Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A katolikusok miért nem...

A katolikusok miért nem szexelhetnek házasság előtt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 17:28
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
mert tiltja a vallásuk:)
2010. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Valakiknek gyerekük is van házasság elött.

Amit pedig 'tilt'.

És ez is valami nemtudom mi, de a Bibliában, ezvan gondolom.

2010. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

Nos, ha valaki betartja ezt a "törvényt" azt általában nem is foglalkoztatja ez a kérdés.

Én is katolikus vagyok, de engem nem érdekel, hogy szabad-e vagy sem. Nekem ne mondja meg senki, hogy mit tehetek, és mit nem. Legyen elég, ha betartom az általános törvényeket, az olyan magánéleti dolgokat, mint a szex, nekem ne szabályozzák le.

2010. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
66%
De szexelhetnek. Az egy másik dolog, hogy a vallásuk szerint nem szabad nekik...
2010. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
37%
házasság után is csak kizárólag gyereknemzés céljából.
2010. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Az én családom is katolikus,mégis szeretkeztek a szüleim mielőtt megszülettünk.A házasság előtt is.

A katolikus vallás ezt "tiltja",de minden ember maga dönti el,hogy a vallásában mi az amit tényleg tiltani kell és mi az amit nem kellene.Egyébként lehet házasság előtt is szeretkezni,Isten megbocsátja.

15/L

2010. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
55%
Azért nem szexelhetnek, mert ha szexelnek, akkor abból nagy valószínűséggel gyerek lesz, mivel a fogamzásgátlást is tiltják és házasság nélküli gyerek, na hát az aztán már főleg nagy bűnnek számít. Szóval nem szexelsz házasság előtt, nem lesz gyerek, nem követsz el bűnt. De amúgy szerintem ezeket nem tartják be. Én is katolikus vagyok, mégis szexelek, sőt még teszek is az ellen, hogy gyerekem legyen idő előtt. Ebből a szempontból nézve elég sok "törvényt" megszegek. Azt hiszem ezek olyan elvei a vallásnak, amelyeket kevés ember tart be. Attól, hogy ezeket megszeged még lehetsz hívő.
2010. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Nyugodtan lefeküdhetsz, úgyse jönnek rá. Senki nem szabhatja meg.
2010. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha tunánd, hogy nekem ezt hányszor magyarázták el.:) Valahogy mégse tudom átadni amit nekem mondtak. Lényegében te egy ajándék vagy a másik számára és mennyivel jobb érzés, ha tényleg az igazival történik a dolog először. szerintem:D Nem csak gyermeknemzés céljából lehet szexelni! Aki a fogamzásgátlásos oldaláról közelítette meg annak is igaza van sztem.
2010. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá kedvetek és időtök olvassátok el a Spielhóznit igen jó könyv ad egy kis látképet a témáról + minden egyéb párkapcsolati dologról is nagyon tetszett. Ahhoz képest hogy utálok olvasni nem tudtam letenni kezemből
2010. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!