogy akikbe szerelmes voltál, nekik soha nem kellettél volna. Miért? Miért nincsen önbizalmas, ha elvileg jó külsővel, sok pénzzel és erős egzisztenciával rendelkezel?


Meg most érted ", aki a pénzemre, egzisztenciámra hajt, vagy a külsőm, autóm, lakásom, hobbijaim"


Igen, az emberek általában valami alapján figyelnek fel a másikra. A külső fontos, mi a baj azzal, ha egy nő a külsőd miatt akar ismerkedni? Azzal meg, hogy tetszik neki a hobbid azzal végképp nem látom mi a problémád...


L

2014. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az már egy jó jel, hogy felismerted azt, hogy eddig te gondoltad rosszul és te álltál hozzá rosszul a dolgokról.

Mert tény, hogy vannak olyan nők, akik csak a pénzre, meg az egzisztenciára hajtanak, de rengeteg nő le se sz..rja ezeket, hanem valóban azért szereti a párját, mert az, aki és nem azért, mert az van neki, amije van. Nem csak fekete és nem csak fehér létezik. Tökéletes ember nincs, tehát azt sem lehet elkerülni, hogy az embert soha ne érjék csalódások, akár az életben, akár párkapcsolati téren, de azért az sem igaz, hogy állandóan szenvednek egy kapcsolatban.

Biztos, hogy valami oka van annak, ami miatt eddig így gondolkodtál, érdemes lenne ennek utána járni és elbeszélgetni egy szakemberrel és tanácsot kérni, hogy miként lásd meg a dolgok jó oldalát is, és hogy ezután nyiss a másik nem felé és nem gonoszként tekints az összes nőre. Mert lehet hogy te azt gondolod, hogy téged csak kihasználnának és bántatnának, te meg szenvednél. De honnan tudod, hogy nem pont te lennél az, aki fájdalmat okoznál egy bizonyos nőnek??? Lehet már meg is tetted...csak nem tudsz róla. Akár az elutasításoddal. Mert te sem vagy tökéletes. Senki sem az. Férfiak-nők egyaránt viselkedhetnek oly módon, hogy a másikat megbántsák, megsértsék.

És lehet azzal jönni, hogy miért a nőn múlik minden, miért a nőknek vannak mindig rigolyái, stb. Ugyan már...A férfiaknak is van legalább annyi idegesítő tulajdonsága, mint a nőknek!!!:)

2014. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!