Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A méhnyakrák elleni oltás...

A méhnyakrák elleni oltás tényleg csak akkor hatásos, ha a lány szűz?

Figyelt kérdés
mert be akarnak oltani a szüleim, és nemrég veaztettem el a szüzességemet. hallottam olyat, ha már nem vagyok szűz, nem ér semmit az oltás
2012. okt. 7. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem tűnik túl megalapozottnak amit hallottál. Elvileg a szűzhártya meg nem léte itt nem igazán számít.
2012. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne engedd! káros, megbetegíthet, nem is véd, meg akarnak mérgezni oO keress rá hogy hpv oltás mellékhatások, vagy ilyesmikre.. gondolom szeretnél még gyereket... valamikor.. és te se akarsz beteg lenni :o
2012. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Be lehet adatni, hatásos is. csinálni kell előtte egy hpv szűrést, aztán ha negatív akkor szépen elkezed kapni az oltásokat. Megkapod mind a 3at, aztán kész, ugyan olyan védett vagy mint az aki szűz volt mikor megkapta.

Amúgymeg mellékhatása minden védőoltásnak lehet, ennek is, de nem méreg, és gyereke is ugyan úgy lehet majd.

2012. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Sok a szüleid pénze? Ez egy fölösleges dolog! Csak!!! 4 vírus variáns ellen véd! A 150-ből.

A megelőzés sokkal hatásosabb, tisztaság, ne feküdj le akárkivel.

Ha tudni akarod mi igazán hatásos ellene írj privát.

2012. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A mi dokink nagyon ajánlja. Lehet, csak 4 ellen véd... és drága.. De ebben benne van az a 2 típus, ami a méhnyakrákért felelős.


De ha a mostani 13 éves lányom 30-40 évesen méhnyakrákban haldokolna, nem tudnék a tükörbe nézni annak tudatában, hogy tehettem volna ellene...


Mi is pont mostanában beszéltük a dokinkkal, mivel most nálunk (lehet, máshol is) dec végéig akciós.


A szüzesség azért fontos, mert ha hpv-vel fertőzött vagy, akkor semmit nem ér az oltás... A szűrés meg nem friss eredményt ad.

2012. okt. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
csak pár évig véd amúgy... 13 évesen csak tönkreteszed az immunrendszerét. gratulálok
2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És aki 30 évesen megy magát beoltatni szerinted annak még megvan a szűzhártyája?
2012. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szűznek lenni, az a lényeg, hogy ne legyél fertőzött minden típussal, ami ellen véd.

Egyébként meg oké, hogy csak 4 ellen véd, de az a 4 a leggyakoribb....

2012. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
NEM csak pár évig véd, hanem egy életre. Én már megkaptam és még mindig élek. És ha a teszt szerit nem vagy fertőzött, akkor be lehet adni.
2012. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!