Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hol, hogyan ismerkedjek, ha...

Hol, hogyan ismerkedjek, ha gyakorlatilag csak férfias dolgok érdekelnek? (lent bő lére eresztem. )

Figyelt kérdés

Tényleg szeretnék egy-két jó tippet, tanácsot, mert már kezdek elbizonytalanodni. A férfiasat úgy értem, hogy az érdeklődök között igen kicsi a nők aránya.


Kezdem az elején: 23 éves vagyok, a középiskolában jöttem össze az eddigi egyetlen barátnőmmel 17 éves korunkban, együtt voltunk majdnem négy évig. Tulajdonképpen nem volt olyan nehéz dolgom, hiszen osztálytársak voltunk, egyre többet beszélgettünk, aztán kialakult. Ez idő alatt jött az egyetem, mivel a kevés szabadidőmet vele és a régi barátok megtartásával töltöttem, nem kerültem be az egyetemi társaságokba, ez akkor nem is zavart. Viszont a lány szakított velem (kicsit később én is beláttam, hogy nem volt sok értelme a kapcsolatunknak) és a szakítás óta eltelt időt is beleszámítva egy barátot tudok felmutatni, akit az egyetemen szereztem, meg néhány felszínes havert. Öt randim volt három lánnyal, ebből kettő nekem nem tetszett, egy pedig a második randi után felszívódott. Próbálok tehát ismerkedni, de nem túl sok sikerrel.


Közelebb kanyarodva a kérdéshez, a következő dolgok érdekelnek:


1. A szakmám. A karon 90%-nál is nagyobb a fiúk aránya, értelemszerűen az a kevés lány - ha addig nem is - de miután bekerülnek ide, mindig találnak párt maguknak; más kérdés, hogy többségük elég fura is. Az egyetem mellett dolgozom is, ott annyival másabb a helyzet, hogy a többség idősebb... Kollégiumban lakom, ahol a karra jellemző arány figyelhető meg.


2. Foci és egyéb sportok. Senkinek se meglepő, hogy ebben is igencsak férfitöbbség van. Meccsre alig járnak lányok, meg nem is érdekli őket az egész. Magam leginkább futni szoktam, elég megnézni egy futóverseny nevezőit, szintén kb. tízszer annyi a férfi, mint a nő. Gond az is, hogy mikor van megfelelő helyzet a kapcsolatfelvételre?


3. Koncertek. A szokásos bulihelyeket nem szeretem, rockkoncereteken érzem jól magam, itt hiába több a hosszú hajú, ha ők is férfiak... Egyébként is jó esetben havonta egyszer megyek el ilyenre, körbe szoktam nézni, a kevés, talán szabad lány között ha találok szimpatikusat, kezdeményezek nála, de ez nem sok, és ilyen helyen még egyáltalán nem volt sikerem.


4. Neten olvasgatni majdnem mindenféle témában érdekességeket, ez nem épp egy társas tevékenység.


És ezzel kb. el is mondtam mindent. Mivel sokszor írják itt is, hogy az érdeklődési körünkben keressünk valakit, hát nálam ez így fest. Biztos sokan unalmasnak találják, de nekem teljesen megfelelne, ha nem szeretnék társat találni. Ezen kívül mehetnék olyan programokra, helyekre, amik nem érdekelnek, és nem érzem ott jól magam, hogy hátha összefutok egy lánnyal? Nem látom, hogy ez miért lenne jó.


De nem adom fel, online párkereséssel is próbálkoztam: társkeresők összesen egy nagy nullát érnek, erről az oldalról jött össze komoly három randi a már említett ötből. Gyakran írják itt is a könyvtárat, ellátogattam egy elég nagyba szétnézni, hogy mi is a helyzet: alig voltak, nagy részük idős, a korban hozzám illő lányok pedig valamilyen korrepetáláson vettek részt. De egyelőre ez tűnik még a legjobb helynek, lehet, hogy kiváltom az olvasójegyet, és nem csak a nyilvános részre megyek. (Bár elég gáznak érzem csak emiatt, mert ha valami érdekel, sokkal hamarabb megtalálom a neten, nem érzem, hogy bármi más okból szükségem lenne egy könyvtárra.)


Köszönöm annak, aki elolvasta, remélem azért követhető volt. Lehet, hogy csak kifogáskeresésnek tűnik az egész, de meggyőzhető vagyok mindennek az ellenkezőjéről, és szívesen fogadom a normális válaszokat.


2015. jan. 17. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kell fejlesztened a bátorságot, kezdeményezőkészséget és magabiztosságot, hogy számodra totál ismeretlen, de tetsző lányokat tudj megszólítani. Akár éjszakai szórakozóhelyeken, akár nappal nyilvános helyeken, mint pl. az utca, bolt, busz, pláza, stb. Bárhol, ahol vonzó nők vannak.


A leghatékonyabb mód az ismerkedésre, ha odamersz menni ismeretlen lányokhoz bárhol és bármikor és beszélgetést tudsz kezdeni velük. Legyél szinte bármilyen élethelyzetben, ha ezt tudod már valamennyire, akkor mindig tudsz magadnak nőt is találni viszonylag hamar.

2015. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez tényleg kifogáskeresés.


A szakmában megértem a helyzeted, nő vagyok, infóra jártam, nagyjából tíz perc után volt legalább harminc hódolóm (a többi lánynak is, átfedés nélkül :D ), ennyi idő alatt én a nevüket se tudtam megjegyezni.. nőként jó amúgy, de egy férfinek valóban nem ideális terep. Bár még így se vetném el teljesen a helyedben.

Sportok: ha focimeccsre jársz szurkolni és futni, az valóban nem túl szerencsés. De bőven akadnak uniszex sportok is, többen javasolták már ismerkedésre a jógát például. De ha nem izgatnak a spirituális dolgok, egy trx edzésen is találsz lányokat (ráadásul jó eséllyel szép formásak :D ).

Koncertek: na ez tényleg semmi más, csak kifogás. A párom is a rockkoncerteket preferálja, állítása szerint ritkán ment haza koncertről, fesztiválról anélkül, hogy összeszedett volna egy csajt. És volt, akivel hosszabb dolog is kialakult belőle.


Viszont az élet nem csak ezekből áll. Vagy ha igen, az nem sok. Bárhol és bármikor találkozhatsz, ismerkedhetsz, ehhez csak ki kell tenni a lábad a lakásból. (Vagy még azt se.. a párom például pont akkor ismertem meg, amikor a főbérlőm őt hívta kifesteni a lakást :D)

Rengeteg lehetőség van beszélgetés kezdeményezésére, ha emberek között vagy. Nem kell csak ezért könyvtárba járni (bár az se hülyeség, sok minden nincs még fent az interneten, amit valaha megírtak), akár annyi is elég lehet, ha tüzet kérsz egy lánytól. Már ha dohányzol. Vagy pont mellé kerülsz a villamoson és adódik alkalom, hogy megszólítsd. Persze kockázatos, de kockáztatni kell.


Egyébként a netes randikat se kell elvetni - sok pár jött össze ilyen helyeken, végül is miért ne?

2015. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!