Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Beleszeretnétek egy nárcisztik...

Beleszeretnétek egy nárcisztikus személyiségzavaros emberbe?

Figyelt kérdés
Ha nem,miért nem?
2015. máj. 10. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Épp most sikerült kiszeretnem az egyikből. Soha többé!

Sorolhatnám neked az indokokat estig, hogy miért nem, de ha az ember szerelmes, akkor ott az észérvek csődöt mondanak.

2015. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mesélnél kérlek róla,hogy milyen volt?

Persze,csak ha akarsz.

2015. máj. 10. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy nárcisztikusba nem, nagyon kiábrándító.
2015. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Röviden: fájdalmas volt.

Nem szívesen mesélek róla nyilvánosan, túl sokáig tartott, és egyáltalán nem vagyok rá büszke.

Miért érdekel ez a téma?

2015. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából inkább egy okot sem tudna senki mondani, hogy miért lenne értelme beleszeretni.

Aki ebben "szenved", az nem érez igazán, nem tudja, mi az a szerelem, nem tud szerelmes lenni sem szerintem. Mert akkor lenne valaki, akit saját maga elé helyezne( ami ugye lehetetlen). A kb tengernyi negatív tulajdonságai mellett, hát ezért.

2016. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj ott van, hogy ezt nem tudod előre eldönteni, hiszen előre senkiről nem fogod tudni, hogy nárcisztikus személyiségzavara van. Én belesétáltam egy ilyen csapdába, mire rájöttem, hogy óriási a baj, már bele voltam zúgva. Úgy játszott velem, ahogy akart, manipulált folyamatosan. Tudta, sőt tudja nagyon jól, mit érzek és folyton visszaél vele. Fogalmam sincs, mikor fogok megszabadulni tőle, mert ez egy borzalmas körforgás.
2017. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Aki találkozott már ilyennel, az legalább arról észreveszi legközelebb hogy gáz van, hogy ezek az emberek jellemzően már az elejétől túl szenvedélyes és túlzó dolgokat, bókokat mondanak, ezzel is szédítenek meg. Elég hamar lehitetik veled, hogy te különleges személy vagy a számára és érdekled, és emellé még jönnek az eltúlzott kijelentések, bókok.


Hát innen lehet tudni, ha be kell húzni a féket, ugyanis nyilvánvalóan az eltúlzott szép dolgok és kijelentések( amit pl akkor meglép már, amikor nem is ismer) azért elég egyértelmű jele annak, hogy az pl. nem igaz.

Már ha nem költői volt a kérdés, hogy hogyan vedd észre. :)

És ez még csak egy dolog, amiről egyből meg tudod mondani, én már simán felismerem az elején azt, akinek ilyen diffije van.( ettől függetlenül nincs bajom velük, bizonyos határokon belül, de párkapcsolatra csak a h*lyének kéne ilyen társ. )

2017. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*Hogy érts, egy konkrét példa:

Látszólag süt róla a túlzott magabiztosság, már a testbeszédével is ezt sugallja, fel is tudja hívni magára a figyelmet. Szeret kellemetlen helyzetbe és/vagy zavarba hozni akár a társaság előtt is, mert akkor még jobban érzi magát.

ÉS már akár az első találkozáskor képes olyan kijelentéseket tenni akár egy fél óra-óra beszélgetés után, hogy te vagy az igazi, akit eddig nem talált meg.

Velem ilyen történt konkrétan, csak mosolyogtam. Bár tény, hogy elragadó személyiségüket mutatják, de ez csak a kezdeti állapot, amíg tart a hódítás. :)

2017. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gréti2 válasza:
... és akkor még nem beszéltünk arról ami a megismerkedést követi... hogy jó érzékkel érzelmileg magához köt, aztán manipulál, mindent kimagyaráz, sportszerűen hazudozik ha kell ha nem, átver,becsap, feldühödik, ha nem hiszel neki, az is lehet, hogy szakítást imitál. ....de végleg nem megy és nem enged el,alkalom adtán visszajön, hiszen újból és újból szüksége van rád, hogy szívja a "véredet" és az energiádat.Viselkedésével lelkileg megnyomorít, tönkre tesz. Te úgy érzed, hogy ő a mindened, de tudnod kell, hogy ő nem érez irántad semmi, mert valójában nincsenek érzelmei. Amit mond vagy mutat, az mind másoktól betanult séma, színjáték és nem a valóság. Sajnos a szerelem vak, sokszor nem mi döntjük el kibe szeretünk bele, de egy narcizstikussal ilyen sors vár rád. Menekülj ki a kapcsolatból, mielőtt tönkrevág!
2018. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Volt részem ilyenben.Így utólag már felismerném a jeleket.Gyanús volt sok dolog az elején is,távkapcsolat volt ,ha együtt éltünk volna,hamarább kiderül.

Szar volt mikor tudatosult bennem,hogy csak a haszon kell belőlem,és amikor bajban voltam,lszart konkrétan.Hihetetlen módon manipulált,és úgy megforgatta a lapikat hogy hibásnak érezzem magam és megvárta,hogy én menjek bocsánatot kérni.Ha ő azt mondta hogy a fű piros,akkor ezt magabiztosan jelentette ki,mások meg hülyék akik azt mondják,hogy zöld a fű.Teljesen kinyírt a 8 év alatt.Elérte hogy szeressem,akkor lett nyeregben és lettem a játékszere.Most már tudom,hogy egy nárcisztikusnak azt se lehet elhinni ,amit kérdez.Sunyi,kamuzik és igazából nem érdeklik mások.Ha esetleg felveted neki hogy nárcisztikus,te leszel a bűnbak,sose fogja belátni hogy ő az,de a környezete már megjárta a pszihológust és kikészültek.

2018. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!