Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Budapesten jobbak az ismerkedé...

Budapesten jobbak az ismerkedési lehetőségek (párkeresés, barátkeresés, stb), mint egy vidéki kisvárosban?

Figyelt kérdés
A kérdésben szereplő szempont, valamint munka miatt is gondolkodom a költözésen, azonban nem vagyok benne biztos, hogy Budapesten sokkal magányosabb lennék, vagy végre sokkal több lehetőséget találnék az ismerkedésre? Félreértés ne essék, itt a kisvárosban is igyekszem a lehetőségeket megragadni, elmenni programokra, de aki élt már ilyen városban, az tudja, hogy este 10 után halál, leszáll az éj, stb. Szóval véleményeket várok, akik hasonló utat jártak be.
2014. nov. 7. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen sokkal jobbak az ismerkedési és szórakozási lehetőségek is. Arra azonban nagyon kell figyelni, hogy vannak a városnak nagyon rosszhírű részei. Ha költözöl, nagyon fontold meg, melyik részre. Ha kicsit drágább a lakás/lakbér, az bőven megéri azért, hogy ne kapjanak el az utcán este.
2014. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, budapesti vagyok, de nem nagyon megy az ismerkedés...
2014. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok, és még egyáltalán nem jöttem össze senkivel se. Pedig nem vagyok csúnya, sőt.
2014. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Légyszi kort, nemet írjatok, a város melyik részén laktok?
2014. nov. 7. 17:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is budapesti vagyok,és nekem se megy egyáltalán az ismerkedés,az oka pedig a nagyon sok felszínes,és beképzelt ember,amennyi itt van...a nők között na arról már nem is beszélve mennyi van,99%-uk ilyen.

Szerintem sokkal rosszabb a helyzet itt Budapesten ilyen szempontból,mert itt aztán végképp nem törődnek egymással az emberek egyáltalán.Vidéken legalább ha picit is,de összetartanak,és segítenek egymásnak.

Itt meg csak a felszín van,de nézz csak körül,felszállsz egy buszra,és nem azt látod,hogy foglalkoznának egymással az embere,és mondjuk ha segítség kell a másiknak,akkor segítsenek,vagy akár említhetnénk a szemezést is,aminek ugye később lehetne kapcsolat a végeredménye.Ezek helyett mi van? Szinte mindenki zenét hallgat,telefonját és a facebookot nyomja.A nők vagy fapofát vágnak,vagy rád sem néznek.Inkább csak kifelé néznek az ablakon,és megközelíthetetlenek konkrétan.Utcán ugyanez a helyzet.

Szórakozóhelyeken nem túl értelmes réteg fordul meg nagyrészt,így ott sem lehet igazán ismerkedni értelmesen,magyarul a lehetőségek nagyon minimálisak lettek az ismerkedésre...

23/F

2014. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 2 millió magányos ember otthonában... nem viccből kapta ezt a nevet.
2014. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig a vidékiek arról szoktak beszélni, hogy mennyivel jobban megy itt :-D


Engem spec randira hívott egy vidéki srác (de itt tanul fent a BME-n). Egyszerűen átült az asztalunkhoz, aztán bejelölt face-en és ott beszélgettünk tovább. Azt mondta, hogy otthon (tizenezres város) ezt nem merte volna megtenni, mert úgyis kiderül, hogy a magányosan üldögelő lány vkinek a bnője/húga/unokatesója, akit ő ismer/a volt osztálytársa ismeri, stb. Aztán megy majd körbe a sztori az egész városban. Mondta, hogy náluk van egy szórakozóhely, ami hétvégén nyitva tart reggelig, hétköznap meg este tízig, de akkor hárman vannak lent a csapossal együtt.


Itt meg szerda este átült az egyik haverjával az asztalunkhoz, hogy "Bocsi nem zavar titeket, ha csatlakozok?". Utólag azt mondta, hogy én tetszettem meg neki. Sztem csak úgy volt vele, hogy a három csajból vmelyikkel csak megtalálja a közös hangot. xD De mind1 ezt úgyse fogja bevallani soha, még ha így is történt :-D Meg nem is érdekel, mert aranyos srác, sokat dumálunk azóta face-en :-)


Az elmondása szerint náluk úgy megy a csajozás/pasizás, hogy a tizenfős szélesebb baráti társaságba szökőévente egyszer lehozza vki az egyik ismerősét, unokatesóját, csapattársát, aztán azzal tízből egyszer kialakul a szimpátia. Amúgy meg ugyanazok az arcok söröznek minden péntek este. Ez mondjuk olyan probléma, amit a legtöbb vidéki ismerősöm mesél.


De én született újpesti vagyok, szóval csak az elmesélésekre tudok hagyatkozni :-D

2014. nov. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Elvileg igen, gyakorlatban azonban sztem sokkal rosszabb. A suli miatt pár évet éltem Bp-n, de szinte csak felszínes és silány emberekkel találkoztam.

Azért elvileg igen, mert sokkal több az ember, de mondom, értelmessel én nemigen találkoztam, csak piálós bulizós felszínessel. Mondjuk aki jól érzi magát egy ennyire mocskos és zajos városban, az már nem lehet túlzottan értelmes ember.

Attól függ, milyen ember vagy, ha szeretsz bulizni, és szereted a felszínes kapcsolatokat, akkor szeretni fogod Bp-t.

2014. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, hogy te mekkora bunkó vagy... Két millió felszínes ember hazája lenne?


Attól, hogy bulizol még lehetsz értékes ember, egy csütörtöki vagy hétvégi iszogatás belefér mindenkinek. A jövő orvosai, mérnökei, közgazdászai (is) csinálják. Meglepődnél, de könnyen lehet, hogy a téged kezelő orvosnak is voltak görbe estéi egyetemista korában.


Miért lennének itt silány emberek? Jó, tudom csak 99%-ban. Eleve bemész egy helyre jó eséllyel lesz sok vidéki, aki felköltözött tanulni/dolgozni, netán táblát hordunk a nyakunkban, hogy "Én vidéki vagyok", "Én pesti vagyok".

Nem az számít milyen nevelést kapsz? Anyád-apád milyen értékrendet adtak át neked? Ha felköltözöl vidékről, akkor te még értékes ember vagy, de a gyereked már felszínes és silány lesz, hiába próbálod nevelni? De ha Érden, Dunakeszin vagy Budaörsön laksz és bejársz minden nap Budapestre dolgozni/tanulni, akkor gondolom megmaradsz értékes embernek, mert az már egy másik város... (Az meg mellékes, hogy én innen Újpestről előbb kiérek Dunakeszire, mint be a belvárosba...)


"Mondjuk aki jól érzi magát egy ennyire mocskos és zajos városban, az már nem lehet túlzottan értelmes ember."


Na ezért a megállapításodért meg elmész a jó...


Most nem megyek bele ilyen kicsinyes dolgokba, hogy neked hogy is sikerült az érettségid vagy milyen átlagod volt az egyetemen, mert nem akarok ilyen szánalmas "versengést".


Mondhatnám azt, hogy vidéken mindenki pletykál a másikról, nincs tömegközlekedés, rengeteg dolgot lehetetlen elintézni helyben, kevés a munkahely és a szabadidős lehetőség és aki ezt szereti, az nem lehet túl értelmes ember. Mondhatnék ilyet, csak nem vagyok akkora ... mint Te! Mert a legjobb bnőm is vidéki, egy háromezres faluból költözött fel egyetemre. Jártam is náluk többször és nem úgy álltam neki eleve a falunak, hogy "Biztos rossz lesz!". És nem úgy álltam neki a lánynak, mikor gólyatáborban megismertem, hogy "faluról jött, biztos egy ostoba paraszt".


De én nem is beszélek tovább, mert csak egy felszínes, silány újpesti qrva vagyok, aki nem túl értelmes, mert szeret itt lakni.

2014. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!